Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By guzzi -  21 lis 2008, 15:58
 -------
#13183
jeste¶my z Tob±, a tak apropos oszacowa³e¶ straty?
Pozdr
By dominsobol -  21 lis 2008, 21:05
 -------
#13190
Koszty naprawy wed³ug specjalisty ds. likwidacji szkód to 4900 pln.
Na pocz±tku by³em w¶ciek³y i powiedzia³em sobie, ¿e naprawiê to minimalnymi kosztami(montuj±c RCD chyba powinienem zmie¶ciæ siê w 2000 pln), a nastêpnie sprzedam auto. Ale ten pomys³ jest ju¿ raczej nieaktualny. Protokó³ szkody trafi³ wiêc do serwisu VW i czeka na ich wycenê, a nastêpnie na akceptacjê ubezpieczyciela.
Zastanawiam siê, czy jest sens montowaæ z powrotem navi i nara¿aæ siê ponownie na takie problemy?
Paradoksalnie, taka hala gara¿owa, która nie jest przez nikogo pilnowana ani monitorowana, powoduje, ¿e z³odziej z du¿o wiêksz± swobod± mo¿e wykonaæ swoj± "robotê", ani¿eli na ulicy, gdzie pewnie narobi³by wiêcej ha³asu, czym móg³by zwróciæ na siebie uwagê. Chocia¿ z drugiej strony dla takiego swo³ocza pewnie nie ma to wiêkszego znaczenia, najwa¿niejszy jest zysk.
A tak na marginesie, to okaza³o siê, ¿e obecnie w centrali nie ma takiej szyby jaka jest akurat potrzebna i szybka przez piêæ dni jecha³a z Niemiec.
By guzzi -  21 lis 2008, 21:25
 -------
#13191
Nie chcê Ciê martwiæ ale VW zaproponuje kwotê przynajmniej dwa razy wiêksz± i co wtedy? Ubezpieczyciel mo¿e siê niezgodziæ i zaproponujê inn± kwotê, VW znowu przeanalizuje.... itd. Wzajemna przepychanka a Ty z uszkodzonym samochodem pomiêdzy nimi. Przerabia³em to parê lat temu.
Mimo wszystko b±d¼my dobrej my¶li. Najgorsze jest to, ¿e nawet po naprawie ci±gle bêdziesz widzia³ t± rozpieprzon± deskê i my¶la³ co tym razem Ci zrobi±.
pozdr.
Awatar użytkownika
By fredric -  22 lis 2008, 16:40
 mazowieckie
#13206
mia³em taki sam problem jak ty tylko u mnie wiecej popsuli, stwierdzi³em ze nie warto ryzykowac drugi raz. zainwestowa³em w g³osniki a radio zostalo seryjne tzn rdc300 czy jakos tak, z czasem mam zamiar zmienic na to z mp3 do tego fajna aktywna zwrotnica i starczy :)
Awatar użytkownika
By Bard -  24 lis 2008, 9:28
 -------
#13257
dominsobol pisze:Koszty naprawy wed³ug specjalisty ds. likwidacji szkód to 4900 pln.

....
Zastanawiam siê, czy jest sens montowaæ z powrotem navi i nara¿aæ siê ponownie na takie problemy?
Ladujac taki sprzet do samochodu sam sobie robisz klopot. Sam juz niestety wiesz ze MK5 to nie "sejf" i wystarczy wybicie szyby i znika Ci wszystko co da sie "oderwac". Jesli juz sie decydujesz na inwestowanie "w przynenty na zlodzieja" to albo modlisz sie o spadek statystyk kradziezy (nie tylko w PL) albo pilnujesz samochodu tak na ile jest wart, czyli garaz, parking strzezony itp.
Awatar użytkownika
By maluszek -  24 lis 2008, 13:41
 mazowieckie
#13259
dominsobol pisze:Zastanawiam siê, czy jest sens montowaæ z powrotem navi i nara¿aæ siê ponownie na takie problemy?
Tak swoj± drog±: masz jaki¶ alarm z monitorowaniem wnêtrza?
Awatar użytkownika
By tygrysek -  24 lis 2008, 18:17
 -------
#13261
Bard pisze:
dominsobol pisze:Koszty naprawy wed³ug specjalisty ds. likwidacji szkód to 4900 pln.

....
Zastanawiam siê, czy jest sens montowaæ z powrotem navi i nara¿aæ siê ponownie na takie problemy?
pilnujesz samochodu tak na ile jest wart, czyli garaz, parking strzezony itp.
Dok³adnie - takie s± w PL( a i nie tylko) realia .... niestety sam MKV jest coraz czê¶ciej kradzionym autem nie wspominaj±c o cennej zawarto¶ci. Osobi¶cie postêpuje w opisany sposób (nawet markety wybieram te które taki parking posiadaj±)
Awatar użytkownika
By fredric -  25 lis 2008, 9:20
 mazowieckie
#13263
ten fabryczny alarm z monitorowaniem wnetrza jest do dupy u mnie nie zadzia³a³ :(
mimo ze mam juz odpowiednie zabezpiecznia to jednak nie zak³adam navki szkoda szyby itd.
Awatar użytkownika
By MATI709 -  26 lis 2008, 18:33
 -------
#13288
my¶lê ze to by³o na zamówienie i nie ma mowy ¿eby by³o gdzie¶ na allegro czy gie³dzie.
A czy kolega mia³ alarm zamontowany?
Bo wyjecie tego sprzêtu musia³ im zaj±æ troszkê.
By kuba94 -  27 lis 2008, 10:40
 pomorskie
#13295
teraz kradn± teraz wszystko jest z 3miasta i wczoraj w nocy kto¶ próbowa³ wyd³ubaæ mi czujkê od parktronika .Mo¿na by dzieci podejrzewaæ ,¿e co¶ zbroi³y ale wczoraj przyjecha³em o 23 w nocy i by³o ok a dzi¶ rano 7 nie ,a dzieci raczej w tych porach ¶pi± . Bez sens straszny nawet po wyjêciu czujki ona nie nadaje siê do powtórnego montarzu
By Mandi -  03 lut 2009, 22:46
 dolnośląskie
#14544
To u mnie z³odzieju mia³em KULTURALNYCH ....ukradli mi dx nawke i cb radio ale jakim¶ cudem przez tylne drzwi sie dostali rozwalajac klame :/
chyba te¿ wrzuce foty w swojej kartotece:/
By Lukasz_WD -  18 mar 2009, 3:43
#15645
ech no mi dwa tygodnie temu wlaz³ dupek do GTI i zabra³ ALPINE CDA-9885R
ca³e szczêscie zbi³ tylko szybke i kulturalnie wygrzeba³ radio nie zostawiaj±c zadnego sladu poza zbita szyba i brakiem radia wszystkie kable i przejscówki zostawi³. A parking pod blokiem z monitoringiem i i tak dupek sie nie ba³... Dlatego tera¿ radyjko bedzie bardzo g³êboko schowane :twisted:
By grz -  18 mar 2009, 13:38
#15646
Lukasz_WD pisze:parking pod blokiem z monitoringiem
no i da rade z tego monitoringu cos zobaczyc? czy to tylko pan stroz ma view na monitorku, ale nic sie nie nagrywa?
By Lukasz_WD -  18 mar 2009, 18:24
#15647
widaæ ale co to da jak policja nie chce szukac... :evil: