Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By MiKo -  24 mar 2010, 17:51
 -------
#23034
Witam, dziś przy zmianie opon ujechał mi lewarek a co za tym idzie zrobiły się dwie rysy w progu i lekko się wgiął. Czy sam próg da się wymienić? Może ktoś się orientuje jaki jest koszt tego elementu, oraz jego nr katalogowy w ETCE.
By Krzysiek -  24 mar 2010, 20:34
 -------
#23041
Wiem coś o tym miałem to samo tylko tamtej zimy zmieniałem klocki z tyłu wyjechałem na kostke przed dom na której był śnieg a pod nim lód autko zjechało na lewarek i oparło się o próg który troszke sie wgioł i zdarło się troszke tej gumy ja osobiście progu nie wymieniałem tylko podjechałem do lakiernika i jak gdyby wcisnoł troszke takiego silikonu w postaci gumy ponieważ do środka progu sie raczej nie ma możliwości dostać żeby go wypchać mały śladzik jest lecz jest to od strony bardziej schowanej więc zbytnio mi to nie przeszkadza i tego nie widać zabezpieczone jest więc zapewnili mnie że nic z tym dziać się nie będzie też na początku mnie to denerwowało lecz teraz prawie o tym nie pamiętam więc nie przejmuj sie a jeśli chodzi o próg to pewnie dużo roboty jest z jego wymianą i trzeba go pewnie wyciąć ale jak uszkodzenie nie wielkie to niema sensu ze względu na ponowne jego uszkodzenie np od jakiegoś odbitego spod kół kamyczka więc kolego decyzja należy do ciebie ogółem mówiąc teraz patrze jak i gdzie podnosić autko :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By MiKo -  24 mar 2010, 22:33
 -------
#23048
Wymianę kół i podnoszenie auta robiłem tam gdzie zawsze od kilku lat, nigdy mi się taka "przygoda" nie zdarzyła. Myślałem że tą część da się jakoś zdemontować, zobaczę co jutro powie spec na to. Jak się nie będzie dało nic zrobić z wgnieceniem to chociaż kupię lakier i pomaluję te rysy.
By chomik -  24 mar 2010, 23:38
 warmińsko-mazurskie
#23056
Nie wiem jak to dokładnie wygląda u Ciebie ale ja bym tego nie ruszał, dużo zachodu z wymianą i pewnie koszt nie mały. Tak jak piszesz, zakonserwuj ryski i śmigaj dalej :wink:
Awatar użytkownika
By MiKo -  25 mar 2010, 12:26
 -------
#23082
Szpecor powiedział że musieliby to wyklepać i pomalować cały próg, koszt to "jedyne" 600 zł. Zastanawiam się czy jak to sam tylko pomaluje to nie pojawi się w późniejszym czasie jakaś korozja? Lewarek lekko wszedł w ten próg.
By chomik -  25 mar 2010, 14:19
 warmińsko-mazurskie
#23085
Wrzuć może fotki?

Jak dobrze wyczyścisz i posmarujesz jakimś bitexem czy czymś podobnym nic nie powinno się dziać z progiem, przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat ;)
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 mar 2010, 19:35
 mazowieckie
#23259
dzisiaj podczas zmiany kol na letnie obsunal mi sie lewarek... efekt: wgiety prog - qrwa! jak sie stoi przy samochodzie to trzeba sie wpatrzec zeby to zobaczyc, bo leciutko go wypchalo, kto nie wie to nawet nie zauwazy, ale ja to widze ze kazdym razem jak wsiadam bo to jest z lewej strony przy tylnym kole. Podjechalem do znajomego lakiernika i powiedzial mi zebym nic nie kombinowal bo tylko mozna pogorszyc. Mam tylko wpasc do niego przy okazji to prysnie od dolu barankiem, zeby nic tam sie nie dzialo.
PAMIETAJCIE :!: JAK UZYWACIE LEWARKA HYDRAULICZNEGO TO NIE STAWIAJCIE GO NA TYM CIENKIM WYBRZUSZENIU :!:
moj blad, a za bledy trzeba placic :cry:
By chomik -  30 mar 2010, 17:40
 warmińsko-mazurskie
#23291
Kolego daj sobie spokój z naprawą tego!! Nie z takimi progami ludzie jeżdżą, zdarzają się nawet tacy co jeżdżą prawie bez progów :D
Zamaluj ewentualnie jeszcze jakąś guma i zostaw jak jest, będziesz pan zadowolony ;)

Taki mały OT, dziś do mojego garażu trafiła alfa romeo z 99r.

Obrazek
By speedbass -  30 mar 2010, 18:01
 pomorskie
#23292
o kurcze :shock: :shock: :shock:

a dzięki MiKo dziś uważałem jak stawiałem podnośnik, bardzo uważałem, zapadło mi to w pamięć :?
By stepniak.p -  30 mar 2010, 18:34
 -------
#23294
chomik pisze:alfa romeo z 99r.
chyba z '79 :lol:
Awatar użytkownika
By Tyson -  30 mar 2010, 20:19
 mazowieckie
#23300
To moje uszkodzenie na progu jest zupelnie inne, pewnie dlatego ze inny lewar. Wczoraj to az mnie srece bolalo jak na to patrzylem, dzisiaj juz powoli sie oswoiłem z tym, moze dlatego ze prog pokryl brud. Jak zrobie fotki to wrzuce.
By kuba94 -  30 mar 2010, 22:17
 pomorskie
#23315
Miałem podobne wgniecenie w miejsce uszkodzenia smarowałem gumę do zabezpieczeń podwozia .Gumę pryskałem najpierw na kawałek szyby odczekałem aż lekko zgęstnieje a później pędzelkiem nakładałem warstwę po warstwie aż mniej więcej się wyrównało jak już prawie zaschło to zrobiłem końcem ołówka tym półokrągłym taką gęsią skórkę Jak wszystko zaschło to zestaw z ASO do zaprawek ( baza + klar ) po jakimś czasie leka polerka klaru i prawie tego nie widać jak auto czyste zaraz po myciu, a po paru kilometrach to już nie ma żadnych widocznych śladów .Ale generalnie jak ktoś nie wie o tym uszkodzeniu to u mnie małe szanse ze to zlokalizuje.Z ty że ja miałem tylko grubą rysę z nie wielkim wgniotem.
Awatar użytkownika
By MiKo -  31 mar 2010, 10:30
 -------
#23341
Tysonq pisze: Wczoraj to az mnie srece bolalo jak na to patrzylem, dzisiaj juz powoli sie oswoiłem z tym, moze dlatego ze prog pokryl brud.
Mnie serce dalej boli jak o tym myślę :) im więcej się dba tym gorzej.

Co do pokrycia progu gumą, gdzie takie cudo można zakupić ?