Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By LukaszDestroYer -  28 mar 2012, 17:26
 -------
#67321
kostecki pisze:Może ma ktoś na zbyciu dojazdówkę lub pełną stal 16" i chcę się wymienić na pełną 15"
ja mam kozacka dojazdowke :)
Ale nie wiem czy Cie stac ;) zostala mi po audi a6 . Ona jest w chromie :) jak nowa
By hubson77 -  05 lut 2013, 20:08
 mazowieckie
#92033
Witam,

podepnę się pod temat,

mam zestaw naprawczy i chciałbym zamienić go na dojazdówkę lub pełne koło. Z dojazdówką nie ma problemu, ale czy z pełnym koło można wstawić bez większego zamieszania?
Oczywiście wiem, że trzeba mieć styropian co wypełnia podłogę i dłuższą śrubę, ale widziałem też na waszych zdjęciach, że podłogi są różne, czy to nie będzie stanowić problemu?
By Kamel -  06 lut 2013, 20:40
 mazowieckie
#92129
hubson77 wrzuć zdjęcie swojej podłogi bagażnika i będzie wszystko wiadomo :D
Wybrzuszenie mają amerykańce, europejczyki mają płaską podłogę.
W USA kładziesz koło frontem felgi do góry, w EU kładziesz koło frontem felgi do dołu.
Obstawiam, że masz EU, więc podłoga jest płaska.
By hubson77 -  07 lut 2013, 13:14
 mazowieckie
#92162
Kamel pisze:wrzuć zdjęcie swojej podłogi bagażnika i będzie wszystko wiadomo :D
Wybrzuszenie mają amerykańce, europejczyki mają płaską podłogę.
W USA kładziesz koło frontem felgi do góry, w EU kładziesz koło frontem felgi do dołu.
Obstawiam, że masz EU, więc podłoga jest płaska.
podłoga jest płaska jak u kolegi, który wcześniej wstawiał zdjęcia z dojazdówką.
mam jeszcze jedno pytanie, jeśli w europejskich wersjach koło kładziemy frontem do dołu, to potrzebujemy jeszcze dodatkowygo wypełnienia w felgę, czy wystarczy wypełnienie bagażnika, które jest dookoła felgi? Cały czas mam na myśli pełnowymiarowe koło zapasowe.

Ciężka sprawa z tym zapasem, dojazdówki wraz z wkładem dochodzą na allegro do 500 zł, a co do pełnego koła, ciężko dostać wypełnienie bagażnika.

Poza tym nikt nie chce się wymienić zestaw /naprawczy-dojazdówka/ :) Nawet handlarze z którymi rozmawiałem niechętnie podejmują temat.

Kombinuję jeszcze w ten sposób: mam luzem 2 opony 205/55/16, dokupię stalową felgę, a pozostałe wypełnienia bagażnika itp. zrobię ze zwykłego styropianu :) wiem, że to kiepskie rozwiązanie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy, ewentualnie muszę czekać na jakąś okazję.
By klepa -  08 lut 2013, 8:51
 warmińsko-mazurskie
#92198
rutyn pisze:Podjedź do jakiegoś wulkanizatora i kup koło używane. Ja tak zrobiłem.
Nie koniecznie, zimą jak teraz wkłada się koło z opon letnią , latem odwrotnie, no chyba że ktoś nie ma całych zestawów tylko zmienia same opony. :wink:
By Kamel -  02 lis 2013, 23:38
 mazowieckie
#110048
jagood pisze:Panowie mógłbyś ktoś mi podać numer styropianu do bagażnika na normalne koło 16" bo już się pomotałem i nie wiem jakiego mam szukać.
jagood ja mam u siebie 1J0 012 115AD.
Pasuje zarówno do 16 jak i do 18".
A na PW wysłałem Ci coś :wink:
By klepa -  03 lis 2013, 14:41
 warmińsko-mazurskie
#110081
Z kołem zapasowym z oponą o pełnym rozmiarze
Wkład-wypełnienie podłogi bagażnika z lewej strony Numer katalogowy: 1K6 858 857 B
Wkład-wypełnienie podłogi bagażnika z prawej strony Numer katalogowy: 1K6 858 858 C
By pazdzioszek84 -  16 lis 2013, 19:58
 -------
#111183
Chłopaki mam taki problem otóż posiadam Gofra plusa z 2005r. kupiłem go bez koła zapasowego ani bez dojazdówki. Mam wkład styropianowy o nr. 8P0012109E, i chciałem się was zapytać o rozmiar dojazdówki jaki będzie mi pasował. Nie chce kupować w ciemno na alegroszu a u pobliskich kapciarzy nie mają dojazdowek. Pomożecie???? :friends: