Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By mihhu -  07 sty 2014, 18:56
 dolnośląskie
#114854
Zaczynam zastanawiać się nad wymianą foteli z obecnych (golf v variant trendline) na fotele z golfa V GTI/ VI GTI lub GTD.
Przednie powinny podejść bez problemu. A jak z kanapą? Z tego co się orientuje to kanapa w Variancie inaczej się składa niż w HB.
Troche bez sensu wymieniać tylko przód, chyba, że to ostateczność, to wtedy się zastanowie :)

Swoją drogą lepiej szukać foteli z V czy z VI?
Gdzieś czytałem żeby omijać fotele GTI z usa bo to zwykły sportline...
Awatar użytkownika
By marnon -  07 sty 2014, 19:45
 śląskie
#114860
ja też mam varianta i wg mnie kanapa różni się pomiędzy hb a kombi, kombi ma bliźniacze wymiary z jetta... w praktyce w hb mając dwa foteliki dziecięce żona nie mogła się zmieścić pomiędzy teraz jak mam kombi wejdzie więc nie mierzyłem, żona nie schudła :p ale wg mnie variant ma ciut szerszą kanapę... nie wiem na 100% ale wg mnie nie wejdzie kanapa z gti
By orh -  07 sty 2014, 20:08
 małopolskie
#114861
Wszystko pasuje, pdzód w 100% p&p A tył z mała różnicà. Variant ma podnoszone siedzisko tylnej kanapy a HB ma siedzisko nieruchome. Dlatego też mocowanie ISOFIX troszkę przeszkadza w założeniu tych naszych plastików które są wokoło nihc a dodatkowo przytrzymują kanapę na miejscu. Oparcie w 100% pasuje. Czasami jeszcze mamy osłony-boczki materiałowe na nadkola. W HB majczęściej jest to twardy plastik a w Variancie na jczęściej jest materiałowy w kolorze tapicerki. Zresztą może kolega rutyn pokaże foty kompletu foteli z alkantary z HB MK6 zamontowanych w jego Caravanie :)
By rutyn -  07 sty 2014, 20:09
 małopolskie
#114862
szerokość kanapy jest dokładnie taka sama. Ja mam w variancie włożone z 5D i pasuje. Niestety traci się na funkcjinalności ponieważ nie można zrobić płaskiej podłogi. Inaczej jest mocowane siedzisko.
Awatar użytkownika
By marnon -  07 sty 2014, 20:48
 śląskie
#114871
dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu może dlatego mam takie wrażenie że kanapa jest większa ponieważ u mnie osłony-boczki są materiałowe

z ciekawości ile trzeba by dać za komplet ładnych foteli i kanapę z wersji comfortline ? rutyn może masz na sprzedaż ? warto może przy zmianie pomyśleć już o grzanych fotelach potem tylko wiązka i panel... tylko nie wiem czy bym miał kogoś chętnego na marne fotele z trendline'a chyba że ktoś do powypadkowego auta by szukał...
By orh -  08 sty 2014, 6:57
 małopolskie
#114905
Fotele z Mk6 comfortline mozna a jakże wychacYć na alledrogo już od 500-600 do tego dochodzi najczęściej przesyłka min.100pln. Zdecydowanie warto szukać stołków z grzaniem, wiązke i panel oraz ramkę potem baaardzoo łatwo dołożyć. A sprzedaż tronda ;) no cóż warto próbować mnie sie udało sprzedać completna kanapę z tyłu za więcej niż wystawiałem cały komplet :D ( 150pln )
By orh -  12 sty 2014, 13:17
 małopolskie
#115624
A-R-T-U-R pisze:A jak będzie z kanapą z varianta do hb? Coś przeszkadza w jej poprawnym zamocowaniu?
Wszystko pasuje?
Będzie pasować. Zawsze możesz taśme np.Velcro ( rzepa) na taśmoie dwustronnej przykleić aby siedzisko się nie ruszało w 100%., choć wątpie by było to potrzebne. W kanapie Varianta są druty które wciska się plastiki aby kanapą sie trzymała na mur beton. u nas w HB tych plastików nie, można je dokupić i zamontować :) . Uprzedzam pytanie o nr plastików :) Krzycho powinien mieć nr bo robiliśmy zdjęcia ich, choć jak znam życie cena tej pierdoły może byc smieszna albo totalnie zabić.
Awatar użytkownika
By Budżak -  01 cze 2015, 11:36
 mazowieckie
#180586
Odgrzewam kotleta :roll:

marnon pisze:ja też mam varianta i wg mnie kanapa różni się pomiędzy hb a kombi, kombi ma bliźniacze wymiary z jetta...
Czy to potwierdzone info? Jetta i Golf V Varaint mają takie same tylne kanapy? Wszystko p&p?

No i rozumiem, że kanapa z 3d/5d nie pasuje p&p do varianta tylko po lekkich modach.
By rutyn -  01 cze 2015, 13:06
 małopolskie
#180591
Ja w zeszłym tygodniu wymieniłem siedzisko z HB na Variantowe w alcantarze. Wersję HB miałem 3 lata i ciężko było znaleść.
Jeździć z kanapą z HB się da ale są minusy:
- pasażerowie mieli problem z wpięciem się w pasy ponieważ wtyczki były głębiej schowane w siedzisku.
- kanapa ewidentnie nie leży tak jak powinna - sprawne oko dojrzy
- eliminujemy sobie możliwość zrobienia płaskiej podłogi.

Jak by ktoś był chętny to mam kanapę z siedzieskiem w comfortline z mojego auta.
Awatar użytkownika
By marnon -  01 cze 2015, 22:20
 śląskie
#180670
wg mnie z jetty podejdzie do varianta... te modele są bliźniacze, w ogóle dziwię się że variant nazywa się golf, a nie jetta variant ... ale jakiś fachowiec musiałby to potwierdzić.
By adzi -  02 cze 2015, 10:56
 kujawsko-pomorskie
#180715
Jetta ma takie same fotele jak hb. Kombi ma dzieloną kanapę i co za tym idzie inny sposób jej montażu, Jetta ma tak samo jak golf hb, czyli pojedyncza kanapa i dwa oparcia.