Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By hubson77 -  22 kwie 2012, 13:05
 mazowieckie
#70455
Witam, może mój temat nie jest tak istotny jak wymiana płynu do spryskiwaczy ;), ale pozwolicie, że zapytam. Mam w golfie dwustrefową klimę oraz chłodzony schowek. Gdy kupowałem samochód dostałem jeszcze od sprzedawcy coś w rodzaju sterownika nawiewu (tak mi się wydaje) nie chciał zejść z ceny i przedstawiał wszystkie rzeczy jakie wymienił ostatnio :) wracając do tematu, stary sterownik ma inne numery niż nowy (zauważyłem po opakowaniu) :) i problem jest taki, że schowek mi się nie chłodzi. Widocznie ten sterownik był tańszy i wiadomo na sprzedaż zamontował jak leci.
Pytanie do Was, gdzie znajduje się taki sterownik, czy łatwo go wymontować? jeśli ktoś zna cenę to również chętnie skorzystam z podpowiedzi gdzie kupić. Nie jest to rzecz pilna, ale może jak będę miał zbędnych kilka złotych to się za to wezmę, bo jak jest klimatyzowany schowek, no to niech działa :)

nr starego sterownika: 3CO.907.511 B
nr nowego zainstalowanego: 3CO.907.511 R

A może przyczyna niesprawnego chłodzenia schowka jest zupełnie inna? Co myślicie?
By hubson77 -  22 kwie 2012, 13:31
 mazowieckie
#70458
1 posiadam klimatyzowany schowek
2 pokrętło jest ustawione prawidłowo :)

próbowałem już na różne sposoby, zmieniałem siłę nawiewu, moc klimy, sterowanie na wszystkie kierunku i nic, wieje wszędzie tylko nie w schowek :) tak sobie myślę, że ta część którą założyli nie jest dostosowana do chłodzenia schowka i może nie otwiera jakiejś klapy która daje powietrze na schowek...
By poek -  22 kwie 2012, 13:57
 śląskie
#70462
Odkręć schowek i zobacz czy wężyk jest założony na wejście nadmuchu do schowka. Chwila roboty a wyeliminujesz kolejny potencjalny powód Twojego problemu.
By hubson77 -  22 kwie 2012, 14:36
 mazowieckie
#70465
właśnie znalazłem przyczynę braku wiatru w schowku :) wielkie dzieki dla poek za podpowiedź. zajrzałem pod schowek i przewód co do niego idzie był załamany w kilku miejscach. odłączyłem go i poprowadziłem tak jak być powinien i wszystko gra :) widocznie jak wymieniali ten silniczek to źle to złożyli. jeszcze raz dzieki za pomoc.

a swoją drogą silniczek też zauważyłem gdzie jest :) ale już on mnie nie interesuje.
By ciaposo -  24 sty 2014, 12:31
 -------
#117467
witajcie
podlaczam sie do tematu.
chodzi o to wlasnie pokretlo od sterowania powietrzem a dokladnie skad ma leciec mi nie dziala :(
powietrze caly czas leci ze wszystkich kanalow a w tym na szybe najmniej.
czy ktos wie co moze byc i jak sie do tego zabrac??
pozdrawiam
By michalka -  31 mar 2014, 16:49
 podlaskie
#126162
hubson77 pisze:właśnie znalazłem przyczynę braku wiatru w schowku :) wielkie dzieki dla poek za podpowiedź. zajrzałem pod schowek i przewód co do niego idzie był załamany w kilku miejscach. odłączyłem go i poprowadziłem tak jak być powinien i wszystko gra :) widocznie jak wymieniali ten silniczek to źle to złożyli. jeszcze raz dzieki za pomoc.

a swoją drogą silniczek też zauważyłem gdzie jest :) ale już on mnie nie interesuje.
Kolego mam podobny problem, otwieram w schowku ten zawór , ale ledwo co tam leci.. czuję zimno, ale praktycznie nic nie dmucha.
Rozumiem, że aby dostać się do tego wężyka trzeba zdjąć schowek?
Jeżeli tak to czy jest gdzieś na forum instrukcja wyjmowania schowka? Szukałem ale nie znalazłem.
Z góry dzięki
By hubson77 -  01 lut 2016, 10:22
 mazowieckie
#213219
Odświeżę temat bo nie mogłem znaleźć podobnego.

u kolegi w Golfie słychać było z okolicy schowka dziwne dźwięki jakby grzechotanie, po demontażu okazało się, że jesen ze sterowników jakby się przycinał.
Poniżej link do filmiku i samego sterownika.

https://www.dropbox.com/s/jrfyocgyjpv7w ... 2.mov?dl=0

https://www.dropbox.com/s/anlvaia27ofmn ... 0.jpg?dl=0

czy można coś z tym zrobić, czy posostaje wymiana? jeśli wymiana to co polecacie nowy (prawdopodobnie tani nie jest) czy używkę?