Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Pidzers -  13 cze 2010, 19:28
 dolnośląskie
#26423
zdj w duużym przybliżeniu może dlatego, poza tym główkę z takiego tworzywa to jak się chce można spiłować/pomalować i źle nie będzie :) Najlepiej zadzwonić do VW i podać nr, bo raczej z VW, ale może być też z Audi, dlatego lepiej w ciemno nie jechać 8)
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 cze 2010, 20:59
 mazowieckie
#26428
to jest kołek (klip) od tapicerki drzwi, ale nie od naszych V-tek. W dobrze zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym mają takie kołki. W intercarsie widziałem taką tablicę ze wzorami - do wyboru, do koloru :)
By jurgeen -  14 cze 2010, 15:21
 pomorskie
#26474
Byłem dziś w InterCarsie i niestety nie wiedzieli o czym mówię. Przejechałem się następnie do ASO i kombinowaliśmy. Od Golfa VI też już tych kołeczków nie robią, ale za to od Golfa IV jest. Wygląda wg ETKI dość podobnie, zamówiłem na próbę jeden (12zł) i jutro jak odbiorę to zdam relację.
By Pidzers -  14 cze 2010, 15:55
 dolnośląskie
#26478
jurgeen pisze:Byłem dziś w InterCarsie i niestety nie wiedzieli o czym mówię. Przejechałem się następnie do ASO i kombinowaliśmy. Od Golfa VI też już tych kołeczków nie robią, ale za to od Golfa IV jest. Wygląda wg ETKI dość podobnie, zamówiłem na próbę jeden (12zł) i jutro jak odbiorę to zdam relację.
A szukali po numerze tego co wyżej dałem? Bo cenowo zdecydowanie korzystniej i trzeba było dwa na próbe wziąć :)
By jurgeen -  14 cze 2010, 16:14
 pomorskie
#26479
Nawet nie pytałem jak jeszcze raz przyjrzałem się oryginalnym - w tym, którego zdjęcie dałeś mocowanie jest zdecydowanie większe. Ale mimo wszystko dzięki za pomoc. Jutro się dowiem, jeśli ten z czwóreczki nie podejdzie, dalej będę kombinował i wezmę to na próbę też.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  15 lip 2014, 13:01
 warmińsko-mazurskie
#137567
jurgeen pisze:Byłem i niestety - z Golfa IV nie podpasował. Jest zbyt duży.
Ja u siebie wstawiłem ten od MK4, fakt że jest za duży ale wyglada jak oryginał :blush: Tyle że musiałem go obciąć od tyłu i trochę powiększyć otworek gdzie siedział stary kołek. Od tyłu lutownicą zgrzałem i jest OK :pepsi:
Obrazek
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  12 kwie 2016, 10:12
 podlaskie
#224182
zbyńo.ko pisze:
jurgeen pisze:Byłem i niestety - z Golfa IV nie podpasował. Jest zbyt duży.
Ja u siebie wstawiłem ten od MK4, fakt że jest za duży ale wyglada jak oryginał :blush: Tyle że musiałem go obciąć od tyłu i trochę powiększyć otworek gdzie siedział stary kołek. Od tyłu lutownicą zgrzałem i jest OK :pepsi:
Obrazek
A ja mam pytanie jak taki kołeczek wyjąć z plastiku?Dodam ,żę mam urwaną tylko główkę przez co praktycznie jedna strona nie trzyma sznureczka ... próbowałem go jakoś podważyć ,aby wyjąć z plastiku i nic -nie chce wyjsć .Nie chce robić tego na siłę bo jak będe wyrywał na siłe to jeszcze plastik pęknie ten wokół szyby ... a jak wy to wyciągaliście ?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  12 kwie 2016, 20:03
 warmińsko-mazurskie
#224255
Musisz zacząć od ściągnięcia tapicerki klapy bagażnika
zbyńo.ko pisze:Zaczynamy od zdjęcia wewnętrznej tapicerki klapy bagażnika, trochę jest ciężko bo ONA jest na takich metalowych spinkach ( bodajże 8 sztuk ) które trzymają się w otworach w tej klapie i ciężko wychodzą. I dwóch takich zatrzaskach plastikowych. Ale podważając tę tapicerkę jakimś twardym plastikiem ( chyba że ktoś ma specjalne narzędzia do demontowania tapicerek ) z prawej lub lewej strony tapicerki tam gdzie jest zaślepka od żarówki "COFANIA" i "PRZECIWMGIELNA". Wyciągamy te zaślepki, bo możemy sobie pomóc rękoma przy zdjęciu tej tapicerki ( trzeba użyć troszkę siły, trzeba szarpnąć, łapiąc w tym miejscu gdzie była ta zaślepka a wcześniej podważamy jakoś jeden bok tej tapicerki i energicznie pociągnąć, powinna wyskoczyć ) oczywiście trzeba uważać, bo to PLASTIK żeby coś nie pękło :!:
Następnie musisz ściągnąć tę tapicerkę przy szybie, ten plastik, ale nie pamiętam jak on jest mocowany :blush: ale też bodajże na spinkach takich jak ta dolna tapicerka, trzeba próbować podważyć i powinno wyskoczyć :) i wtedy będziesz widział jak on jest zamocowany i co można zrobić. Trochę jest tego :oczko: ale bez rozbierania tych plastików nic nie zrobisz :(
By Pablo -  12 kwie 2016, 21:22
 małopolskie
#224286
Kołeczki od MK5 są "od spodu" zgrzane, więc trzeba je jakoś od tyłu wydłubać lub rozwiercić.
Te z MK4 miają wysuwany element, na którym wisi półka i po jego wysunięciu kołek się odblokowuje i wychodzi z tapicerki klapy.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  13 kwie 2016, 9:03
 warmińsko-mazurskie
#224330
Ale z tego co kojarzę, to chyba jest trochę za długi i coś tam nie pasuje poźniej z założeniem tej tapicerki-tego plastiku przy szybie, i dlatego jak napisałem:
zbyńo.ko pisze:Tyle że musiałem go obciąć od tyłu i trochę powiększyć otworek gdzie siedział stary kołek. Od tyłu lutownicą zgrzałem i jest OK