Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By TIMMY -  04 lut 2013, 12:28
 mazowieckie
#91910
Witam!
Mam pytanko w tym temacie, bo sam się jeszcze nie orientuję.
Czy dywaniki są takie same w Golfie 5D i w Variancie?
Przednie pewnie tak, a tylne?
Jeżeli tak, to może ktoś poleci jakąś sprawdzoną firmę na Allegro bo chcę się zaopatrzyć
w welurowe na okres wiosenny i letni.
Pozdrawiam!
By hubson77 -  04 lut 2013, 13:17
 mazowieckie
#91916
polecam firmę PETEX, mam takie welurowe, a przed zimą kupiłem gumowe. Pasują idealnie, a na zatrzaskach są znaczki VW i Audi.
Za gumowe zapłaciłem koło 100zł jak Ci zależy to mogę poszukać tego sprzedawcy na allegro, miał chyba też welurowe.
Awatar użytkownika
By TIMMY -  04 lut 2013, 13:47
 mazowieckie
#91920
hubson77 pisze:polecam firmę PETEX, mam takie welurowe, a przed zimą kupiłem gumowe. Pasują idealnie, a na zatrzaskach są znaczki VW i Audi.
Za gumowe zapłaciłem koło 100zł jak Ci zależy to mogę poszukać tego sprzedawcy na allegro, miał chyba też welurowe.
Byłbym wdzięczny.
Popatrzyłem na te z firmy PETEX. Na zdjęciach wyglądają solidnie.
By hubson77 -  04 lut 2013, 13:59
 mazowieckie
#91922
PETROVcar

Tylko zanim kupisz upewnij się czy mają na magazynie, ja tego nie zrobiłem i musiałem czekać 2 tygodnie. Poza tym wszystko ok, kupowałem do Golfa a szwagier do audi i dywaniki są naprawdę porządne. Co ważne - nie guma nie śmierdzi, jest miękka i idealnie pasuje, z welurem pewnie będzie tak samo.
By Kamel -  04 lut 2013, 14:53
 mazowieckie
#91927
TIMMY a ja Ci odradzę Petrov..
Swego czasu czekałem na dywaniki tyle, ze zdążyłbym rowerem po nie pojechać, do tego jak przyszły to brakowało stoperów..
Po reklamacji obiecano dosłać brakujące, potem znowu długa cisza, a jak się upomniałem to dostałem odpowiedź, że w komplecie na pewno były i "żebym się odczepił"..

Tak więc jeśli chcesz gumowe to polecam użytkownika automkris: http://allegro.pl/my_page.php?uid=13186894" onclick="window.open(this.href);return false;
tu gumowe: http://allegro.pl/petex-vw-golf-5-6-v-v ... 94944.html" onclick="window.open(this.href);return false;
o welurowe musiałbyś zapytać.

A z welurów to użytkownik tomekjim: http://allegro.pl/my_page.php?uid=2471524" onclick="window.open(this.href);return false;
tu welur: http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-vw- ... 30975.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ewentualnie tu masz trochę tańsze:
PETEX - http://allegro.pl/dywaniki-welur-vw-gol ... 48666.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ORI - http://allegro.pl/dywaniki-golf-v-welur ... 35014.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By hubson77 -  04 lut 2013, 15:02
 mazowieckie
#91928
wiadomo, że różnie bywa z kupowaniem w internecie, czasami zwyczajnie ma się pecha. Wracając do dywaników, ja dostałem dwa rodzaje stoperów jedne pasowały, a drugie leżą sobie gdzieś w domu. (Kamel może dostałem Twoje ;)
By jurgeen -  04 lut 2013, 15:08
 pomorskie
#91930
z tymi Petexami to też nie jest tak kolorowo, kupowałem w czerwcu zeszłego roku komplet za ok 120zł z wgrzewaną wkładką (wzmocnieniem) pod nogi kierowcy ,w sklepie który zajmuje się tylko dywanikami (szyją swoje, ściągają markowe itd). Od tego dwa razy dywaniki były już dwa razy na gwarancji - raz ta wgrzewana wkładka zaczeła się odklejać, a drugi raz zaczęła pękać, a oprócz tego dywanik wygląda już prawie jak szmata. Gościu ze sklepu powiedział mi, że importer zamówił w Petexie taką partię dywaników w takiej konfiguracji, której sam producent nie polecał, bo to był za gruby welur do zgrzewania i posypało się dużo reklamacji w całej Polsce. Aktualnie w tym sklepie wywali mi tą wgrzewaną gumową wkładkę i wszyli wkładkę z grubego weluru tak jak robią w swoich produktach i wygląda to w miarę solidnie, chociaż w sumie oferowali mi że dorobią jeden nowy dywanik.
Tak więc marka to nie wszystko, zależy też jaka partia :) bo PETEX PETEXowi nie równy.
Awatar użytkownika
By TIMMY -  05 lut 2013, 6:58
 mazowieckie
#91978
Dzięki za odpowiedzi :)
Jest jeszcze trochę czasu więc można poszukać.
Wiadomo, najlepiej byłoby podjechać i pomacać przed zakupem, ale w mojej okolicy nikt nie sprzedaje.
Najważniejsze że do Varianta są takie same jak do hatch'a czy Jetty.
Teraz wiem także na co zwracać uwagę przed zakupem.
Dzięki!
By anicar -  19 mar 2013, 8:35
 -------
#94469
Witam.
Mam możliwość zdobycia kilku kpl. oryginalnych welurów do Golfa V o nr.1K1863011S EUN - cena ok.160zł/kpl- może byłoby troszkę taniej, gdyby było zainteresowanie-przesyłka z Niemiec troszkę kosztuje. termin realizacji to maksymalnie 2-3 dni (oczywiście paragon-faktura-itp.) Z tego co wiem to dostępność kilka kpl- troszkę boję się zatowarować bo nie wiem czy są osoby, które na welury są w stanie tyle wydać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  19 mar 2013, 9:46
 dolnośląskie
#94470
anicar pisze:Witam.
Mam możliwość zdobycia kilku kpl. oryginalnych welurów do Golfa V o nr.1K1863011S EUN - cena ok.160zł/kpl- może byłoby troszkę taniej, gdyby było zainteresowanie-przesyłka z Niemiec troszkę kosztuje. termin realizacji to maksymalnie 2-3 dni (oczywiście paragon-faktura-itp.) Z tego co wiem to dostępność kilka kpl- troszkę boję się zatowarować bo nie wiem czy są osoby, które na welury są w stanie tyle wydać.
możesz mnie dopisać do listy - akuracik przydałoby się wymienić u mnie. a skoro mają być ORI to już te 20-30 zł różnicy nie robi.

PS przesyłka z Niemiec do Polski będzie tańsza niż po Polsce :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  19 mar 2013, 18:59
 śląskie
#94497
hehe ciekawe ile w polsce lub gdzie to klepią...
pisze MADIE IN POLAND

A jak ktoś ma prostokątne stoprery to są inne wersje?
By Pablo -  19 mar 2013, 21:16
 małopolskie
#94528
Stopery można przekładać.
By anicar -  19 mar 2013, 22:04
 -------
#94535
W Polsce robią również niemieckie samochody:)/swoje fabryki ma również valeo,trw,delphi,federal mogul i wiele innych. W Polsce robi się stacyjki do większości marek aut, poduszki powietrzne, kierownice. Polska motoryzacja daje Polsce najwięcej kasy z eksportu- niestety brakuje nam tylko polskiej marki:)
Producentem dywaników welurowych dla VW w obecnej chwili jest holenderska firma visscher-caravelle, która ma również swoją fabrykę w Polsce. Paradoksem jest to, że VW Polska nie kupi tych dywanów w Polsce tylko musi sprowadzać z Niemiec:)
Jest w Polsce również producent dywaników gumowych m.in. robią dla mercedesa.Dla VW gumowe produkują Czesi.
Zdjęcie metki wstawiłem by przedstawić oryginalność produktu, ale my naród polski .....