Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By tofuPL -  07 kwie 2014, 18:02
 pomorskie
#127194
Witam,

By nie zakładać nowego tematu napiszę jeszcze raz tutaj.

Chciał bym się zabrać za wymianę zamka w tylnych drzwiach. Golf V Variant.

Po wcześniejszych postach rozumiem, że trzeba zdjąć poszycie. Do przednich drzwi znalazłem wiele tutoriali i filmików. Jednak na tylne nie mam punktu startowego.

Oglądałem drzwi z każdej strony i zastanawiam się jak zdjąć w nich poszycie. Czy może w tylnych trzeba zdjąć obicie wewnątrz?

Na drzwiach przedni widać gdzie są śruby mocujące, na tylnych niestety nie mogę nic takiego zlokalizować, wygląda jak by poszycie było zespawane z całymi drzwiami...

Wrzucę zdjęcia, może ktoś na ich podstawie mógł by podpowiedzieć od czego zacząć?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By ducho -  08 kwie 2014, 15:51
 lubelskie
#127280
tofuPL pisze:Rozumiem to, ale chodzi mi o to by ktoś napisał dokładnie od czego zacząć, bo tylne jednak troszkę inaczej wyglądają...
może pomoże Ci opis z z instrukcji "sam naprawiam" jeśli jeszcze nie widziałeś
Obrazek

ewentualnie daj znać jak Ci poszło bo mnie też chyba czeka zabawa z nim
By maverick -  09 kwie 2014, 5:44
 lubelskie
#127346
No bo w kombi jest inaczej.Nie pamietam,ale chyba w Jettce tez tak jest w tylnych drzwiach.
W twoim przypadku trzeba tradycyjnie,czyli zdjac boczek i z tamtád dostac sie do zamka.
Aha,probowal ktos kiedys reanimowac ten zamek jakims WD40 albo cos,bo mnie tez to spotkalo.
On jest caly zabudowany plastikiem,ale jakby po wyjeciu zalac to WD,to moze by jeszcze odzyl :)
By tofuPL -  09 kwie 2014, 8:48
 pomorskie
#127354
Dziękuję Panowie,

No i chyba to jest ta różnica. Będę próbował się dostać do zamka od wewnątrz.

A jeżeli ktoś reanimował zamek, tak jak kolega pytał, to też chętnie spróbuję się tego podjąć, chociaż zamek można kupić już za 100 zł... (jednak nie wiadomo co to za sprzęt).

Dam znać na temat moich spostrzeżeń :)

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
By leva. -  20 maja 2014, 11:41
 spoza Polski
#131822
Witam! ;)

Teraz i dla mnie to aktualnie. :( By nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj.
Nie mogę otworzyć drzwi ani z wewnątrz ani z zewnątrz.
Słyszę jak spracował centralny zamek, ale do tylnych lewych drzwi sygnał dochodzi niby jak później. I nie odkrywa.
Który sposób jest sam najlepszy żeby otworzyć drzwi? Przeczytywał poprzednie posty, ale zrozumieć ciężko.
Był by bardzo wdzięczny jeśli ktoś odpisze o tym problemie, u kogo ona była i jak ją zdecydować.
Bardzo przepraszam że jeszcze raz pytam o tym samym.
Bardzo dziękuję!
By maverick -  20 maja 2014, 18:53
 lubelskie
#131849
Najlepiej jest siedzác w srodku pilotem w kluczyku na zmiane zamykac i otwierac auto i w tm samym czasie pociagac za wewnetrzná klamke.
Tylko trzeba byc przygotowanym i po otwarciu od razu zmienic zamek,bo mi tak udalo sie 3 razy otworzyc.A teraz amen,zaden sposob nie dziala.Trzeba bedzie rwac tapicerke,czociaz tam od srodka tez nic nie widac.
Narazie tak jezdze.Chyba,ze ktos ma jakies inne pomysly?
Aha,u mnie tez lewy tyl :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18