Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Zalman -  12 cze 2012, 20:11
 małopolskie
#75265
Witam :) mam oto problem z zapinką pasów :)
otóż nie zawsze tak się robi ale bardzo często, jak wsiadam do autka jako kierowca nie zaświeca się "ludzik" pasów, a gdy poruszam zapinkę zaświeca się, w czym problem ? w czujniku w zapince ?
myślałem żeby ją rozebrać ale nie wiem jak się za to zabrać i czy się za to zabrać :D
coś może być uszkodzone w niej ?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  13 cze 2012, 8:37
 kujawsko-pomorskie
#75309
Możesz rozebrać. Ja tak robiłem. Po sprawdzeniu i ew. naprawie mikrowyłącznika skleisz obudowę i będzie OK. Na Allegro można takie zapinki kupić w cenie ok 50,00 zł jeżeli byś nie chciał rozbierać lub gdybyś totalnie coś skopał.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  13 cze 2012, 13:09
 kujawsko-pomorskie
#75328
Trzeba wziąć do ręki nóż, lekko naciąć w szczelinie a następnie podważając szerokim śrubokrętem lub czymś podobnym ale szerokim aby nie wyłupać lub połamać obudowy i w ten sposób otworzyć obudowę. Wiadomo że lekko się uszkodzą powierzchnie styku obudowy ale po sklejeniu i tak tego widać nie będzie. Najważniejsze żeby nie połamać całej obudowy. Po otwarciu obudowy dostęp do wyłącznika jest już dobry i można zdiagnozować co jest przyczyną czy blaszki czy sam wyłącznik. Do klejenia użyłam chyba "kropelki" czy coś w tym stylu co miałem pod ręką - już nie pamiętam. I to by było na tyle ryzyko się opłacało :D
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 cze 2012, 21:39
 śląskie
#75366
koledzy chciałbym aby u mnie swieciło lub bimbało jak nie zapięty pas jest.
jak to uaktywnic? czytałem porady vcds ale akurat niema obrazka jest tylko opis z którego za dużo nie kumam ;)
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  14 cze 2012, 12:39
 kujawsko-pomorskie
#75408
dexter23pl pisze:koledzy chciałbym aby u mnie swieciło lub bimbało jak nie zapięty pas jest.
jak to uaktywnic? czytałem porady vcds ale akurat niema obrazka jest tylko opis z którego za dużo nie kumam ;)
Wszystko masz tu http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=9&t=2989" onclick="window.open(this.href);return false; jak trzeba dezaktywować a odwrotnie robiąc te czynności to się aktywuje. A masz VCDS-a ?. Jak masz to wejdziesz w 17 czyli licznik i zgodnie z opisem wchodzisz w 07 czyli kodowanie i tam pokazuje Ci się podpowiedż w dymku co trzeba zrobić . Jeżeli w 4 i 5 cyfrze od końca masz 01 to do masz tą opcję dezaktywowaną - więc dodajesz 02 co daje razem 03, zapisujesz kodowanie i już wszystko powinno śmigać. Do tego nie potrzeba obrazków.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 cze 2012, 16:16
 śląskie
#76037
koledzy dużo jest roboty zamianą tych zapinek pasów na takie co mają czujniki?
wydaje mi się na moje oko ze tylko zakup takich z kabelkami całych i przykręcenie w miejsce tamtych.
tylko czy;
potem wystarczy włączyć je w programie ?
czy pasują otwory na ich mocowania
i gdzie sprawdzić lub gdzie się to wpina abym mógł sprawdzić czy jest pod to instalacja.
By mwsoft -  22 cze 2012, 17:17
 dolnośląskie
#76042
dexter23pl pisze:koledzy dużo jest roboty zamianą tych zapinek pasów na takie co mają czujniki?
wydaje mi się na moje oko ze tylko zakup takich z kabelkami całych i przykręcenie w miejsce tamtych.
tylko czy;
potem wystarczy włączyć je w programie ?
czy pasują otwory na ich mocowania
i gdzie sprawdzić lub gdzie się to wpina abym mógł sprawdzić czy jest pod to instalacja.
Jestem niemal pewien, że istnieje jakaś dyrektywa UE, która wymaga tego buzzera w każdym aucie sprzedawanym w europie...
Także coś mi się wierzyć nie chce, że były gofry bez tego ...

Rozumiem że macałeś pod fotelem i nie masz kabelka idącego do zapinki?
Zdejmij plastik w podłodze tuż pod fotelem (pociągnij do góry) i zobacz co tam masz.
Powinna być jedna żółta wtyczka do airbaga i jedna czarna 2 pinowa do zapinki od pasów + ew. duża 10 pinowa kocha do elektyki i grzania.

Jeśli naprawdę tego nie ma, to trochę upierdliwa sprawa... w fotelu pasażera trzeba zdjąć tapicerkę i założyć matę z czujnikami, poza samą sprzączką.
W fotelu kierowcy nie ma maty. Całość jeśli się nie mylę jest podłączona do sterownika poduszek... i... ja bym wolał tej złączki od sterownika airbag nie patroszyć, jeśli naprawdę nie trzeba (pancerna, ekranowana, wygląda groźnie hehe). A na końcu może się okazać że masz jakąś archaiczną wersję softu w zegarach w których nie da się tego włączyć :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 cze 2012, 22:42
 śląskie
#76075
to była jakas wersja na islandie.
niema klimy.

poduszki sa w słupkach czyli 6
potem widzialem ze w fotelach przednich tez sa napisy ale nie mialem jak sprawdzic czyli moze jeszcze 2
i kierownica i deska przód pasazer czyli 2

nie musialem macac zapinek bo zapinki sa zamocowane na kawałku czarnego płaskownika wiec w nim pewnie przewody nie ida.
jutro zerkne czy cos wychodzi z tych zapinek dokłądnie i sprawdze co jest pod tymi plastikami koło siedzeń. ;)
By mwsoft -  22 cze 2012, 23:03
 dolnośląskie
#76079
dexter23pl pisze:to była jakas wersja na islandie.
niema klimy.

poduszki sa w słupkach czyli 6
potem widzialem ze w fotelach przednich tez sa napisy ale nie mialem jak sprawdzic czyli moze jeszcze 2
i kierownica i deska przód pasazer czyli 2

nie musialem macac zapinek bo zapinki sa zamocowane na kawałku czarnego płaskownika wiec w nim pewnie przewody nie ida.
jutro zerkne czy cos wychodzi z tych zapinek dokłądnie i sprawdze co jest pod tymi plastikami koło siedzeń. ;)
Właśnie w środku tego "płaskownika" idą przewody (ma kształt litery U i nałozony plastik osłaniający przewody w środku).

Jak tak się dokładnie przyglądnąłem opisowi to wynika że czujników nie miały tylko jakieś wersje przedprodukcyjne sprzed 10.2003 (jest osobny schemat dla 06-09.2003).
Dużo takich kwiatków jest, nie mam pojęcia czy jakiekolwiek z aut wyprodukowanych przed 10.2003 wyjechało normalnie na drogi.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 cze 2012, 23:18
 śląskie
#76084
Jestem po oględzinach, to jest po prostu płaskownik pomalowany na czarno co trzyma zapinke,
w tej puszcze koło fotela jest tylko jedna wtyczka z trzema przewodami.
sprawdzałem po stronie pasażera.
wiec golas za dozo zabawy chyba w założenie tego czujnika będzie.