Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By tom19821004 -  02 kwie 2015, 11:22
 podkarpackie
#172378
Witam po ostatniej wizycie na stacji diagnostycznej okazało się że amortyzatory oki można jezdzic powiedzaiłem mechanikowi żeby sprawdził poduszki. Sprawdził te w sankach spękane do wymiany i się okazało że są dwie górna i dolna
Dolna 1K0199867
Górna 1K0199868 jest z gwintem
I tu moje pytanie ile jest pozostałych poduszek i ich oznaczenia katalogowe nie mam w tej chwili dostępu do etki
rysunek poglądowy z umiejscowieniem ich przy silniku. Dzieki :hi:
Awatar użytkownika
By Regirr -  25 kwie 2015, 21:54
 śląskie
#175529
Witam.
Temat pokrewny ale związany z poduszkami,mój mi wywalono do kosza bo dużo takich tematów jest podobno :)
Podepnę się trochę pod temat. :roll:

Mam pewien problem związany z poduszkami. W poprzednim golfie jak silnik byłem w stanie
ruszyć rękami,kołysałem nim na boki to poduszki były do wymiany i po wymianie rzeczywiście
nie byłem w stanie nim ruszyć.
A teraz przy golfie V i silnik BSE mogę nim też bez problemu poruszać. Tak powinno być czy
muszę wszystkie wymienić.

A z innej beczki,"ten silnik tak ma" chodzi o jego drgania,lekko czepie nim na wolnych obrotach, a może
te drgania które są odczuwalne w środku po wymianie poduszek będą mniej wyczuwalne?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  25 kwie 2015, 22:09
 dolnośląskie
#175533
Regirr pisze:Witam.
Temat pokrewny ale związany z poduszkami,mój mi wywalono do kosza bo dużo takich tematów jest podobno :)
uzyj wyszukiwarki a znajdziesz 7 stron postow
Regirr pisze: A z innej beczki,"ten silnik tak ma" chodzi o jego drgania,lekko czepie nim na wolnych obrotach
chcesz sie czepic wolnych obrotow czy czepiasz sie drgan :eek:
Awatar użytkownika
By Regirr -  25 kwie 2015, 22:25
 śląskie
#175535
A dokładnie z tymi 7 postami?
:)

A odnośnie wolnych obrotów,na wolnych obrotach silnik BSE ma drgania,trzepie nim. Niektórzy piszą
że mocno. I chciałem się zapytać czy to może być spowodowane poduszkami. Bo zauważyłem że jak nim
tak trzepie to bardziej prawa strona silnika(stojąc na przeciwko auta,strona gdzie akumulator). Trochę
dziwi mnie bo auto ma 90tys. przebiegu. :(
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015, 22:45 przez Regirr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  06 lip 2016, 23:03
 podlaskie
#233361
Hejka ... pojutrze stawiam auto mechanikowi po to ,aby sprawdził stan poduszek .W związku z czym ,że jestem ZIELONY w tym temacie czy możecie napisać konkretnie ile poduszek jest w golfie i w którym miejscu ?Co prawda mój silnik to TDI ,ale chyba raczej w umiejscowieniu poduszek nie ma różnicy ,zatem będę bardzo wam wdzięczy za pomoc w kwestii lokalizacji poduch . :thank_you:
By Bartas -  07 lip 2016, 8:38
 kujawsko-pomorskie
#233375
pavlos2 pisze:Hejka ... pojutrze stawiam auto mechanikowi po to ,aby sprawdził stan poduszek .W związku z czym ,że jestem ZIELONY w tym temacie czy możecie napisać konkretnie ile poduszek jest w golfie i w którym miejscu ?Co prawda mój silnik to TDI ,ale chyba raczej w umiejscowieniu poduszek nie ma różnicy ,zatem będę bardzo wam wdzięczy za pomoc w kwestii lokalizacji poduch . :thank_you:
OD strony pazsazera jedna po srodku silnika, od storny skrzyni druga i dwie poduszki na dole w ktore wchodzi lizak :)
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  07 lip 2016, 9:51
 podlaskie
#233382
Bartas pisze:
pavlos2 pisze:Hejka ... pojutrze stawiam auto mechanikowi po to ,aby sprawdził stan poduszek .W związku z czym ,że jestem ZIELONY w tym temacie czy możecie napisać konkretnie ile poduszek jest w golfie i w którym miejscu ?Co prawda mój silnik to TDI ,ale chyba raczej w umiejscowieniu poduszek nie ma różnicy ,zatem będę bardzo wam wdzięczy za pomoc w kwestii lokalizacji poduch . :thank_you:
OD strony pazsazera jedna po srodku silnika, od storny skrzyni druga i dwie poduszki na dole w ktore wchodzi lizak :)
Dzięki Bartas za informację ,pomógł poleciało ;)