Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By kimi -  30 gru 2008, 6:26
 -------
#13742
jak w temacie, jak to robi± profesjonalne warsztaty, czy wyci±gaj± szyby ¿eby nakleiæ foliê
jak siê u¿ytkuje takie oklejone szyby ?
czy trzeba na co¶ uwa¿aæ ?
jaki s± wady takiego rozwi±zania i czy warto w to wchodziæ bo w koñcu folia to nie orygina³
Awatar użytkownika
By Jaro -  30 gru 2008, 10:15
 śląskie
#13745
W moim przypadku w corsie c wyciagali tylko tylne boczne szyby, a ta z tylu jest przyklejona wiec musieli przyklejac bez demontazu.
Ogolnie wyszlo elegancko :) Przy uzytkowaniu nie ma z tym jakiegos wiekszego problemu bo folia jest od wewnetrznej strony no chyba ze cos przewozisz i przy zaladunku lub rozladunku zachaczysz o szybe wtedy dobi sie kreska :/ co do wad (akurat w moim przpadku jest ta najciemniejsza folia) w nocy kompletnie nic nie widac chyba ze miejsce jest oswietlone, z zalet moge podac w lato jest z tylu nieco chlodniej, w nocy auta jadace z tylu tak nie oslepiaja :) no i efekt wizualny jest ekstra
By kimi -  30 gru 2008, 15:50
 -------
#13749
czy z czasem nie powstaj± pêcherze , widzia³em ju¿ kilka razy taki efekt
Awatar użytkownika
By Jaro -  30 gru 2008, 18:57
 śląskie
#13758
Ja juz mam 3 lata i nic folia firmy FOLIATEC :) jak troche kasy nazbieram w swoim golfie robie idento :) jestem zadowolony
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  30 gru 2008, 20:00
 -------
#13762
kolego ja mam oklejone szyby w 30% prze firmê zimuj±c± siê tym zap³aci³em 350¿³ za wszystkie szyby wiec kosz nie jest spory wiec jak siê na tym nie znasz polecam ci poszukaj jakiej¶ firmy bo to nie jest takie ³ad fe, w³a¶nie te pêcherzyki s± od z³ego przyklejenia folij, je¿eli jest dobrze przyklejona prócz uszkodzeni mechanicznych nic sie nie bêdzie dzia³o,

ale pamiêtaj ¿e za przyciemnienie bocznych przednich szyb mo¿esz straciæ dowód bo jest to nie zgodne z prawem, tyln± i tylne boczne mo¿esz nawet pomalowaæ czarnym sprajem ale przednich nie wolno wcale i ¿adn± foli± i niema na to ¿adnych atestów .....

jak by to cie nie zniechêci³o to :
- te szyby które da sie wyj±æ to wyjmujesz
-myjesz ¿eby nie by³o ¿adnego nawet naj mniejszego py³ku
-wycinasz folje pod wymiar (zawsze wycinaj troszkê wiêksza ni¿ szyba pó¼niej usuniesz nadmiar) s± 2 rodzaje folji zwyk³a i termokurczliwa polecam t± 2
-i teraz naj wa¿niejsze psikasz na szybê sporo p³ynu do mycia szyb, i odklejasz foliê ochronn± z folij w³a¶ciwej i te¿ mo¿esz j± spryskaæ zapobiegnie to nie kontrolowanemu klejenia siê folij (bez tego s± pêcherzyki) :D
-teraz k³adziesz j± na szybê i jak±¶ szpatu³k± wyciskasz t± wodê co spowoduje przyklejenie sie folij, przy zwyk³ej folij musisz bardzo uwa¿aæ na fa³dki przy folij termokurczliwej fa³dki mo¿esz zlikwidowaæ za pomoc± suszarki
- po tym czekasz a¿ resztki wody wyparuj±

przy tylnej szybie nie jest to takie proste po nie wa¿ jest ona klejona i nie da sie jej wyj±æ a po drugie jest zakrzywiona wiec folij bêdzie sie fa³dowaæ wiec profesjonali¶ci naj czê¶ciej tn± j± na 2 lub 3 czê¶ci po dobrym sklejeniu nie widaæ ogóle ³±czenia ...

mo¿e co¶ ci pomog³em jak co¶ to pytaj .....
By Lukasz_WD -  30 gru 2008, 22:00
#13767
kamil 8000 zapomnia³es dodaæ ze szyby boczne (kierowcy i pasazera) moga byæ przyciemnione TYLKO i wy³±cznie jezeli auto wyjecha³o takie z fabryki :D
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  31 gru 2008, 19:31
 -------
#13775
Lukasz_WD pisze:kamil 8000 zapomnia³es dodaæ ze szyby boczne (kierowcy i pasazera) moga byæ przyciemnione TYLKO i wy³±cznie jezeli auto wyjecha³o takie z fabryki :D

z fabryki nie wyje¿d¿aj± z przyciemnianymi za pomoc± folij a temat jest na temat przyciemnianiem za jej pomoc±
a z fabrycznie szyby s± przyciemniane metod± "piecow± "

ale z tego co sie orjentuje na polski rynek nie zosta³y wypuszczane z ciemnymi szybami bo w polce szyba boczna musi mieæ przepuszczalno¶ci ¶wiat³a bodaj¿e 85% a w tej normie ledwo sie mieszcz± zwyk³e szyby bo ka¿da szyba nie jest idealnie bia³a wiec nawet jak szyba jest ciemniejsza nawet fabrycznie a nie jest przepuszczalna w tych kryteriach nie powinien przej¶æ przegl±du ,,,
Awatar użytkownika
By maluszek -  31 gru 2008, 22:21
 mazowieckie
#13776
kamil 8000 pisze:ale z tego co sie orjentuje na polski rynek nie zosta³y wypuszczane z ciemnymi szybami
Mnie siê zdajê, ¿e jak ostatnio u¿ywa³em konfiguratora to by³a opcja przyciemnianych fabrycznie szyb. Tylko, ¿e ta opcja obejmuje tylne drzwi i tyln± szybê i nic wiêcej.
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  01 sty 2009, 12:17
 -------
#13781
maluszek pisze:
kamil 8000 pisze:ale z tego co sie orjentuje na polski rynek nie zosta³y wypuszczane z ciemnymi szybami
Mnie siê zdajê, ¿e jak ostatnio u¿ywa³em konfiguratora to by³a opcja przyciemnianych fabrycznie szyb. Tylko, ¿e ta opcja obejmuje tylne drzwi i tyln± szybê i nic wiêcej.

no tak to sie zgodzê ....ale nie wydaje mi sie ze salony bêd± ³amaæ prawo i przyciemniaæ nie zgodnie z przepisami ..
Awatar użytkownika
By team-am -  01 sty 2009, 15:55
 łódzkie
#13789
NIe ma przepisu dotyczacego przyciemniania tylnych szyb, jak ktos ma kaprys moze je sobie zaspawaæ i nikomu nic do tego. Przepisy okreslaj± przepuszczalno¶æ szyb wokó³ kierowcy które musz± przepuszczaæ 70%, niestety nawet przyciemnianie metod± piecow± nie gwarantuje takiej przepuszczalno¶ci jak my¶li du¿o osób.

Pozdr
By Hulaj -  01 sty 2009, 18:25
 mazowieckie
#13799
Ogl±da³em kiedy¶ jak dzia³a takie urz±dzenie którym siê sprawdza przepuszczalno¶æ szyb i wysz³o na to ¿eby by³o 70% to folia musi byæ bardzo ale to bardzo jasna, ja osobi¶cie nie widzia³em auta z takimi szybkami które mog³yby siê zbli¿yæ do tego wyniku.