Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Bartas -  23 sty 2015, 13:33
 kujawsko-pomorskie
#162402
bazylek pisze:nie bede zakłądał nowego tematu, mam zapchaną dysze spryskiwacza z przodu, wszystko sprawdziłem i jest zapchana, czy jeżeli doleje octu (jest to dobry odkamieniacz) do spryskiwaczy to nic sie nie stanie z układem bądź z lakierem?
pytam o ocet ponieważ wyczytałem to gdzieś w internecie dlatego chciałbym zapytać was o rade, podobno KAMIX tez taki odkamieniacz jest dobry i nie groźny bo naturalny i stosuje się go w kuchni
Nie wiem jak w zwyklej v ale w plusie moge odlaczyc dysze i zabrac je np do domu :P
Wtedy bys im mógł zrobic prysznic albo na noc wymoczyc w srodkach : )
#166581
laren0 pisze:Działa wszystko problemem jest to że żółty kabel doprowadzajacy prąd do bezpieczników 41-42 tego nie robi nie ma w nim prądu, czy ktoś ma schemat gdzie mógł się rozłączyć lub przetrzeć?
I jak udało Ci się znaleźć, w którym miejscu jest przerwa w obwodzie ? mam ten sam problem!
#192074
Mam podobny problem dotyczący tylnej wycieraczki.
Mianowicie, na wtyczce silnika tylnej wycieraczki nie ma zasilania +12V po stacyjce (pin 1 złączki).
Pin 2 i 3 (czyli sterowanie) oraz 4 (masa) jest ok.
Bezpiecznik tylnej wycieraczki jest ok.
Czy przewód zasilający (pin 1) jest podłączony bezpośrednio do bezpiecznika nr 41 ?
By Bartas -  10 wrz 2015, 18:04
 kujawsko-pomorskie
#192087
krzychu7 pisze:Mam podobny problem dotyczący tylnej wycieraczki.
Mianowicie, na wtyczce silnika tylnej wycieraczki nie ma zasilania +12V po stacyjce (pin 1 złączki).
Pin 2 i 3 (czyli sterowanie) oraz 4 (masa) jest ok.
Bezpiecznik tylnej wycieraczki jest ok.
Czy przewód zasilający (pin 1) jest podłączony bezpośrednio do bezpiecznika nr 41 ?
Zobacz czujnik zamknięcia klapy, u mnie kiedys cos przewozilem i wygladało ze klapa jest zamknieta, ale wycieraczka nie dzialala.
#192109
witam wszystkich
mam mały problem z tylną wycieraczką przynajmniej tak mi się wydaje. jakiś czas temu pompowałem koło za pomocą kompresora zasilanego zapalniczką z kabiny kierowcy. jakiś czas potem może 2 dni przy przekręceniu kluczyka zaczeła chodzić tylna wycieraczka bez jej wcześniejszego włączenia, wystarczyło ją włączyć i wyłączyć i przestawała poza tym nie zawsze się tak działo jednak sprawa się pogorszyła gdyż przy włączeniu spryskiwacza zaczeło przepalać bezpiecznik właśnie od spryskiwacza przy czym wycieraczka nadal wariowała zdjołem osłony z tyłu klapy i okazało się że silniczek wycieraczki jest od spodu pokryty rdzą wyczytałem że czasami się tak dzieje i ze to przez wadę związaną z przewodem z płynem spryskiwacza który zalewa elektronikę węwnątrz więc odłączyłem pin zasilający silniczek włożyłem z powrotrm bezpiecznik i było git zamówiłem nowy silniczek wycieraczki i na niego \czekam jednak wczoraj spryskałem tylną szybę płyn idzie bez problemu i na tylną szybę jak i przednią więc nie widzę tu raczej żadnego prolbemu i gdy odpaliłem auto bezpiecznik znowu przepaliło do tego stopnia ze się trochę stopił do tego nagle padło otwieranie tylnej klapy i światło przeciwmgielne więc przyjżałęm się wiązce która idzie od klapy środka (ta w gumowej osłonce) i okazało się że jest potopiona i przetate są kabelki troche one liche i cienkie 2 były przerwane co widziałem i co mogłem dosptrzec poizolowałem odłączyłem akumulator ( czyli restart :) i klapa się otwiera trochę boje się wkładać spowrotem bezpiecznik od silniczka wycieraczki i ją podłączać. mam nadzieje że jutro przyjdzie nowy silniczek. zamierzam go podłączyć i zobaczyć co będzie. co radzicie ?
#212952
Witam
Nie zakładam nowego tematu żeby nie zaśmiecać. Mój problem dotyczy spryskiwaczy reflektorów. Pompkę mam sprawną bo sprawdziłem ale napięcie nie dochodzi. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna? Może jakiś przekaźnik za to odpowiada i on przestał działać? :hmmm:
#212970
dareckiigo2 pisze:Sprawdź przekaźniki w bordnetz, miałem podobny problem i pomogła wymiana uszkodzonego przekaźnika.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Możesz napisać jaki to przekaźnik może ma jakiś numer lub oznaczenie ? Nie mam etk-i ani żadnych schematów
Dzięki