Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Mariusz1979 -  13 sty 2012, 21:32
 -------
#59563
Witam. Zwracam się do Was z prośbą o poradę co może byc przyczyną stukania z nawiewów. Autko to Golf V 1.9 TDI z climatronikiem. Najbardzie słyszalne jest to kiedy stoje na swiatłach na biegu jałowym a nawiew jest na " jedynce" lub na dwójce". Powyżej stulki te są mniej slyszalne poniewaz mocniej wieje:) aj eszcze bardziej to slychac kiedy silnik jest wylaczony i wlącze nawiew. Resetowanie klimatyzacji (Auto + nawiew na przód) nic nie daje. Czytałem gdzies ze moze to wina silniczka nastawy klapy lub łopatek nawieu. Dodam ze te stuki wydaje mi sie ze dochodza z nawiewów centralnych,
Czy ktos z Was miał lub ma podobne stuki i czy warto sie tym zamartwiac czy mozna z tym jezdzic?
Pozdrawiam
By rondell -  13 sty 2012, 22:25
 zachodniopomorskie
#59573
W climaticu podobną rzecz ostatnio u siebie zauważyłem. Trochę irytujące to jest.
By kuba94 -  13 sty 2012, 22:32
 pomorskie
#59574
coś chyba około 200zł a ponoć jest z tym zabawy zobaczyłem to w ELSA i mi sie odechciało robić . A ja przeszkadza to radio głośniej zrobić
By kuba94 -  13 sty 2012, 23:26
 pomorskie
#59588
stuka bo miesza powietrze klapami to też winna silniczka u mnie to tez stuka ktoś kiedyś to z forum wymieniał i mam cisze
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 sty 2012, 21:26
 mazowieckie
#59657
Może i ten typ tak ma. Może to doprowadzić do tego, że z czasem któryś silniczek odmówi posłuszeństwa. Skutkuje to tym, że dla kierowcy leci ciepłe powietrze, a dla pasażera zimne. Wtedy nie pozostaje nic innego jak wymiana.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 sty 2012, 22:27
 pomorskie
#59666
Tysonq pisze:Może i ten typ tak ma.
ten typ tak ma aczkolwiek nie powinien, po prostu gówniane materiały zastosowali i tyle, u mnie też stukają ale mam to w dupie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 sty 2012, 23:47
 pomorskie
#59712
Tysonq pisze:i długo już tak u Ciebie stuka?
japierdziulę ....... ze 5 yearsów budiet :D


ps. wybacz mi za pisownię ale skończyłem dziś kolejne ...... dziny, jestem pod wpływem pewnej przezroczystej cieczy i tak mnie się pierdzieli ta pisownia :lol:
By chomik -  24 sty 2012, 19:21
 warmińsko-mazurskie
#60498
Wymieniałem u siebie, od strony schowka wymiana nie jest problematyczna ale nad pedałami już robi się problem ale jak ktoś ma gibkie ręce powinien sobie poradzić.
U mnie dzięki wymianie zimą w końcu mam ciepło w kabinie a latem klima chłodzi, przed wymianą prawdopodobnie mieszało się ciepłe powietrze z zimnym i było do du...
By vwgsk -  25 sty 2012, 21:07
 -------
#60621
witam, mój problem jest podobny, nie leci mi powietrze ze środkowego nadmuchu - wcześniej coś stukało aż pewnego dnia poczułem zapach ( specyficzny dla spalone urządzenia elektrycznego) i od tego czasu nie leci mi powietrze na środkowy nadmuch i nadmuch climatronica, co może być przyczyną jakie mogą być przypuszczalne koszty owej przyczyny oraz czy występują duże trudności związane z wymianą ?
By Mariusz1979 -  21 wrz 2013, 14:11
 -------
#106340
Witam. Zauważyłem w swoim golfie stukanie z centralnych nawiewów. Jest to bardzo słyszalne na postoju kiedy jest w miare cicho. Podczas jazdy wiadomo pracuje silnik i nie jest to już tak słyszalne. Znalazłem filimik z identycznym objawem:

http://www.youtube.com/watch?v=P-qzTv_z ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

Co to moze być i jak i gdzie to naprawić? Dodam że resetowanie nastawów ( Econ+ nawiew na przód) daje efekt na jakieś 5 minut i potem znowu stukanie się zaczyna.