Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  05 maja 2008, 20:04
 pomorskie
#9712
dzieki ktoremus z pakietow mam dodatki skórzane w golferze (kierowica , galka biegow) , jest tez skórzana nak³adka jesli tak to mozna nazwaæ na rêczny , jako ze mam czasami jakis chinski zwyczaj kladzenia reki na recznym na zakretach (chyba z poprzedniego auta) dzis zauwazylem ze ta nakladka mi sie dosc latwo zsuwa , mieliscie moze tak ? da sie to jakos mocniej przytwierdzic czy cos ? albo moze da sie kupic jakas trwalsza ? np chromowana ?
By maxoff77 -  06 maja 2008, 22:51
 -------
#9732
witam. mi te¿ sie zsuwa, ale u mnie przy zaci±ganiu rêcznego i dzieje sie to od niedawna, a fura ma pó³ roku,jadê na serwis niech co¶ z tym zrobi±. straszne dziadostwo teraz robi±. pozdro.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  07 maja 2008, 0:49
 pomorskie
#9733
ja sie troche nawet boje jechac z tym na serwis zeby mnie nie wysmiali , ale z drugiej strony to jakies chore jest zeby takie rzeczy sie dzialy w moim przypadku po ponad miesiacu uzywania auta

PS. swoja droga daj znac co na serwisie powiedzieli
Awatar użytkownika
By Radek -  07 maja 2008, 1:17
 -------
#9734
Ja bym mia³ to w dupie co oni powiedz± !!! Maj± to zrobiæ bez gadania !
Sprawa takich pierdó³ i ASO niestety mnie dotyczy, trujê im dupê o trzeszcz±c± tapicerkê drzwi (przednie, prawe i lewe) oraz brzêczenie przy zamykaniu drzwi kierowcy. Brzêczy jaka¶ linka, a oni my¶l± i my¶l± i nie mog± nic wymy¶liæ ! Jeden patent ju¿ by³ (ja g³upi nie zareagowa³em w odpowiednim momencie) - facet spi±³ linkê jak±¶ szmatk± czy gumk± (efekt by³ przez jeden dzieñ, pó¼niej problem wróci³). Jestem umówiony na kolejny termin i tym razem wa³a ze mnie nie zrobi±, bêdê tam siedzia³ a¿ wszystko bêdzie po mojemu, a jak nie to przyjdê kolejny raz i kolejny... Jeden kole¿ka mnie rozwali³: "Ja bym siê tym nie przejmowa³ i je¼dzi³" - po czym strzeli³ focha i poszed³... - w ogóle co to za gadanie ? co mnie obchodzi jego zdanie ?
Co mnie obchodzi, ¿e wokó³ stoj± Audi Q7 i inne wypasione fury do naprawienia ?
Jak tylko pomy¶lê, ¿e znów bêdzie u¿eranie siê i robienie z siebie g³upa...
Awatar użytkownika
By Bard -  07 maja 2008, 8:34
 -------
#9738
Cisniej ich, zaplaciles za auto kupe szmalu i masz prawo wymagac. Faktem jest ze moga Cie troche potrzymac i zwodzic zebys zrezygnowal z tych niby "pierdul" ale jakas bura, rozmowy z kierownikami, zazalenia na pismie, telefony do dealera, to troche zmiekna i inaczej zaczna podchodzic do klienta (upierdliwego) ale klienta i w koncu aby sie Ciebie pozbyc naprawia Ci to hehe
By Szpandel -  08 maja 2008, 0:31
 -------
#9766
eh.. mam takie same odczucia co Ty, Radek.. mi zaczal napier.. ostatnio plastik kolo kierownicy.. i to tak, ze az sie przerazilem- podczas ruszania jak cofam.

bylem raz zeby zlikwidowali cos co napierdzielalo spod machy.. tez patrzyli na mnie jak na glupka, po czym jakis mechanik niby odkryl co to.. zrobil, dzia³a³o z pol godziny a potem znowu.. obiecalem sobie ze juz wiecej nie pojade do aso..

pozdr.

PS. sobkol to najgorszy salon i serwis vw ;p
By kuba94 -  08 maja 2008, 9:09
 pomorskie
#9770
Mialem ten sam problem z plastikami ale juz auto wyleczone prawie z tego, na calkowite na razie brak czasu .Za rada pana z serwisu z dzialu czesci serwis gajosa .Auto nie stety juz po gwarancji wiec musialem sam dzialac .A rada kupic tasme izolacyjna z meszkiem sa dwa rodzaje tasmy z grubszym meszkiem prawie welur i z takim slabszym (takimi tasmami sa obklejone weze i wiazki nie ktore ) .Trzeba rozmontowac konsole srodkowa i po kolej kazda czesc obklejac tasma tak samo w drzwiach kazdy element plastikowy w miejscu styku .Najwiekszy problem jest z nawiewem srodkowym bo trzeba kratki odzielic od reszty obudowy plastikowej .Ale pozniej jaka radosc ze nic nie trzeszczy .Robota tak jak w rekodziele ale daje efekt
By maxoff77 -  08 maja 2008, 22:57
 -------
#9781
panowie ja by³em na serwisie ju¿ 12 razy, fachowcom z auto-specjal potrzeba by³o 8 moich wizyt do zdiagnozowania przyczyny nieotwierania sie tylnych drzwi,usterka by³a nieregularna, czasami sie otwiera³y czasami nie. po wymianie zamków, 4 krotnemu podpiêciu pod komp, sprawdzeniu szyny CAN pad³o na wymiane modu³u komfortu znajduj±cego siê pod schowkiem przed pasa¿erem. zadzia³a³o, ale znikne³a ksi±¿ka obs³ugi i serwisowa. po awanturze ³askawie dali mi wszystko nowe. po wymianie zamka w drzwiach poszycie drzwi by³o krzywo spasowane, a po wymianie znaczka-otwieraka klapy tylnej te¿ by³o zle za³o¿one wewnêtrzne poszycie klapy, normalnie czeski film, jak rozmawia³em o tym z tymi doradcami serwisowymi z bo¿ej ³aski to wmawiali mi ze tak ma byæ, ¿e poszycia drzwi sie nie reguluje, ¿e tak by³o od nowo¶ci, normalnie gruba faza. reasumuj±c- po to jest gwarancja ¿eby ewentualne niedoróbki naprawiæ, wiadomo nic nie jest doskona³e, ale spece z wiêkszo¶ci polskich serwisów to magistry in¿yniery barany i niedouczone lole którzy my¶l± ¿e jak auto sprzedane to nasz problem. ale u mnie tak nie bêdzie, bêde tam jezdzi³ z ka¿da pierdo³± i patrzy³ im na rêce jak to naprawiaj±. pozdro.
By Pipen -  09 maja 2008, 8:14
 -------
#9784
i maj±c na wzglêdzie powy¿sze uwagi, w ASO nie robiê NIC... zw³aszcza ¿e mój lokalny Danelczyk mechaników ma chyba z ³apanki...
Awatar użytkownika
By krz_p -  09 maja 2008, 9:37
 wielkopolskie
#9786
maxoff77 pisze:bêde tam jezdzi³ z ka¿da pierdo³± i patrzy³ im na rêce jak to naprawiaj±. pozdro.
dok³adnie tak samo postêpujê, gnêbiê ASO, a¿ naprawi± dan± usterkê i patrzê na rêce
Awatar użytkownika
By Radek -  14 maja 2008, 14:09
 -------
#9863
Dzisiaj by³em w ASO, spêdzi³em tam 5 godzin. Generalnie wyszed³em na pojebañca.

1.Na przednim reflektorze w listopadzie zesz³ego roku pojawi³y siê plamy (widoczne, gdy ¶wiat³a s± w³±czone) i nie znik³y samoczynnie. Pan z serwisu nie robi³ problemów i tydzieñ temu je zamówi³ (wtedy je zamówi³em i umówi³em siê na wymianê). Dzisiaj reflektor zosta³ wymieniony.

2.Sprawa trzeszczenia podczas jazdy po nierówno¶ciach.
Okaza³o siê, ¿e nie trzeszczy tapicerka, tylko uszczelki drzwi. Smarowali je ró¿nymi ¶rodkami, nic nie pomog³o. Sprawa zostanie skierowana do producenta.

3. Stukanie jakiej¶ linki (nie jest pewne w 100% czy to linka) przy zamykaniu drzwi kierowcy. Rozebrali poszycie zewnêtrzne, nasmarowali linki, z³o¿yli, dalej stuka.

Kilka cytatów z dzisiejszego dnia, autorstwa pana kierownika serwisu:

"Pan kupowa³ marzenie, a nie samochód, nic nie jest idealne. Tak, kupowa³ pan marzenie o samochodzie, pozostaje i¶æ i siê poskar¿yæ tym co panu ten samochód sprzedali"
"Wie pan co, je¶li chodzi o ten reflektor to nas wy¶miej±, gdy im poka¿emy dlaczego zosta³ wymieniony"
"Niech pan za³o¿y rodzinê, o¿eni siê, bêdzie mia³ dzieci to takimi problemami pan siê nie bêdzie przejmowa³. Na si³ê pan sobie szuka problemu"

K: Pan musi mieæ bezstresowe ¿ycie, pan bêdzie potrzebowa³ kardiologa po trzydziestce, nie wiem, gdzie pan pracuje.
Ja: Studiujê
K: Aha, no to nie ¿yczê panu przysz³ej pracy w us³ugach

K: Uszczelki trzeba smarowaæ, konserwowaæ
Ja: Robiê to regularnie (naprawdê)
K: (lekcewa¿±cym tonem) taaak, oczywi¶cie.

Mówi³ co¶ jeszcze o gnêbieniu ich przeze mnie oraz o tym, ¿e dzisiaj pracowali dla mnie za darmo - bo jak to pan kierownik okre¶li³, je¿eli nic dzisiaj nie zrobili to pracowali dla mnie za darmo (niby, ¿e mam siê czuæ winny z tego powodu)
Awatar użytkownika
By maluszek -  14 maja 2008, 15:16
 mazowieckie
#9867
Jak im tak ¼le, to niech siê poskar¿± do vw, ¿e musz± siê u¿eraæ z badziewiem.

generalnie je¶li chodzi o stukania, to kto¶ ju¿ kiedy¶ da³ tutaj dobr± radê: kupiæ "w³ochatej" ta¶my i oklejaæ wszystko, co tylko mo¿e byæ przyczyn± stuków. smarowanie uszczelek to jakie¶ nieporozumienie.

po rozebraniu kilku rzeczy mogê ¶mia³o stwierdziæ, ¿e jestem zdziwiony, ¿e tylko tyle stuków do tej pory stwierdzi³em.
Awatar użytkownika
By Bard -  14 maja 2008, 16:40
 -------
#9869
Radek pisze:Mówi³ co¶ jeszcze o gnêbieniu ich przeze mnie oraz o tym, ¿e dzisiaj pracowali dla mnie za darmo - bo jak to pan kierownik okre¶li³, je¿eli nic dzisiaj nie zrobili to pracowali dla mnie za darmo (niby, ¿e mam siê czuæ winny z tego powodu)
Jesli tak pracuja to faktycznie ich praca nie jest wiele warta :)

Gratuluje cierpliwosci i popieram. Na tym polega ich praca ze maja znalezc usterke i naprawic. Jesli tego nie potrafia to juz niech siebie winia.
Awatar użytkownika
By Radek -  14 maja 2008, 17:04
 -------
#9870
Bard wed³ug nich takie pukanie to nie jest usterka, "przecie¿ z tym mo¿na je¼dziæ". Generalnie wnioskujê, ¿e wed³ug nich samochód ma mieæ 4 ko³a, kierownicê i je¼dziæ do przodu/ ty³u, a usterka jest wtedy, gdy samochód nie chce jechaæ.

Co do ta¶my to naturalnie, ¿e j± zastosujê (przyda siê na konsolê ¶rodkow± ;)), ale z innymi rzeczami to poczekam, przecie¿ jest "gwarancja". Najwa¿niejsze to siê nie denerwowaæ podczas tych wizyt :)
By maxoff77 -  14 maja 2008, 23:08
 -------
#9875
wed³ug panów z serwisu nieotwieraj±ce sie z dwóch stron drzwi tylne to te¿ nie usterka, przecie¿ da siê jezdziæ, my¶la³em ¿e mu klapsa wyp³ace :evil: tym bardziej ¿e wo¿ê dzieciaka. nied³ugo mam przegl±d na 30000 i ju¿ szykujê liste 8) . pozdro.