Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By toomms -  23 gru 2008, 23:25
 -------
#13649
Witam

Od 2 tygodni jestem posiadaczem Golfa V i mam ma³y problem. Dotyczy on monta¿u pasa bezpieczeñstwa wewn±trz tylnej kanapy.
Czy kto¶ mo¿e mi doradziæ odno¶nie monta¿u i doboru pasa bezpieczeñstwa (jaki to dok³adnie powinien byæ).

Z góry dziêkujê za informacjê.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2009, 16:43 przez toomms, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By malydaras -  24 gru 2008, 12:38
 mazowieckie
#13652
Rozumiem, ¿e chcesz do³o¿yæ ¶rodkowy pas? Musisz podaæ wiêcej informacji:
- kolor pasa
- czy masz tylne boczne poduszki
- rok i miesi±c produkcji golfa.
My¶lê, ¿e co¶ dobierzemy :wink:.
Dodatkowo kilka pytañ:
- czy masz w kanapie 3 gniazda do wpiêcia pasa
- czy masz u góry w oparciu otwór gdzie chowa siê pas.
- czy masz trzeci zag³ówek?
Sam nigdy nie montowa³em pasa, ale ja bym zacz±³ od zdjêcia tylnej tapicerki oparcia. Je¶li masz gniazda i otwór to my¶lê, ¿e jest to kwestia kilku ¶rubek i pas masz zamontowany.
Awatar użytkownika
By toomms -  26 gru 2008, 11:45
 -------
#13681
Pasy s± koloru czarnego. Kanapa jest przystosowana do pi±tego pasa bo jest trzeci zag³ówek i wszelkie otwory + prowadnice do pasa + wpiêcie. Podejrzewam ¿e ten pas by³ przy zakupie w salonie, tylko zosta³ zdemontowany prz rejestracji jako ciê¿arowy. Samochód to rocznik 2004.
Problem to jak rozkrêcic tak± kanapê, o ile da siê j± rozkrêciæ.
Awatar użytkownika
By malydaras -  26 gru 2008, 16:03
 mazowieckie
#13683
Pokazany poni¿ej Twój numer 1K6 857 807 RAA zosta³ zast±piony w 2006r. przez 1K6 857 807 D RAA. Koszt w ASO ok. 350pln.

Obrazek

Demonta¿ kanapy:
- zdj±æ 4 os³ony gniazd mocowania ISOFIX
- podnie¶æ przód kanapy do góry (s± dwa mocne zatrzaski na rogach)
- przesun±æ kanapê w kierunku baga¿nika
- podnie¶æ wsuniêty ty³ kanapy do góry i wysun±æ kanapê do przodu.
Awatar użytkownika
By toomms -  28 sty 2009, 21:37
 -------
#14417
Od kilku tygodni próbuje kupiæ ten pas 1K6 857 807 RAA i nigdzie go niema. Szuka³em g³ównie na aukcjach, ale jest ciê¿ko dostêpny. Mo¿e kto¶ wie gdzie taki pas otrzymam.
Wiem, ¿e na pewno znajdê go w ASO ale chcia³bym gdzie¶ taniej, mo¿e byæ z demonta¿u.
Awatar użytkownika
By npb -  28 sty 2009, 23:32
 -------
#14422
Zapytam tak: dlaczego go tam nie ma??
Awatar użytkownika
By toomms -  30 sty 2009, 20:07
 -------
#14458
Samochód jako nowy by³ zarejestrowany na ciê¿arowy (5 osób) i kto¶, kto zmienia³ homologacjê auta wzi±³ nó¿ i uci±³ go. W kanapie zosta³ tyko mechanizm z 10 cm d³ugo¶ci± pasa.
Obecnie chcê go zarejestrowaæ na 5 osób no i szukam pas.
Awatar użytkownika
By npb -  02 lut 2009, 8:25
 -------
#14512
tzn. na 4 osoby jako ciê¿arowy, bo mój te¿ jest ciê¿arówk± :D
Jaki¶ je³op musia³ to robiæ bo ja wszystko co by³o zbêdne dosta³em w woreczku, w sumie to mam ten pas (jesli to taki sam bo ja mam 3d) i le¿y od³ogiem ale chyba go sobie zostawie, moze przyszyly wlasciciel mojego golfa bedzie chcial przerobic auto na osobowe

we wspomianym woreczku mam co¶ takiego na wzór pod³okietnika na tyln± kanape, ale ani to sk³adane, ani otwierane, od poaczatku zachodze jak to tam powinno byc zamontowane.
Awatar użytkownika
By toomms -  04 lut 2009, 21:35
 -------
#14573
Czy mo¿esz mi podaæ jaki masz numer tego pasa?
Awatar użytkownika
By toomms -  12 lut 2009, 14:13
 -------
#14769
Jutro przyje¿d¿a do mnie pas. Mam nadziejê, ¿e bêdzie to ten, który potrzebujê.
W ca³ej powy¿szej dyskusji jest opis wymontowania kanapy za który bardzo dziêkujê, ale jeszcze nasuwa mi siê pytanie: Ja dostaæ siê do wnêtrza kanapy? Czy mo¿e kto¶ rozbiera³ tak± kanapê?