Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By MacMni -  28 paź 2012, 20:49
 dolnośląskie
#85691
Witam, jestem nowym użytkownikiem na forum oraz nowym użytkownikiem golfa V 1.9 TDI.

Mam taki problem ze auto cały czas paruje, na wyłączonej klimie , jak klime włączę po chwili auto mniej więcej odparuje .

Wymieniłem filtr kabinowy i nie pomogło, co może być przyczyna?

Z góry dziękuje za odpowiedz
By MacMni -  29 paź 2012, 9:18
 dolnośląskie
#85719
NA początku bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, jednak powiem tak auto jak wczoraj odkurzałem cale suche , nigdzie nic nie zobaczyłem, auto na pewno nie było prane przed kupnem, właśnie chodzi o to ze nie chce używać jakiś preparatów tylko zrobić to pozadnie , a może jakieś odpływy są zatkane?
By Kiler -  29 paź 2012, 16:55
 wielkopolskie
#85744
A może są niedrożne kanały WYWIEWU ???? Akurat w golfie nie wiem na 100% gdzie sa ale 90% dzisiejszych samochodów ma je pod tylnym zderzakiem . Albo uszkodzone są te sprytne gumki które pozwalają żeby powietrze tylko wychodziło z samochodu
By mistasz -  29 paź 2012, 21:18
 opolskie
#85756
Miałem też podobną sytuację, uszkodzona była klapka świeżego powietrza. Była stale zamknięta.
Zobacz czy masz otwartą klapkę świeżego powietrza. Zobaczysz jak uchylisz plastik na podszybiu z prawej strony. Jak widać wirnik wentylatora to jest OK.
Wyloty zużytego powietrza masz pod tylnym zderzakiem, z lewe i prawej strony. Załącz dmuchawę na maksa to ręką powinieneś wyczuć jak dmucha.
Golf V ma szczelną kabinę i czasami jest dobrze pojeździć z uchyloną troszkę szybą. Lepiej się przewietrza.
P.S. Mam nadzieję że wentylatora nie wyłączasz tylko pracuje stale
By Kiler -  29 paź 2012, 21:21
 wielkopolskie
#85757
Tak jak pisałem - nie bardzo wiem gdzie to się znajduje w golfie ale 90% samochodów ma pod zderzakiem tylnym kanały które odprowadzają zużyte powietrze z kabiny na zewnątrz . Zakończone są od zewnątrz (czyli tak faktycznie to tylko widać je po zdjęciu tylnego zderzaka) to takie gumki które działają jak zastawka w sercu :D czyli pozwalają powietrzu opuszczać samochód a nie wpuszczają takiego z zewnątrz ( pewnie wilgotnego )
Jeśli nie pracują prawidłowo objawy MOGĄ być takie jak u ciebie
tak jak pisałem - nie wiem gdzie taki system jest w golfie ale myślę że też pod tylnym zderzakiem


aaaa widzę że jak pisałem to pojawił się post Mistasza :D
powinieneś już coś więcej wiedzieć
ew doraźnie pozostaje ci kupić w biedronce pochłaniacz wilgoci za 8.99 :D