Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By pagong -  27 gru 2010, 12:26
 podlaskie
#34184
od jakiegos czasu co jakis czas w samochodzie u mnie slychac dziwne trzeszczenie w okolicach deski rozdzielczej/przedniej szyby dzwiek przypomina mi tak jakby odglos kornika w drewnie/ boazerii ;p nie wiem jak ta usterke usunac i co to moze byc:(
By krisv -  27 gru 2010, 15:20
 mazowieckie
#34192
Na to pytanie chyba nikt nie odpowie :P

Najlepiej by bylo o ile masz mozliwosc abys nagral ten dzwiek.

Wowczas napewno co nie ktorzy beda w stanie stwierdzic czy chodzi o ten sam watek.
By pagong -  27 gru 2010, 20:02
 podlaskie
#34201
krisv pisze:Na to pytanie chyba nikt nie odpowie :P

Najlepiej by bylo o ile masz mozliwosc abys nagral ten dzwiek.

Wowczas napewno co nie ktorzy beda w stanie stwierdzic czy chodzi o ten sam watek.
mowie dla mnie to jest halas identyczny jak kornik w drewnianej desce;p;p jak przyspieszam to to sie robi jak staje w miejscu to przestaje halasowac. sama dolegliwosc zdarza sie co jakis czas i nie wiem co ot moze byc ale ma sie wrazenie jakby to trzeszczalu gdzies w desce rozdzielczej lub gdzies tam gdzie szyba... moze ktos ma podobne odglosy w aucie?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 gru 2010, 16:11
 pomorskie
#34227
w 90% przypadków winne jest wadliwe /zbyt słabe/ mocowanie deski rozdzielczej do profilu karoserii w jej środkowej części za/pod panelami/kratkami nadmuchu, od czasu kiedy się z tym uporałem /a walczyłem ponad 1 rok aż mi uszy zwiędły/ u mnie do dziś jest błogi spokój

trzeba wymontować półkę znajdującą się nad w/w kratkami nadmuchu środkowego i poprawić widoczne w głębi mocowanie, ja to zrobiłem wkładając tam plastikowy klin
By pietrekth7 -  30 gru 2010, 14:15
 łódzkie
#34356
Witam miałem podobny problem z trzaskami i usunełem go luzując dwie śrubki od schowka (u góry pod gumą ) na desce rozdzielczej . Może macie inny przypadek trzeszczenia w moim przypadku pomogło .


Pozdro :D
By stefdeath -  03 sty 2011, 10:38
 -------
#34612
mettenos pisze:w 90% przypadków winne jest wadliwe /zbyt słabe/ mocowanie deski rozdzielczej do profilu karoserii w jej środkowej części za/pod panelami/kratkami nadmuchu, od czasu kiedy się z tym uporałem /a walczyłem ponad 1 rok aż mi uszy zwiędły/ u mnie do dziś jest błogi spokój

trzeba wymontować półkę znajdującą się nad w/w kratkami nadmuchu środkowego i poprawić widoczne w głębi mocowanie, ja to zrobiłem wkładając tam plastikowy klin
u mnie też trzeszczał ten plastik w ktory są włożone środkowe kratki nawiewu. Ale rozwiązałem to inaczej. Mam wersję bez climatronika więc wystarczyło wyjąć gumowy dywanik potem wykręcić znajdujące sie pod nim 2 śrubki i wyjąć z zatrzasków półkę- taką małą kuwetę. Potem wytargałem z zatrzasków cały ten górny plastik razem z kratkami nawiewu i regulacją obiegu- trzeba tylko wypiąć wtyczki od kontrolki airbagu( wtedy nie włączać zapłonu bo wywali błąd) i wyjąć przycisk awaryjnych. No i w miejsce gdzie mocowany jest ten plastik ponaklejałem takie małe samoprzylepne okrągłe pady jakie nakleja się do nóg krzeseł żeby nie rysowały podłogi- dostępne np w ikei. Naklejałem na bocznych ścianach koło zatrzasków i na płaskiej części przy dziurach na 2 śruby którymi mocuje się półkę. Nakleiłem dosyć gęsto żeby zminimalizować ruchy tych plastików na wybojach i w czasie jazdy potem wszystko wcisnąłem mocno na miejsce i dokręciłem mocno te 2 śruby i w aucie cisza - plastiki ani drgną :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2011, 21:36
 pomorskie
#34674
stefdeath pisze: Ale rozwiązałem to inaczej.



............Mam wersję bez climatronika więc wystarczyło wyjąć gumowy dywanik potem wykręcić znajdujące sie pod nim 2 śrubki i wyjąć z zatrzasków półkę- taką małą kuwetę. Potem wytargałem z zatrzasków cały ten górny plastik razem z kratkami nawiewu i regulacją obiegu- trzeba tylko wypiąć wtyczki od kontrolki airbagu( wtedy nie włączać zapłonu bo wywali błąd) i wyjąć przycisk awaryjnych. No i w miejsce gdzie mocowany jest ten plastik ponaklejałem takie małe samoprzylepne okrągłe pady jakie nakleja się do nóg krzeseł żeby nie rysowały podłogi- dostępne np w ikei. Naklejałem na bocznych ścianach koło zatrzasków i na płaskiej części przy dziurach na 2 śruby którymi mocuje się półkę. Nakleiłem dosyć gęsto żeby zminimalizować ruchy tych plastików na wybojach i w czasie jazdy potem wszystko wcisnąłem mocno na miejsce i dokręciłem mocno te 2 śruby i w aucie cisza - plastiki ani drgną :)

ja też mam wersję z climaticiem i robiłem tak samo, nie wiem czemu piszesz że robiłeś to inaczej, kontrolkę air-bagu wypinałem na wyłączonym zapłonie i żadnego błędu nie wywaliło, po drugie w razie czego mam VCDS-a
By stefdeath -  05 sty 2011, 16:35
 -------
#34815
mettenos pisze:
stefdeath pisze: Ale rozwiązałem to inaczej.



............Mam wersję bez climatronika więc wystarczyło wyjąć gumowy dywanik potem wykręcić znajdujące sie pod nim 2 śrubki i wyjąć z zatrzasków półkę- taką małą kuwetę. Potem wytargałem z zatrzasków cały ten górny plastik razem z kratkami nawiewu i regulacją obiegu- trzeba tylko wypiąć wtyczki od kontrolki airbagu( wtedy nie włączać zapłonu bo wywali błąd) i wyjąć przycisk awaryjnych. No i w miejsce gdzie mocowany jest ten plastik ponaklejałem takie małe samoprzylepne okrągłe pady jakie nakleja się do nóg krzeseł żeby nie rysowały podłogi- dostępne np w ikei. Naklejałem na bocznych ścianach koło zatrzasków i na płaskiej części przy dziurach na 2 śruby którymi mocuje się półkę. Nakleiłem dosyć gęsto żeby zminimalizować ruchy tych plastików na wybojach i w czasie jazdy potem wszystko wcisnąłem mocno na miejsce i dokręciłem mocno te 2 śruby i w aucie cisza - plastiki ani drgną :)

ja też mam wersję z climaticiem i robiłem tak samo, nie wiem czemu piszesz że robiłeś to inaczej, kontrolkę air-bagu wypinałem na wyłączonym zapłonie i żadnego błędu nie wywaliło, po drugie w razie czego mam VCDS-a
wg. mnie inaczej bo ty wkładałeś jakiś plastikowy klin w w mocowanie do deski a ja obkleiłem wszystkie miejsca przy zatrzaskach samoprzylepnymi padami. Co do rozbiórki półki to wiem że musiałeś robić to samo bo inaczej się nie da
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 sty 2011, 16:40
 pomorskie
#34816
stefdeath pisze: a ja obkleiłem wszystkie miejsca przy zatrzaskach samoprzylepnymi padami.
ja początkowo też okleiłem ale niestety nie w tym tkwił problem