Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By landcaster -  15 cze 2015, 21:36
 dolnośląskie
#182207
Witam,

Mam problem z odparzonym lakierem na przycisku (wylała się zawartość buteleczki z zapachem). Czy możecie napisać jak wymienić same przyciski. Czy należny zdemontować całą płytkę (osłonę) climatronica.
Awatar użytkownika
By miszkie -  16 cze 2015, 18:39
 śląskie
#182290
Witam.
Pytanko mam odnośnie panelu, poprzedni właściciel zmienił panel na taki z przyciskiem AC, rocznikowo(2005) powinien być przycisk ECON. Czy to mogło wywołać jakieś problemy czy po zmianie panelu wszystko powinno działać bez problemu? Zrobiło się ciepło i okazało się, że klima mi nie działa, tzn zależnie jaką temperaturę nastawię np. dam na LO to klima zaczyna chodzić i zaraz zamyka się tak jakby nawiew i z żadnego nie dmucha, ustawię na 26 to wtedy się otwierają nawiewy i leci w miarę zimne powietrze. Może być tego przyczyną to, ze został zmieniony ten panel i nie współpracuje dobrze z klapkami nawiewu? Również nie wiem jaki wcześniej był panel czy z przyciskiem dual czy bez, aktualnie jest z przyciskiem dual.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  17 cze 2015, 10:48
 małopolskie
#182350
zmien panel na wersję z przyciskiem ECON, ten z AC jest za nowy do twojego auta... no chyba że masz zmienioną instalację pod niego...
Awatar użytkownika
By miszkie -  17 cze 2015, 12:45
 śląskie
#182362
dzięki Panowie, nie wiem po co ktoś to zmieniał w ogóle :)
Zakupię taki i zobaczymy czy to coś zmieni.
Jeszcze takie pytanko jak ustawia się wtedy temperatury osobno na prawą i lewą stronę?
Awatar użytkownika
By miszkie -  17 cze 2015, 13:14
 śląskie
#182364
tak, mam :)
chodzi mi o to jak obsługuje sie wtedy klimę dwustrefową, bez przycisku DUAL?
By adek -  04 lip 2015, 1:00
 łódzkie
#184347
miszkie pisze:tak, mam :)
chodzi mi o to jak obsługuje sie wtedy klimę dwustrefową, bez przycisku DUAL?
Jak nie ma przycisku dual, to dwustrefowa klima jest jakoś zaprogramowana, a regulację aktywuje się przytrzymaniem przycisku AUTO.
By adek -  13 lip 2015, 22:57
 łódzkie
#185183
11pablo11 pisze:jesli posiadam manualna klimatyzacje jest mozliwosc zmiany na climatronic ?
Jest to możliwe (jak wszystko), ale wymaga sporo pracy i zmian (przynajmniej tak czytałem w sieci). Nie wiem czy jest na forum ktoś, kto podejmował się takiego swapa.