Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  21 paź 2014, 20:14
 kujawsko-pomorskie
#147410
Witam
Posiadam Golfa 5 od kilku dni i mam problem chce wymienic prawy pas bezpieczeństwa ale nie wiem jak zabrać sie za rozebranie tapicerki właśnie w tej okolicy
Pomoże ktoś ?? od czego zacząć itd
z góry dziękuje pozdrawiam
Maciej
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  21 paź 2014, 21:07
 warmińsko-mazurskie
#147419
Musisz najpierw zacząć od plastików tapicerki progu, począwszy od listwy progowej drzwi aż do tylnych drzwi, ona jest na takich metalowych spinkach od spodu i trzeba ją podważyć żeby wyskoczyły te spinki ( mogą zostać w progu, bo wyskoczą z plastiku, to wtedy można je szczypcami wyjąć )zaczynając od przodu samochodu aż do tylnych drzwi i pod słupkiem ona idzie, jak wyjmiesz tę listwę to na plastiku słupka sa 2 wkręty Torx 20, odkręcisz i wyciągasz plastik słupka też trzeba odchylić na dole tego plastiku taki podłużny plastik co pas wychodzi to tez sie odchyla, u góry nie wiem jak jest :blush: ale pewnie bedziesz widział co i jak pewnie :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  21 paź 2014, 21:48
 śląskie
#147436
zbynio troche na skróty opisane chyba że może jest inaczej w innym rocnziku.... hehe :)

ja aby dostać się na dół to ;
wyjąc znaczek airbag co jest na górze słupka,
odkręcic śróbę.
pociągnać ta osłonę do siebie , trzyma się na wcisk i na jednym kołku plastikowym.
potem schodzi ta poniżej część
i dopiero wtedy masz dostęp do śróby która mocuje pas zwijak
dolna listwa przykręcona jest do jakby nadwozia i wkręty dostępne sa dopiero po zdemontowaniu tej drugiej części co opisąłem powyżej. Ale ich nie trzeba odkręcać.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 paź 2014, 15:38
 śląskie
#147583
dexter23pl pisze:dolna listwa przykręcona jest do jakby nadwozia i wkręty dostępne sa dopiero po zdemontowaniu tej drugiej części co opisąłem powyżej. Ale ich nie trzeba odkręcać.
przemyslalem i dolną listwe progową normalnie da sie wyjąc , dwa wkręty trzymają na dole tą dolną częśc osłony słupka,
sorki za zamieszanie,... :) :coffe:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 paź 2014, 22:11
 śląskie
#147651
tam jest takie metalowe ucho na słupku na wysokosci ramiona. przez nie idzie pas. u mnie było obklejone w klejącym brudzie i to umyłem i zwija się minimalnie lepiej bo się nie klei. kiedys wyczytałem na innym forum że ktoś miał problem z pasami , własnie słabo sie zwijały i okazało sie że nie było widac ale były tak brudne i wypranie pomogło i zwijały sie bezproblemowo.
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  22 paź 2014, 22:25
 kujawsko-pomorskie
#147657
mam golfa po wystrzale poduszek więc musze cos zrobic z wystrzelona poducha pasażera z kierowcy nie mialem problemu a odnosnie pasazera tak i nie wiem czy dac do klejenia konsoli czy samemu podziałać a jak tak to czym najlepiej to zamaskować ;)