Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Han -  19 lip 2015, 22:35
 łódzkie
#185676
Mam problem z szumem przy drzwiach kierowcy przy prędkości powyżej 100km/h z lewego górnego rogu drzwi kierowcy dobiega lekki szum, ogólnie jak radio gra w miarę głośno to nawet go nie słychać ale jak gra ciszej to jest to irytujące... uszczelka drzwi ta zew. była w niektórych miejscach lekko oderwana została doklejona w każdym możliwym miejscu, drzwi dociągnięte nie wie co może być przyczyną, co jeszcze sprawdzić?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  19 lip 2015, 23:06
 dolnośląskie
#185680
Han pisze:Mam problem z szumem przy drzwiach kierowcy przy prędkości powyżej 100km/h z lewego górnego rogu drzwi kierowcy dobiega lekki szum, ogólnie jak radio gra w miarę głośno to nawet go nie słychać ale jak gra ciszej to jest to irytujące... uszczelka drzwi ta zew. była w niektórych miejscach lekko oderwana została doklejona w każdym możliwym miejscu, drzwi dociągnięte nie wie co może być przyczyną, co jeszcze sprawdzić?
TTTM :cool:
By Han -  19 lip 2015, 23:13
 łódzkie
#185683
Na forum A6 znalazłem coś takiego "W takim przypadku często odkształca się ramka. Trzeba zdjąć "boczek" z drzwi (dwie śrubki), na dole są dwie śruby (torx) trzymające ramkę. Pomiędzy drzwiami a ramką są dwa kliny. Trzeba lekko poluzować śruby i kliny z wyczuciem wsunąć głębiej,"
Nie wiem czy to coś da ale spróbuje
By adzi -  20 lip 2015, 17:59
 kujawsko-pomorskie
#185740
Han pisze:Na forum A6 znalazłem coś takiego "W takim przypadku często odkształca się ramka. Trzeba zdjąć "boczek" z drzwi (dwie śrubki), na dole są dwie śruby (torx) trzymające ramkę. Pomiędzy drzwiami a ramką są dwa kliny. Trzeba lekko poluzować śruby i kliny z wyczuciem wsunąć głębiej,"
Nie wiem czy to coś da ale spróbuje

Nie porównuj audi do golfa. W audi ramka jest przykręcana do drzwi i faktycznie można ją podregulować, w golfach ramka stanowi jedną całość z drzwiami i nie da sie regulować samej ramki, tylko całe drzwi.
By adzi -  21 lip 2015, 11:20
 kujawsko-pomorskie
#185807
Niestety tak, widocznie jetty mają ten sam problem, ale szczerze mówiąc w ogóle mi to nie przeszkadza :)
By Han -  21 lip 2015, 17:23
 łódzkie
#185852
Mój problem w 99% rozwiązany, mechanik zdjął drzwi ustawił odpowiednio zawiasy założył drzwi spowrotem wyregulowal odpowiednio, przejrzał jeszcze raz uszczelki i jest lepiej tzn. słychać szum ale tak delikatnie ze zagłusza ten szum nawet działanie klimy czy radio grające na minimum ;)
By Han -  08 wrz 2015, 16:59
 łódzkie
#191714
Odkopuje temat bo szum jednak nie minął... Denerwuje mnie to coraz bardziej a jazda z przyjemności zmienia się we frustrację co tu zrobić? Dwóch mechaników sprawdziło i nie wie co jest grane, blacharz też... Kto ma podobne objawy? Ktoś sobie poradził?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 wrz 2015, 17:59
 pomorskie
#191727
wymiana samych uszczelek może nie pomóc bo po latach drzwi też są odksztalcone, zawiasy również, często można zaobserwować że górny narożnik drzwi już nie przylega tak idealnie jak w aucie nowym