Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By seebst -  18 lip 2021, 20:36
 lubuskie
#286729
Przekopałem sporo tematów i znalazłem tylko takie informacje, że aby wygasić w czasie jazdy podświetlenie fisa to trzeba parę sekund przytrzymać któryś przycisk na manetce i wybrać display off. Problem w tym, że posiadam kierownicę multifunkcyjną, a więc nie mam manetki z przyciskami i aby wyłączyć wyświetlacz muszę się zatrzymać i dopiero na postoju mogę wejść w menu i go wyłączyć. Czy w związku z tym można jakoś ustawić sobie, że do menu mogę wejść także w czasie jazdy? Jest jakaś opcja do tego w vcds?
By seebst -  20 lip 2021, 19:15
 lubuskie
#286736
Szkoda. Bo w czasie nocnej jazdy trochę to czerwone oświetlenie ekranu jest nieco męczące i przydałoby się móc je wyłączyć. A zatrzymywać się co chwilę i przechodzić przez całe menu jest mocno bez sensu, moim zdaniem.
Awatar użytkownika
By jihaad -  21 lip 2021, 19:12
 dolnośląskie
#286741
A-R-T-U-R pisze:
21 lip 2021, 18:48
Nie widzialem nigdy opcji wylaczenia podswietlenia zegarow

Chodzi o wygaszenie ekranu FIS.
By seebst -  21 lip 2021, 21:58
 lubuskie
#286743
Chodzi o wyłączenie dużego czerwonego ekranu FIS w trakcie jazdy! Bo o ile można go wyłączyć przechodząc przez różne opcje, to działa to tylko na postoju, gdy auto nie jedzie. Ale w trakcie jazdy wejście w menu jest zablokowane, można tylko zmieniać opcje komputera pokładowego, wyświetlać informacje o radiu czy z nawigacji i nic poza tym...
Awatar użytkownika
By jihaad -  24 lip 2021, 22:24
 dolnośląskie
#286760
A-R-T-U-R pisze:
24 lip 2021, 20:30
Podczas jazdy nie ma możliwości wyłączenia jakiegokolwiek podświetlenia zegarów.
@Dziadek13 a wyświetlacz fis chyba należy też do zegarów. No nie :hmmm:

Oczywiście, że jest taka opcja, ale nie w jego samochodzie.
Na czerwonym fullFIS sterowanym z manetki mogłem to zrobić, na białym liczniku z multikierą już nie.

Chodzi o wygaszenie samego wyświetlacza.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 lip 2021, 23:15
 pomorskie
#286762
W Tiguanie w zegarach z kolorowym wyświetlaczem 3D też mogłem wyłączyć ale nie pamiętam czy podczas jazdy.

Skoro na postoju można to myślę że i w czasie jazdy da się, kwestia gdzie w EPROM zegarów pogrzebać
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  25 lip 2021, 15:31
 dolnośląskie
#286763
jihaad pisze:
24 lip 2021, 22:24
A-R-T-U-R pisze:
24 lip 2021, 20:30
Podczas jazdy nie ma możliwości wyłączenia jakiegokolwiek podświetlenia zegarów.
@Dziadek13 a wyświetlacz fis chyba należy też do zegarów. No nie :hmmm:

Oczywiście, że jest taka opcja, ale nie w jego samochodzie.
Na czerwonym fullFIS sterowanym z manetki mogłem to zrobić, na białym liczniku z multikierą już nie.

Chodzi o wygaszenie samego wyświetlacza.
Nie ma takiej opcji podczas jazdy. Chcesz się spierać dalej? I mowa jest o tym przypadku a nie dywagacjach co byłoby gdyby :oczko: