Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Batman_747 -  02 sie 2021, 22:17
 śląskie
#286797
Cześć wszystkim ,mam problem z ogrzewaniem mianowicie leci letnie powietrze , węże z nagrzewnicy oba gorące ,podczas resetu/kalibracji klap leci powietrze gorące, natomiast gdy skończy kalibrować znowu leci letnie , błędów brak ktoś podpowie gdzie mogę szukać przyczyny ? Przy przełączaniu temperatury ciepło/zimno słychać że klapy chodzą :wacko:
Pozdrawiam :D
By JohnReese -  24 sie 2022, 14:50
 spoza Polski
#289366
Witam! Widze ze temat umarl wiec odswieze bo mam problem podobny.

Pacjent:
VW Golf V 1.6 MPI z 2007, wersja biedna jedynie climatic z AC.

Problem:
Wypada ogrzewanie. W zimie (temperatury ponizej 10 stopni) jesli uruchomie auto, temp nastawie na 22 i zaczne jechac ogrzewanie dziala normalnie od momentu rozgrzania auta jednak po kilku minutach jazdy na autostradzie (standardowa trasa ktora robie) ogrzewanie wypada i z nawiewow leci arktyka. Po ustawieniu temperatury na 26 ogrzewanie znow zaczyna dzialac, po przekrecaniu z na 22 czy 24 znow arktyka. Na 26 tez po jakims czasie potrafi wypasc pomimo ze temperatura w srodku raczej 26 stopni nie osiagnela. Po jaims czasie moze laskawie znow zacznie dzialac.

kilka uwag:
-Nie ma bledow przy odczycie z komputera
-nagrzewnica raczej sprawna bo czasami grzeje
-termostat sprawny
- problem wystepuje podczas jazdy z jednostajna predkoscia 100kmh wiec obroty silnika nie maja nic do rzeczy
- czasami z deski wydobywaja sie postukiwania
- klapki nawiewow jak i same nawiewy wydaja sie dzialac poprawnie

Ma ktos jakis pomysl co to moze byc? Bo nie usmiecha mi sie juz kolejna zima bez ogrzewania :wall:
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  24 sie 2022, 19:18
 śląskie
#289368
JohnReese pisze:
24 sie 2022, 14:50
Witam! Widze ze temat umarl wiec odswieze bo mam problem podobny.

Pacjent:
VW Golf V 1.6 MPI z 2007, wersja biedna jedynie climatic z AC.
- czasami z deski wydobywaja sie postukiwania
- klapki nawiewow jak i same nawiewy wydaja sie dzialac poprawnie

Ma ktos jakis pomysl co to moze byc? Bo nie usmiecha mi sie juz kolejna zima bez ogrzewania :wall:
No te postukiwania to silniczki klap puka bo nie ma siły podnieść lub opuścić właśnie jak piszesz sprawne klapki nawiewów. Silniczek prawić lub wymienić.

Obrazek

A ten czujnik temp w mieszalniku powietrza sprawny, jest z prawej strony lewa noga pasażera.
Obrazek

Na koniec zostaje sprawdzenie pompy wody.
By soja -  25 sie 2022, 11:36
 zachodniopomorskie
#289384
A-R-T-U-R pisze:
25 sie 2022, 9:35
Sprawdź nagrzewnicę - jeśli jesteś w stanie utrzymać palce na rurkach z niej wychodzących to nagrzewnica jest zakameniona i najlepiej ją wymienić na nową i zalać świeżym płynem.
Artur, w sensie, że przy wyjściu z parkownika- zaworu rozprężnego rurki klimy mają być gorące? Ale kiedy to sprawdzić? Po dłuższej jeździe?

P.S. fajne kompedium https://warsztat.pl/dzial/102-klimatyza ... -u,50095/1
By Posiadacz golf 5 -  21 gru 2022, 23:04
 lubelskie
#290010
Witam. Piszę o poradę w sprawie climatronica/ nagrzewania się auta. Golf 5 BKC.

Auto od jakiegoś czasu miało problem z piszczącym, dość mocno hałasującą dmuchawą. Rozebrałem, przedmuchalem i nasmarowałem smarem miedzianym. Pierwszy raz dość lekko, złożyłem i piszczenie było nadal. Rozebrałem raz jeszcze i posmarowałem już trochę bardziej. Złożyłem, włączyłem nawiew
i tak jakby climatronic zawiesił się na chwilę, i przestal reagować na klikanie , potem wrócił do normy, podejrzewam że od smaru może miał ciężko ruszyć. Po kolejnym złożeniu piszczenie znikło. To było coś około tydzień temu.

Dziś jadąc autem zaczęło lecieć chłodne powietrze,ale tylko z dwóch środkowych nawiewów, dwa kolejne boczne były ciepłe, temperatura w aucie ustawiona na 25/26. Gdy zwiekszalem temperaturę i poziom nawiewu to leciało ciepłe że wszystkich. Płyn chłodniczy jest, nie ubywa,temperatura cieczy to 90 stopni.
Silniczek klapy nawiewu zostal wymienionych około miesiąc temu.


Może być coś nie tak z nagrzewnica?
Może climatronic, cokolwiek ?
Może jakaś klapa od powietrza?
Od czego zacząć sprawdzanie. ?