Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  19 mar 2015, 8:31
 warmińsko-mazurskie
#170516
Chyba chodzi o drzwi prawe pasażera, tylko teraz przednie, czy tylne :unsure: bo lewe są od kierowcy :cool:
Jeśli tylko otwierasz klamką zewnętrzną drzwi to może nie założyłeś linki od klamki wewnętrznej i na pewno od środka nie otworzysz za Chiny Ludowe :tooth: Musisz zdjąć ponownie tapicerkę drzwi i popatrzeć :cool:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  25 mar 2015, 21:54
 dolnośląskie
#171389
Dexter23pl pisze:Klikaj w środku tym guzikiem odryglowania drzwi i w tym samym czasie niech ktoś ciągnie w tym samym czasie za tylna wewnętrzna zewnętrzną klamkę.
Można jeszcze spróbować uderzać pięścią w okolicach zamka.
jestes boski :yahoo: pomogło w ten sposób i drzwi są już otwarte

Dodano po 3 min 18 sek.:
tylko czemu nie przechodzi testu pod vcdsem? padł zamek? czy trzeba w kabelkach grzebać?

Dodano po 5 min 21 sek.:
qrde :szok: zaczął gadać...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 mar 2015, 22:08
 śląskie
#171391
hmm no nie wiadomo. jest o tyle prościej ze to tylne drzwi. Dojście do kabli jest. wystarczy otworzyć drzwi przednie i odczepić listwę z tylnych drzwi i powinno być na tyle miejsca aby zdjąć tą gumę ze słupka. Obczaić stan kabli. Jeśli będą ok to wg schematu podłączyć się bezpośrednio pod przewody jakimś zasilaczem 12V i spróbować tak odblokować zamek. Uprzednio odłączając wtyczkę z drzwi od słupka od reszty instalacji.
Ale raczej zadziała ta metoda co napisałem wyżej z klikaniem tym guzikiem od odblokowywania drzwi.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  26 mar 2015, 10:43
 dolnośląskie
#171426
nie wiem czemu tak sie stało. Może dlatego że w weekend się z bordem bawiłem i aku odłączałem. Może coś się gdzieś... trudno stwierdzić. Tylne drzwi nie są zbyt często użytkowane. Będę obserwował. Na razie wszystko jest :ok: . Po nocnym postoju wszystko działa jak należy :super:
jeśli jeszcze raz się to przytrafi wtedy zamek do wymiany pójdzie
By wojniz -  01 kwie 2015, 0:27
 podkarpackie
#172224
Panowie, a ja takie pytanie związane z tym tematem mam. Jakie przewody kupić do "regeneracji" (czy w zasadzie stworzenia) wiązki? Chodzi mi o przekrój + jakieś specjalne zastosowania tego przewodu. Bo przecież nie wezmę pierwszego lepszego co do gniazdka pcham....
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  01 kwie 2015, 8:33
 warmińsko-mazurskie
#172229
wojniz pisze:Panowie, a ja takie pytanie związane z tym tematem mam. Jakie przewody kupić do "regeneracji" (czy w zasadzie stworzenia) wiązki? Chodzi mi o przekrój + jakieś specjalne zastosowania tego przewodu. Bo przecież nie wezmę pierwszego lepszego co do gniazdka pcham....
Możesz rozebrać drzwi i można to naprawić: wyjąć pojedyńczo wszystkie kabelki z kostki drzwi, jeżeli pęknięte to można zlutować i nałożyć koszulkę termokurczliwą, zgrzać i z powrotem wsadzić do kostki. Może sama izolacja popękana to wystarczy wyjać kabelek z pinem i założyć koszulkę i zgrzać i GITARA :) Albo jak piszesz to podmienić kable kabelki, to musisz zmierzyć jakie te kabelki i takie same podmienić, no chyba że wiązkę kupić w ASO, ale to chyba przeszło albo około 500 zł :unsure:
A-R-T-U-R pisze:u mnie powtórka z rozrywki czyli zamek do wymiany...
Kurcze szkoda,ale co zrobić w tych naszych furkach zawsze coś wyskakuje i trzeba robić :oczko: trzeba na necie poszukać i podmienić :pepsi:
Awatar użytkownika
By Sajmon -  01 kwie 2015, 9:35
 śląskie
#172242
A-R-T-U-R pisze:u mnie powtórka z rozrywki czyli zamek do wymiany... :bad:
Artur gdyby Ci się jeszcze chciało chwilę pogrzebać to możesz spróbować zreanimować swój zamek, a nóż będzie dalej dobry, szybka rozbiórka i posprawdzaj luty czy niema zimnych oraz mikrostyk wyczyścić bo pewnie będzie nie zaciekawy jak to zawsze w zamkach bywa.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  01 kwie 2015, 10:15
 śląskie
#172248
Moze Ci się przyda, podpatrzysz jak to robić, szybciej ogarniesz :)

1 Ściągasz biała osłone, jest na klipy:

Obrazek

Obrazek

Zamykasz zamek żeby czerwone ramię zamka sie odblokowało, wystarczy przeciągnąć srubokręt:

Obrazek

Odkręcasz śruby, ramie trzeba podnieść bo pod nim jest kolejna sruba:

Obrazek

Oraz jedna na dole:

Obrazek

Potem zrzucasz tą sprężynę:

Obrazek

Obrazek

Następnie aby rozpołowić zamek musisz odpiąć kolejne zatrzaski:

Obrazek

Obrazek

Po odpięciu podciągasz ramię klamki do góry i ciągle go tak trzymając rozpoławiasz zamek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na płytce trzeba się rozejrzeć za zimnymi lutami, trzeba wypatrywać coś takiego :D :

Obrazek

Potem dobieramy się do mikrostyku:

Obrazek

Obrazek

Musisz go otworzyć i wyczyścić przy czym trzeba bardzo uważać żeby nie połamać malutkich zatrzasków na pokrywce:

Obrazek

Obrazek

dokładnie czyścimy np tym:

Obrazek

Potem trzeba wszystko złożyć w odwrotnej kolejności i próba :)

Sam jak to dłubałem to zrobiłem kilka fotek więc może się przydają :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18