Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By tymon-88 -  05 lis 2013, 15:08
 śląskie
#110249
witam!
kupiłem kratki nawiewu na podmianę pękniętych suwaków.
mam szybkie pytanie: jak na zdemontowanej już konsoli środkowej (foto) wyjąć same kratki nawiewów z suwakami?!

zdjęcie poglądowe z kratkami
Obrazek

zdjęcie po demontażu
Obrazek

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  06 lis 2013, 9:53
 warmińsko-mazurskie
#110312
Witaj, musisz ją oddzielić-rozpiąć od tej kratki co powietrze leci-kanały w tej swojej. Ona trzyma sie na takich zatrzaskach, musisz je delikatnie odchylic i ta zewnetrzna kratka odskoczy,na drugim zdjeciu widac takie male kwadraciki na takiej poziomej listewce kolo lampki AIR BAG i chyba jeszcze ze dwa zatrzaski kolo wlacznika awaryjnych i po bokach wkolo tej kratki jest jeszcze kilka zatrzasków, bedziesz widzal, A dopiero pod spodem sa kratki nawiewow z suwakami. Wyciagasz te zaluzje z suwakami bez problemu.
By tymon-88 -  07 lis 2013, 11:15
 śląskie
#110413
zbyńo.ko pisze:Witaj, musisz ją oddzielić-rozpiąć od tej kratki co powietrze leci-kanały w tej swojej. Ona trzyma sie na takich zatrzaskach, musisz je delikatnie odchylic i ta zewnetrzna kratka odskoczy,na drugim zdjeciu widac takie male kwadraciki na takiej poziomej listewce kolo lampki AIR BAG i chyba jeszcze ze dwa zatrzaski kolo wlacznika awaryjnych i po bokach wkolo tej kratki jest jeszcze kilka zatrzasków, bedziesz widzal, A dopiero pod spodem sa kratki nawiewow z suwakami. Wyciagasz te zaluzje z suwakami bez problemu.
dzięki, poszło bez problemu
By tymon-88 -  09 lis 2013, 9:36
 śląskie
#110536
info dla potrzebujących:

aby wyciągnąć lewą kratkę nawiewu z deski rozdz. wystarczy otworzyć schowek pod kierownicą, włożyć rękę do wnęki i kierować ją w stronę nawiewu, jak już mamy rękę na kanele od nawiewu to wystarczy pociągnąć w stronę kierowcy - 1 minuta i cała kratka wyciągnięta bez żadnego podważania, lekko wychodzi. :D
Awatar użytkownika
By reecpat -  05 cze 2015, 22:19
 śląskie
#181147
Witam, mam problem z demontażem środkowych nawiewów. Proszę podpowiedź jak mam zdemontować zaznaczony element? Wiem, że na dole w prawym i lewym rogu są zaczepy i wystarczy w tych miejscach podważyć, natomiast nie mam pojęcia co zrobić, żeby część osłony bliżej przedniej szyby również odczepić.

Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  05 cze 2015, 22:34
 śląskie
#181155
Musisz wyjąc tą siatkę z dziurkami co leci nią powietrze na szybę.
Potem wyjmujesz czujnik słońca lub na początku. obojętne.
pod czujnikiem słońca jest wkręt torx 20
po wyjęciu tego plastiku co był przykręcony pod tą siatką masz dwie śruby torx 20.
dopiero po odkręceniu tych w simie 3 śrub da się wyjąc te nawiewy.

:pepsi:
Awatar użytkownika
By reecpat -  06 cze 2015, 0:13
 śląskie
#181162
Nie jestem pewien, czy mój golf jest wyposażony w czujnik słońca. Tej siatki, z której leci powietrze na szybę też nie mam, zdjęcie wyżej wziąłem z google grafika. Moje wnętrze wygląda dokładnie tak, jak poniżej. Zamiast tej kratki na górze mam półkę na różne rzeczy. Nie umiałem jej usunąć zwykłym podważaniem. Jakieś inne sugestie, czy mam postępować tak, jak pisaliście wyżej?
Obrazek
Awatar użytkownika
By tajpej -  06 cze 2015, 8:12
 małopolskie
#181167
jeśli masz półkę zamiast nawiewu ściągasz tą gumkę i pod nią masz 2 śruby torx 20
odkręcasz porem os strony szyby podwadzasz całą półkę i ją wyjmujesz potem robisz analogicznie jak w manualu którzy ci podesłali koledzy