Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Kris84 -  09 maja 2015, 18:23
 pomorskie
#177653
Witam , chciałem zapytać czy może ktoś montował u siebie podstopnice z Passata R36 , czytałem ze wymaga to jakiegoś przerabiania i chciałem się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce i czy dużo pracy wymaga :)
By Kris84 -  16 maja 2015, 14:18
 pomorskie
#178539
wlado78 pisze:hej

tak montowałem

albo wycinasz dodatkowa dziure w tapicerce pod podstopnica albo wycinasz jeden uchwyt od spodu podstopnicy

łatwy montaz

kupiona i zamonotowana rzeczywiście bez problemu :)
Awatar użytkownika
By Trillest -  05 lut 2016, 18:47
 dolnośląskie
#214120
Podstopnica z R36 jest szersza, dlatego trzeba trochę przerabiać

1. Różnica na zatrzasksch:

Obrazek

2. Nie ma sensu poszerzać otworów w podłodze dla tego jednego zatrzasku. Lepiej włożyć pod niego śrubokręt i równo go wyłamać. Robimy tak ze środkowym.

Obrazek

Teraz wejdzie bez problemu na dwa otowry. Siedzi na tyle ciasno, ze nawet nie trzeba przykręcać jej torxem.

3. Podstopnica R36 z tego względu ze jest szersza nie pasuje na otwór (Torx).

Obrazek

Podstopnica zakrywa otwór:

Obrazek


4. Dlatego trzeba zastosować przedłużkę/adapter. Robimy ja z blachy. Adapter przykręcamy (torxem) do podłogi (w mocowanie podstopnicy), a do adaptera przykręcamy podstopnice (musimy miec drugą śrubkę torx).

Obrazek

5. W moim przypadku musiałem przyciąć trochę obudowę, plastik ten co jest za rączką otwierania maski, ponieważ jego krawędź opierała sie na podstopnicy. Po spilowaniu przylegającej krawędzi zrobił się luz i dwa elementy już sobie nie przeszkadzają.

6. Efekt:
Podstopnica ładnie przylega, zamocowana jest ciasno, nic sie nie rusza.
Obrazek