Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Mohikan -  29 gru 2008, 0:52
 -------
#13718
przyciemnisz bez problemu,folia max 30%,przednich nie przyciemniaj,chyba ze chcesz zdrapywac przy policjancie :)
By kimi -  29 gru 2008, 7:29
 -------
#13724
a czy nale¿y dobraæ jaki¶ specjalny odcieñ folii, oryginalne przyciemnienie tak mi siê zdaje wpada w kolor zielony.
By Hulaj -  29 gru 2008, 10:15
 mazowieckie
#13727
Fabrycznie rzeczywi¶cie s± zielonkawe. Trzeba dobraæ do tych w³a¶nie, ¿eby jako¶ to wygl±da³o jednolicie.
By kimi -  29 gru 2008, 16:53
 -------
#13736
jak dopasowaæ takie folie, robiæ to na przys³owiowe oko czy te¿ jest inna metoda, mo¿e jest odpowiednik takiej folii konkretnie oznaczony, mo¿e kto¶ ju¿ to robi³,
z tego co wiem w aso robi± przyciemnianie szyb, nie wiem jednak czy s± to dok³adnie takie przyciemne szyby jak w orygina³ach,
Awatar użytkownika
By maluszek -  29 gru 2008, 18:28
 mazowieckie
#13737
kimi pisze:z tego co wiem w aso robi± przyciemnianie szyb, nie wiem jednak czy s± to dok³adnie takie przyciemne szyby jak w orygina³ach,
Orygina³y nie s± przyciemniane foli±. Jak chcesz orygina³y, to musisz wymieniæ szyby.
By kimi -  29 gru 2008, 21:01
 -------
#13739
wiem, ¿e orygina³ to nie folia, chcia³bym jedynie dopasowaæ foliê tak by przynajmniej przypomina³a o ile nie by³a identyczna jak orygina³
pytanie tylko jak to zrobiæ.
Awatar użytkownika
By maluszek -  30 gru 2008, 1:13
 mazowieckie
#13741
kimi pisze:wiem, ¿e orygina³ to nie folia, chcia³bym jedynie dopasowaæ foliê tak by przynajmniej przypomina³a o ile nie by³a identyczna jak orygina³
pytanie tylko jak to zrobiæ.
kupiæ najmniejsz± oryginalnie przyciemnion± szybê (tylny trójk±t) i zabraæ to warsztatu, ¿eby dobrali foliê.
By Mohikan -  30 gru 2008, 12:15
 -------
#13746
kupiæ najmniejsz± oryginalnie przyciemnion± szybê (tylny trójk±t) i zabraæ to warsztatu, ¿eby dobrali foliê.[/quote]

tego raczej nie polecam,mniejsza szyba to nie znaczy ze najtansza,najprawdopodobnie cena bedzie za nia taka sam co za szybe boczna...
podjedz najlepiej do jakiejs firmy co okleja szyby,maja wzorniki i pokaza ci ewentualnie jak wyglada dana folia na aucie.
Ja osobiscie okleja³em folia odcien grafitowym 30% i by³o to wtedy najs³absze z mozliwych.Kolor orginalnych szyb jest najprawdopodobniej zielony i w tej chwili masz je fabrycznie przyciemnione 3% czego nie widac.Gdybys zamawial orginalne w salonie przy kupnie mia³yby 30% przyciemnienia wiec z folia 30 masz 3 procent ciemniejsza niz orgina³ czego tez nie widac.Co do koloru foli to wcale nie musi byc odcien zielonkawy dobierz odcien wed³ug koloru auta i bedzie fajny efekt...
Nie wiem skad jestes ale polecam firme Szybex,zrobia to bardzo dobrze i do tego dostaniesz atest na okleine co jest wymagane przez policjê,koszt takiej imprezy u nich to ca³y ty³ za 380z³
By kimi -  30 gru 2008, 15:46
 -------
#13748
a jak odbywa siê monta¿ takiej folii, czy wymontowuj± szyby ?
obawiam siê czy po ewentualnym zmontowaniu nie bêdzie chrobotania tu i tam
By Mohikan -  30 gru 2008, 16:10
 -------
#13753
mntaz trwa jakies 4 godziny,rozbieraja jedynie dzwi zeby dostac sie do calosci szyby.Reszta pozostaje tak jak by³a bez demontazu.
Naprawde trzeba wprawnego oka zeby rozpoznac czy to folia czy orgina³
By kimi -  30 gru 2008, 16:42
 -------
#13754
jak rozumiem tylnej szyby nie ruszaj±,
a boczne wymontowuj± czy tylko demontuj± boki ?
czy s± jakie¶ wady folii w porównaniu do orygina³u ?
niekiedy powstaj± pêcherze - czy to zale¿y od monta¿u czy te¿ w pó¼niejszym czasie mog± powstaæ np. pod wp³ywem temperatur ?
do czarnego lakieru jaki najbardziej bêdzie pasowa³ kolor ?
jakie s± rodzaje folii i jaka najlepsza firma produkuj±ca je ?
czy jest jeszcze co¶ co powinienem wiedzieæ decyduj±c siê na folie w samochodzie ?
rozumiem ¿e atesty wszelkie to s± przy takich foliach i powinni mi je daæ po zamontowaniu
jak wygl±da kwestia gwarancji ? daj± jakie¶ warunki, ile trwa i co obejmuje ? czy tylko monta¿ czy te¿ sam± foliê
By Mohikan -  30 gru 2008, 19:55
 -------
#13760
bocznych szyb nie wyciagaja,demontuja tylko boczki.atesty naklejaja w rogach szyb i sa ma³owidoczne.Dostajesz tez wkladke do dowodu rejstracyjnego w ktorej jest wpisana marka samoch.nr.rejstracyjny,kolor folii i ile procent przyciemnione.folie maja gwarancje nawet do 10 lat kwestia chyba jakiej firmy nakleisz,co do pecherzy to poprostu kwestia dobrego montazu,dobry fachowiec zrobi ci tak ze nie bedzie zadnego babelka a jak sie pojawi to mozesz reklamowac.
Warto sprawdzic czy firma w ktorej bedziesz montowal faktycznie da ci atest,reklamuje sie wiele firm a niewiele faktycznie daje atest a to istotne.to chyba wszystko w temacie
By Mohikan -  30 gru 2008, 19:58
 -------
#13761
co do koloru to popatrz w kartotekach,duzo ludzi tu ma przyciemnione szyby,ja przy czarnym aucie mam grafit,wszystko rzecz gustu