Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By seebst -  11 wrz 2021, 20:05
 lubuskie
#287128
Dexter23pl pisze:
11 wrz 2021, 8:45
Wyjmujesz caly panel i wtedy ten wlacznik. Wszystkie są podświetlane.
Kable do klapy idą z dwóch stron ale do grzania chyba z prawej ale nie jestem pewny
Tak jak na załączonym filmie:

https://youtu.be/Wxw5CAtrYXg

widać, że ten przełącznik nie jest podświetlany, widać też, że można na nim ustawić pozycje pomiędzy danymi funkcjami. Wystarczy lekko jak gdyby wcisnąć go podczas obrotu i można go ustawić pomiędzy danymi funkcjami. Składanych luster nie mam, chyba, bo niby na godzinę 12 można ustawić ten przełącznik, ale nic się nie dzieje, ikonki też nie ma na nim. Na żadnej pozycji mi oba lusterka nie grzeją, tak samo jak i tylna szyba. Ja rozumiem, że to jakby dwa układy niezależne, ale przypadek, że nic mi nie grzeje? Jak w ogóle się demontuje ten cały panel? W MK4 wystarczyło wypiąć mały element przy rękojeści, a następnie podważyć lekko od dołu cały panel i wychodziło, a tutaj wszystko ani drgnie, a nic na siłę nie chcę robić, co by nie połamać. Co więc myślisz o tym pokrętle - wygląda OK, czy jest z nim coś nie teges, że dziwne pozycje można na nim ustawić i że nie świeci? Ale regulacja lusterek działa prawidłowo na oba.

Edit. Próbowałem zdjąć ten panel i z zaczepów odskoczyło tylko do połowy, do tej rękojeści, a dalej coś trzyma i nie chce odejść. Pociągam mocno, ale boję się, że to zaraz pęknie w pół i będzie po zawodach...

Dodano po 1 dniu 23 godzinach 30 minutach 52 sekundach:
Dzisiaj pierwszy raz mi te błędy wywaliło

00834 - Sygna³ w³¹czaj¹cy ogrzewanie tylnej szyby
009 - Przerwa / zwarcie z mas¹ - Sporadyczny
Ramka zamro¿ona:
Stan b³êdu: 00101001
Priorytet b³êdu: 5
Czêstoœæ b³êdu: 1
Wew.licznik b³êdów: 173
Przebieg: 249719 km
WskaŸnik czasu: 0

Ramka zamro¿ona:
ON
Napiêcie: 13.75 V
ON
ON
OFF
OFF
OFF

00975 - Ogrzewana szyba tylna (Z1)
012 - usterka elektryczna w obwodzie - Sporadyczny
Ramka zamro¿ona:
Stan b³êdu: 00111100
Priorytet b³êdu: 5
Czêstoœæ b³êdu: 1
Wew.licznik b³êdów: 173
Przebieg: 249719 km
WskaŸnik czasu: 0

Ramka zamro¿ona:
ON
Napiêcie: 13.75 V
ON
ON
OFF
OFF
OFF

Nigdy dotąd żadne błędy się nie pojawiały pomimo nie działającego ogrzewania tylnej szyby. Włącznik się podświetla gdy go wcisnę i słychać cyknięcie przekaźnika. Kable w przelotce?
By seebst -  10 paź 2021, 14:41
 lubuskie
#287399
Odnośnie ogrzewanej szyby to wydaje mi się, że problem powinien być rozwiązany, bo w prawej przelotce, gdzie idzie wężyk do spryskiwacza był sobie jeden tylko gruby brązowy kabelek i jak zacząłem nim ruszać to wylazł mi on pęknięty. Kawałek drugiego kabelka dolutowałem i złączyłem jeden z drugim. Nie mam jak sprawdzić w praktyce czy podgrzewanie już działa, ale sprawdziłem elektronicznym termometrem laserowym i puszczałem jego wiązkę powoli po szybie wzdłuż pasków i po chwili mi temperatura rosła. Ale do całkowitego sprawdzenia czy działa będę musiał poczekać jak mi szyby zaparują lub przymarzną.
Początkowo zacząłem szukać w lewej części, gdzie idzie cała wiązka, ale niby było wszystko ok. Nie mogłem sobie poradzić ze ściągnięciem tego plastiku wzdłuż szyby co maskuje wszystko dookoła, więc nie byłem w stanie przy pomocy miernika zobaczyć czy napięcie na szybę dochodzi. Wówczas miałbym 100% pewności.
By seebst -  15 paź 2021, 16:25
 lubuskie
#287431
No, szyba pięknie grzeje. A dziś kupiłem drugi przełącznik od lusterek, tyle że z grzaniem po środku. I okazało się, że lusterka zaczęły grzać i oświetlenie przełącznika działa :super:

Dodano po 33 minutach 21 sekundach:
A czy po ilości przewodów we wtyczce można stwierdzić, czy lusterka są składane?
Obrazek