Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  14 lis 2015, 17:30
 dolnośląskie
#200456
jeffrey pisze:Klamka zewnetrzna.
No regulacja to chyba taka o jakiej mowisz, ze coś co ja ciagnie czyli linka tak?
Wszystko trzyma sie ok. tylko po otwarciu klamka odstaje jakby 5mm i jak ja docisne to mozna normalnie otworzyc.
rozebrac i zlozyc jeszcze raz bo ewidentnie cos zle zostalo zlozone za pierwszym razem. tam nie ma zadnej regulacji. klamka albo lapie albo nie.
By jeffrey -  14 lis 2015, 17:49
 wielkopolskie
#200461
Tylko jakbym mógł prosić o podpowiedź jak to zrobić?
Klamka wygląda tak - po jednorazowym otwarciu...
Obrazek

I czasami tak zostaje po zamknieciu i wtedy nie można ponownie otworzyć. Jak dopchne to zaskoczy i moge normalnie otworzyć.

Odkręcałem wskazywana wcześniej śrubkę ale wkładka ani drgnie a śrubę wykręciłem z 5 obrotów i nic... a nie chciałem całkowicie wykręcić, żeby mi gdzieś nie spadła.

Dobrze to robiłem?

Dodam jeszcze, że w momencie gdy nie mogę otworzyć drzwi od zewnątrz, nie działa również klamka od wewnątrz.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  14 lis 2015, 17:54
 dolnośląskie
#200462
jeffrey pisze:Tylko jakbym mógł prosić o podpowiedź jak to zrobić?
Klamka wygląda tak - po jednorazowym otwarciu...
Obrazek

I czasami tak zostaje po zamknieciu i wtedy nie można ponownie otworzyć. Jak dopchne to zaskoczy i moge normalnie otworzyć.

Odkręcałem wskazywana wcześniej śrubkę ale wkładka ani drgnie a śrubę wykręciłem z 5 obrotów i nic... a nie chciałem całkowicie wykręcić, żeby mi gdzieś nie spadła.

Dobrze to robiłem?

Dodam jeszcze, że w momencie gdy nie mogę otworzyć drzwi od zewnątrz, nie działa również klamka od wewnątrz.
jest zle zlozona klamka a raczej jej wewnetrzna czesc wlasnie z ta srubą. wykrec jeszcze kilka obrotow. cos czuje ze tej blaszki odpowiedzialnej za poprawne ze tak to nazwe "sprezynowanie klamki" juz tam nie masz i bedzie problem...
musisz probowac odkrecac a jednoczesnie pociagac za ten plastik z wkladka. to wg mnie jedyny sposob
By jeffrey -  15 lis 2015, 11:23
 wielkopolskie
#200552
A-R-T-U-R pisze: jest zle zlozona klamka a raczej jej wewnetrzna czesc wlasnie z ta srubą. wykrec jeszcze kilka obrotow. cos czuje ze tej blaszki odpowiedzialnej za poprawne ze tak to nazwe "sprezynowanie klamki" juz tam nie masz i bedzie problem...
musisz probowac odkrecac a jednoczesnie pociagac za ten plastik z wkladka. to wg mnie jedyny sposob
Ale to się stało nagle i wcześniej działało prawidłowo, a nic nie było rozkręcane.
Dokładnie tak kombinowałem, ale wkładka nie chciała ruszyć :)
Może zwyczajnie sie jakby zapiekło przez tak długi okres bez ruszania.
Dzięki za porady