Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By malinex2 -  09 lis 2014, 13:53
 łódzkie
#149930
Witajcie . Golfik mk5 2005/06 Sportline 3 d . W moim Golfie odkad go kupilem wystepuje dziwny problem z szyba pasazera . Kiedy przykladowo chce ja opuscic sterowanie kierowcy dziala bez problemu ,ale kiedy chce ja podniesc tj . pociagam przycisk do gory szyba idzie na dol . musze pare razy kliknac na przycisk aby zaskoczyl . Wszystko bylo by pewne , mozliwe ,ze przycisk juz swoje przeklikal ,ale sytuacja dzieje sie tak samo kiedy chce zamknac szyby z kluczyka ... Lewa idzie do gory a prawa schodzi na dol. Dopiero po 2-3 probach lub kiedy szyba prawa opusci sie do samego dolu zamyka sie do konca . Co moze byc przyczyna takiego zachowania ? uszkodzony przycisk podnoszenia szyb ? przycisk od strony pasazera dziala bez problemu . Szyba unosi sie i opuszcza na zyczenie ...
By klepa -  10 lis 2014, 9:47
 warmińsko-mazurskie
#150034
Zrób adaptacje szyb

- opuszczamy jednocześnie obie szyby do końca cały czas naciskając klawisze, a po ich zupełnym opuszczeniu nie zwalniając przycisków cały czas przez około trzy sekundy je trzymamy do usłyszenia charakterystycznego "klik" ze sterownika
- następnie puszczamy klawisze i zaraz ponownie oba naraz klikamy na kilka sekund 3-5 jak do opuszczania szyb znowu do usłyszenia charakterystycznego "klik"
- następnie obie szyby razem podnosimy do góry cały czas trzymając przyciski, aż do ich zamknięcia, nie zwalniając przycisków cały czas trzymamy około 3-5 sek. aż do momentu usłyszenia "klik" ze sterownika
- puszczamy przyciski i zaraz ponownie oba klikamy i trzymamy jak do zamykania przez około 3 sekundy do usłyszenia "klik" ze strony sterownika - adaptacja zakończona
By malinex2 -  10 lis 2014, 20:48
 łódzkie
#150126
klepa pisze:Zrób adaptacje szyb

- opuszczamy jednocześnie obie szyby do końca cały czas naciskając klawisze, a po ich zupełnym opuszczeniu nie zwalniając przycisków cały czas przez około trzy sekundy je trzymamy do usłyszenia charakterystycznego "klik" ze sterownika
- następnie puszczamy klawisze i zaraz ponownie oba naraz klikamy na kilka sekund 3-5 jak do opuszczania szyb znowu do usłyszenia charakterystycznego "klik"
- następnie obie szyby razem podnosimy do góry cały czas trzymając przyciski, aż do ich zamknięcia, nie zwalniając przycisków cały czas trzymamy około 3-5 sek. aż do momentu usłyszenia "klik" ze sterownika
- puszczamy przyciski i zaraz ponownie oba klikamy i trzymamy jak do zamykania przez około 3 sekundy do usłyszenia "klik" ze strony sterownika - adaptacja zakończona
wielkie dzieki za te porade . sprawdze wszystko jak tylko bede w PL . Napisze jak mi poszlo
Awatar użytkownika
By miszkie -  10 lis 2015, 17:21
 śląskie
#199820
Witam, mam podobny problem tzn. gdy trochę uchylam szybę od strony pasażera niezależnie czy z panelu kierowcy czy z rączki pasażera i później chcę zamknąć szybę klikam do góry a szyba opuszcza się do pewnego momentu i wtedy muszę dwa razy do góry przycisnąć i trzymać, żeby szyba się zamknęła. Czy wymiana modułu drzwi z silniczkiem pomoże?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  10 lis 2015, 17:48
 dolnośląskie
#199821
miszkie pisze:Witam, mam podobny problem tzn. gdy trochę uchylam szybę od strony pasażera niezależnie czy z panelu kierowcy czy z rączki pasażera i później chcę zamknąć szybę klikam do góry a szyba opuszcza się do pewnego momentu i wtedy muszę dwa razy do góry przycisnąć i trzymać, żeby szyba się zamknęła. Czy wymiana modułu drzwi z silniczkiem pomoże?
zadale s sobie min trudu aby najpierw z tego skorzystac bo nie wspominasz nic ze przeprowadziles adaptacje szyb?
klepa pisze:Zrób adaptacje szyb

- opuszczamy jednocześnie obie szyby do końca cały czas naciskając klawisze, a po ich zupełnym opuszczeniu nie zwalniając przycisków cały czas przez około trzy sekundy je trzymamy do usłyszenia charakterystycznego "klik" ze sterownika
- następnie puszczamy klawisze i zaraz ponownie oba naraz klikamy na kilka sekund 3-5 jak do opuszczania szyb znowu do usłyszenia charakterystycznego "klik"
- następnie obie szyby razem podnosimy do góry cały czas trzymając przyciski, aż do ich zamknięcia, nie zwalniając przycisków cały czas trzymamy około 3-5 sek. aż do momentu usłyszenia "klik" ze sterownika
- puszczamy przyciski i zaraz ponownie oba klikamy i trzymamy jak do zamykania przez około 3 sekundy do usłyszenia "klik" ze strony sterownika - adaptacja zakończona
Awatar użytkownika
By miszkie -  10 lis 2015, 19:37
 śląskie
#199830
A-R-T-U-R pisze:zadale s sobie min trudu aby najpierw z tego skorzystac bo nie wspominasz nic ze przeprowadziles adaptacje szyb?
Tak, robiłem adaptacje, lecz nic to nie dało.
Mettenoos pisze:dodam, że w 90% dzieje się tak wyłącznie na postoju, podczas jazdy szyby zawsze działają :)
U mnie występuje to na postoju i w trakcie jazdy.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:39 przez miszkie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 lis 2015, 19:39
 pomorskie
#199831
miszkie pisze:
Tak, robiłem adaptacje, lecz nic to nie dało.
nie zawsze za pierwszym razem wychodzi, niedawno koledze w Touranie robiłem adaprtacje i dopiero bodajże za 3 razem poskutkowało
Awatar użytkownika
By miszkie -  10 lis 2015, 19:40
 śląskie
#199832
Mettenoos pisze:
miszkie pisze:
Tak, robiłem adaptacje, lecz nic to nie dało.
nie zawsze za pierwszym razem wychodzi, niedawno koledze w Touranie robiłem adaprtacje i dopiero bodajże za 3 razem poskutkowało
Robiłem dwa razy pod rząd, no ale popróbuję jeszcze :)
By Paul2904 -  21 mar 2016, 20:39
 spoza Polski
#220929
Witam. Mam problem z tylna szyba...a mianowicie jak nacisne przycisk w dol szyba unosi sie do góry a jak nacisne przycisk w gore to szyba opuszcza sie w dół. Mam tak odkad kupilem tego golfa wiec niewiem co moze byc przyczyna

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By Paul2904 -  21 mar 2016, 23:22
 spoza Polski
#220963
Dexter23pl pisze:Sterownik ktoś wsadził ale od nie tej strony co trzeba...
Ale z czy przyciskiem czy pilotem dziala tak samo tzn odwrotnie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka