Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#211107
Od chyba 3 lat jadę przy autach taki zestaw...
-pre-spray: Chemspec Enz-All..porządnie ciepła woda+to...szczoteczka z delikatnym włosiem, później mikrofibra do ściągania brudu i jechano..
-do prania chemspec formula 90 albo w płynie albo w proszku..
Nie ma syfu który po tym zostaje: krew,auta po budowlańcach..auta po palaczach, czy po "mokrym psie"...
Nie było jeszcze problemu który by się oparł temu zestawi chemii :laugh:
By kuba94 -  20 sty 2016, 8:04
 pomorskie
#211158
pawel120682 pisze:Witam.
Macie jakiś środek do prania tapicerki welurowej? Chodzi mi o wypranie siedzeń w golfie V. Mam odkurzacz piorący, ale nie wiem jaki płyn użyć.
Zawsze używałem vanisha, ale może jest coś jeszcze lepszego i coś co nie zniszczy mi weluru.
Ja domowym odkurzaczem piorącym jak piorę tapicerki to używam płynu z komfortu, prane parę razy i jest wszystko ok, po praniu wysuszeniu impregnacja i wszystko hula jak nówki
By landryn23 -  17 mar 2016, 0:57
 podkarpackie
#220293
Witam może prał już ktoś tapicerkę u siebie w Golfiku bo interesuje mnie czy jak wypiorę podsufitkę czy nie zacznie się odklejać bądź odłazić w jakikolwiek sposób ? Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
By Rumak -  17 mar 2016, 13:06
 pomorskie
#220332
Polecam srodek do prania marki Valet Pro sam używałem go wielokrotnie piorac tapicerkę mechanicznie. Wart uwagi jest reż produkt firmy Nielsen również używany kilkukrotnie ale do prania ręcznego.

Jeden i drugi dostępny w butach około 1l oraz 5l.
#220333
marmi m pisze:Podłącze się pod temat czym wyczyścić podsufitkę nie dysponując odkurzaczem piorącym??? jakieś środki w sprayu czy może stuff ze szczotką styknie??
Jak nie masz za bardzo doświadczenia..to na spokojnie z reki polecam opanować podsufitkę..
Kupić środek nisko pieniący..np nielsen-nap-low-foam...Każdy liczący się producent ma w ofercie nie pieniący się środek do prania.
Rozrobić w ciepłej wodzie..Bo im cieplejsza woda tym srodek lepiej działa..z 2-4 fibry lekko wilgotne.Psikać-scierać delikatnie firbami..płukać fibry..i tak całość.

Odkurzaczem można dość łatwo przemoczyć podsufitkę aż do "dykty"...i grawitacja zrobi swoje..albo sie zacznie rozklejać albo powyłażą fale bo materiał się poroziąga od wilgoci..
Awatar użytkownika
By sroczek -  28 sie 2016, 19:20
 dolnośląskie
#237902
Podepnę się do tematu.
Ja mam maszynkę do wytwarzania pary:
http://static.komputronik.pl/product-pi ... 4103-1.png
Super sprawdza się w czyszczeniu tapicerek.
Najpierw Vanish do dywanów i tapicerek nanoszę miękką szczotką, żeby tapicerka była mokra'
potem traktuję gorącą parą i na noc otwarte okna, albo podczas jazdy otwarte okna.
Nie dość, że ładnie wyczyszczona tapicera, to jeszcze dłuuugo pachnie w aucie :)
Myjka parowa kosztowała mnie w Tesco 79zeta. Jest super, polecam
Kilka stówek w kieszeni za czyszczenie w punkcie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Hera -  14 sty 2017, 14:46
 mazowieckie
#245997
APC np. od ADBL bardzo dobrze usuwa zabrudzenia z materiałów. Testowane nie raz na ciemnych jak i jasnych wnętrzach i mega daje rade. Poniżej wrzucam foto na dywanikach dwa u góry gotowe, na dole z lewej pół na pół i po prawej nic nie robione. APC z wodą wlane do atomizera następnie spsikane i doczyszczone szczoteczką i pozostawione do wyschnięcia.

Obrazek