Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By guzzi -  20 lut 2009, 13:10
 -------
#15008
Czy odgrzybianie klimy nale¿y przeprowadzaæ raz w roku wraz z wymian± filtra przeciwpy³kowego?
Czy warto tutaj zastosowaæ filtr wêglowy zamiast papierowego?
Awatar użytkownika
By Bard -  20 lut 2009, 14:38
 -------
#15009
guzzi pisze:Czy odgrzybianie klimy nale¿y przeprowadzaæ raz w roku wraz z wymian± filtra przeciwpy³kowego?
Czy warto tutaj zastosowaæ filtr wêglowy zamiast papierowego?
Klimatyzacja powinna byc odgrzybiana jak zalecaja co sezon a co do filtra to lepszy jest pewnie weglowy bo pochlania zapachy z zewnatrz ale czy takie sie produkuje i zaklada? Wiem ze sa dwa rodzaje ale to tylko w zlaznosci od klimatu zimno/cieplo. Moge sie mylic :)
By guzzi -  20 lut 2009, 15:59
 -------
#15012
Filtr wêglowy znalaz³em w katalogu "Zima 2009":
http://www.volkswagen.pl/kampanie/zimow ... lne_czesci
ró¿nica w cenie niewielka, a sprawno¶æ :?:

Na forum golfa czyta³em, ¿e filtr nale¿y wymieniæ razem z czyszczeniem klimy. Nie wiem jakie jest zdanie serwisu.

A przy w³±czeniu klimy - tr±ci - mimo regularnego uruchamiania.

Nie orientujecie siê jak torobi± w serwisie: generatorem ozonu czy chemi± w sprayu?
Awatar użytkownika
By Ostry -  20 lut 2009, 17:36
 -------
#15016
Solidny watsztat robi to ozonem, chemi± w sprayu to chyba ka¿dy mo¿e (do kupienia na ka¿dej stacji benzynowej) a podobno efekt jest ¿aden.
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 lut 2009, 19:00
 mazowieckie
#15017
jezeli chodzi o filtr weglowy to polecam w 100% mam doswiadczenie z poprzedniego auta, zalozylem weglowy i przy odpalaniu nie bylo nic czuc gazu (samochod z LPG), pozniej zalozylem zwykly papierowy i czasami pojawial sie lekki nieprzyjemny zapach gazu, tak wiec zdecydowanie lepiej doplacic pare gorszy, bo jest zdecydowana roznica w jakosci przechwytywania niechcianych zapachow.
By tom@ -  24 lut 2009, 15:56
 -------
#15146
Chemiczne odgrzybianie nie jest takie do koñca bezpieczne. Mo¿e siê zdarzyæ ¿e kto¶ przegnie i mo¿e doj¶æ do uszkodzenie(odbarwienia) tapicerki.
Ale napewno jest skuteczniejsze.
W zesz³ym roku jak odgrzybia³em "tradycyjnie" zapachu siê nie pozby³em. I dopiero po chemicznym by³o git, ale ju¿ bez dodatkowych op³at 8)
Regularne uruchamianie klimy s³u¿y przesmarowaniu sprê¿arki, a ¿eby zapach szybko siê znów nie pojawi³, klimê trzeba wy³±czaæ nie razem z silnikiem lecz odpowiednio wcze¶niej.
pzdr
Awatar użytkownika
By Bard -  25 lut 2009, 8:06
 -------
#15174
tom@ pisze:Chemiczne odgrzybianie nie jest takie do koñca bezpieczne. Mo¿e siê zdarzyæ ¿e kto¶ przegnie i mo¿e doj¶æ do uszkodzenie(odbarwienia) tapicerki.
Ale napewno jest skuteczniejsze.
W zesz³ym roku jak odgrzybia³em "tradycyjnie" zapachu siê nie pozby³em. I dopiero po chemicznym by³o git, ale ju¿ bez dodatkowych op³at 8)
Regularne uruchamianie klimy s³u¿y przesmarowaniu sprê¿arki, a ¿eby zapach szybko siê znów nie pojawi³, klimê trzeba wy³±czaæ nie razem z silnikiem lecz odpowiednio wcze¶niej.
pzdr
jak to wczesniej? co wtedy tak naprawde wlaczasz? chyba sprezarka raczej sie nie zalacza bez silnika.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  25 lut 2009, 13:04
 pomorskie
#15180
kolega napisal WYLACZASZ :) czyli zanim dotrzesz do celu wylacz klime pare minut wczesniej czy tam ile dokladnie nie wiem
Awatar użytkownika
By Bard -  25 lut 2009, 14:22
 -------
#15182
cyprianmeister pisze:kolega napisal WYLACZASZ :) czyli zanim dotrzesz do celu wylacz klime pare minut wczesniej czy tam ile dokladnie nie wiem
ahh, teraz rozmiem, dziekuje.
Pewnie jest jakis uzasadniony powod dlaczego tak postepowac? To byloby wiadomo na ile wczesniej :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  25 lut 2009, 14:54
 wielkopolskie
#15183
Bard pisze:
cyprianmeister pisze:kolega napisal WYLACZASZ :) czyli zanim dotrzesz do celu wylacz klime pare minut wczesniej czy tam ile dokladnie nie wiem
ahh, teraz rozmiem, dziekuje.
Pewnie jest jakis uzasadniony powod dlaczego tak postepowac? To byloby wiadomo na ile wczesniej :)
¿eby przedmucha³o siê wszystko suchy powietrzem z zewn±trz
Awatar użytkownika
By Bard -  25 lut 2009, 15:35
 -------
#15184
krz_p pisze:
Bard pisze:
cyprianmeister pisze:kolega napisal WYLACZASZ :) czyli zanim dotrzesz do celu wylacz klime pare minut wczesniej czy tam ile dokladnie nie wiem
ahh, teraz rozmiem, dziekuje.
Pewnie jest jakis uzasadniony powod dlaczego tak postepowac? To byloby wiadomo na ile wczesniej :)
¿eby przedmucha³o siê wszystko suchy powietrzem z zewn±trz
no to ma jakis sens. Dziwie sie tylko ze u mnie mimo uzywania klimy, nie stosowania odggrzybiania itp nie mam zadnego "nieprzyjemnego" zapachu. Czy to powierze przechodzi przez jakis filtr ?
By tom@ -  25 lut 2009, 16:45
 -------
#15186
Przechodzi przez filtr przeciwp. o którym mowa na pocz±tku tematu.
A ¿eby siê przekonaæ czy u Ciebie nic nie czuæ to musia³by¶ wzi±æ do auta jakiego¶ alergika.
pzdr
Awatar użytkownika
By Bard -  26 lut 2009, 7:56
 -------
#15212
tom@ pisze:Przechodzi przez filtr przeciwp. o którym mowa na pocz±tku tematu.
A ¿eby siê przekonaæ czy u Ciebie nic nie czuæ to musia³by¶ wzi±æ do auta jakiego¶ alergika.
pzdr
hehe, dobre :)
Ciekawe ile taki alergik bierze za sesje ... :)
By pawel_1977 -  27 kwie 2009, 17:39
 -------
#16509
Witajcie,

przyszla wiosna no i moim samochodziku - juz prawie- rocznym znowu klimatyzacja zaczela sie wlaczac (klimatronik) no i niestety - smierdzi straszliwie z niej. Smierdzi do tego stopnia, ze jezdze bez klimy mimo prawie upalow. Umowilem sie na odgrzybianie klimy, po 30 minttowej sesji z generatorem ozonu myslalem ze wszyskto bedzie ok ale dalej smierdzi. Mowia, ze teraz trzeba chemicznie. No i wlasnie jak to jest:
1. Czy tapicerke lepiej wczesniej byloby pozabezpieczac jakas folia?
2. Wolalbym to zrobic we wlasnym zakresie, bo juz kupilem taki preparat, tylko czy orientujecie sie gdzie dokladnie jest wlot powietrza do ukladu wentylacji przy obiegu zamknietym? Pod deska od strony pasazera nie moge go zlokalizowac.
3. W jednym zakladzie gdzie ozonowali (nie ASO) powiedzieli mi, ze jesli na parowniku wytworzyly sie grzyby to trzeba tez bedzie rozbierac deske rozdzielcza aby dostac sie do niego i go umyc. Mycie parownika co jakis czas wydaje sie miec sens ale cos mi sie nie chce wierzyc aby demontaz deski rozdzielczej nalezal do okresowego seriwsu klimy.
Kurcze juz nic nie wiem, a w samochodzie dalej smierdzi niemilosiernie - i to juz po 10 miesiacach eksploatacji...
Awatar użytkownika
By krz_p -  27 kwie 2009, 19:23
 wielkopolskie
#16510
jaki preparat kupi³e¶?
je¶li taki z wê¿ykiem zak³adanym na koñcówkê to aby go zastosowaæ musisz wyj±æ filtr przeciwpy³kowy i przez to miejsce w³o¿yæ wê¿yk, jak najbardziej poziomo w stronê przodu auta, jak ¼le w³o¿ysz to wyczy¶cisz jedynie miejsce na filtr
no i najlepiej wymieniæ przy tym filtr py³kowy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12