Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By K_R_I_S -  06 lut 2009, 10:25
 śląskie
#14616
Niestety zima (¶nieg i lód na szybie, a mo¿e i czas) pokona³a moje wycieraczki w Golfie. Czas na wymianê.
Zastanawiam siê na jakie wycieraczki zmieniæ?
Jakie firmy polecacie?
Czy warto inwestowaæ w ORI czy lepiej kupiæ jakie¶ BOSCH AEROTWIN czy VALEO XTRM?
By kuba94 -  06 lut 2009, 12:45
 pomorskie
#14618
Po co kupowaæ wycieraczki jak mo¿na kupiæ same gumki i za³o¿yæ , s± jak nowe wtedy wycieraczki . Jest to czê¶æ serwisowa vw -audi robiona przez Boscha a tu numer katalogowy 1K0 955 429 ( lepiej sprawdziæ) kosz 20zl .Po za tym bosch najlepszy, valeo strasznie s³abe s± wycieraczki
Awatar użytkownika
By npb -  06 lut 2009, 15:43
 -------
#14619
mam od nowo¶ci oryginalne z przodu i jeszcze w miare dzia³aj±, potrafi± torche smug zostawic, ale póki nie padn± nie wymienie, dlaczego?
starsznie skaka³a mi wycieraczka tylna, tak mnie to wkurza³o ¿e postanowi³em wymieniæ na now± oryginalna Valeo, i ku mojemu zdziwieniu po okresie miesiaca moze dwóch zachowuje sie tak samo jak ta stara.

tzn ze nie trzeba wymieniac jakby ca³o¶ci pióra wraz z usztywnieniem a tylko samo pióro, jak?
By kuba94 -  06 lut 2009, 21:17
 pomorskie
#14625
Z przodu da siê wymieniæ same gumy. Guma jest d³uga trzeba ja obci±æ do wymiaru pióra .Co do tylu nie wiem mia³em valeo z przodu i z ty³u szybko siê z u¿y³y kupi³em orgina³y vw zrobione prze boscha i teraz kupuje tylko gumy na przód a co do ty³u to ca³y czas jeszcze mi s³u¿y dobrze bosch
Awatar użytkownika
By Bruce -  08 lut 2009, 15:41
 mazowieckie
#14665
Dla mnie to ryzykowna oszczednosc.
Szkoda mi zmieniac sama gumwe w wycieraczcie dla mnie to takie "domowe metody".
Denerwowalbym sie, ze jednak plastik w wycieraczce tez jest na okreslony czas pracy.
A ryzyko porysowania przedniej szyby za 1500 zl wzrasta.
Warto zmieniac cale piora, widocznosc na drodze nie ma ceny.
Polecam oryginalne Valeo.
Awatar użytkownika
By krz_p -  09 lut 2009, 8:38
 wielkopolskie
#14682
kupi³em ca³e pióra oraz ten zestaw naprawczy, za jedno pióro p³aci³em 68,99PLN, a zestaw naprawczy na jedn± wycieraczkê 21,00 PLN,
oprócz gumki w zestawie s± za¶lepki na koñce pióra, jak siê im przyj¿a³em to raczej nie da siê ich zdj±æ bez uszkodzenia, dlatego daj± nowe
zmieniê wycieraczki, to siê na starych pobawiê w wymianê samych gumek, zobaczê jak pójdzie i jak to pó¼niej dzia³a
efekty opiszê, mo¿e nawet zrobiê jak±¶ fotorelacjê z tej wymiany
By guzzi -  09 lut 2009, 10:23
 -------
#14686
krz_p pisze:kupi³em ca³e pióra oraz ten zestaw naprawczy, za jedno pióro p³aci³em 68,99PLN, a zestaw naprawczy na jedn± wycieraczkê 21,00 PLN,
oprócz gumki w zestawie s± za¶lepki na koñce pióra, jak siê im przyj¿a³em to raczej nie da siê ich zdj±æ bez uszkodzenia, dlatego daj± nowe
zmieniê wycieraczki, to siê na starych pobawiê w wymianê samych gumek, zobaczê jak pójdzie i jak to pó¼niej dzia³a
efekty opiszê, mo¿e nawet zrobiê jak±¶ fotorelacjê z tej wymiany
czekam z niecierpliwo¶ci± - super pomys³ krz_p
By kuba94 -  09 lut 2009, 23:41
 pomorskie
#14703
Operacja jest prosta zdejmuje siê koñcówki plastikowe pod koñcówkami z jednej strony sa takie ma³e blaszki ³acz±ce prowadnice gumy wycieraczki .Jedna z tych blaszek jest zakoñczona taki zêbem co trzyma gume wycieraczki .Trzeba podgiaæ j± do góry inaczej nie wyci±gnie sie starej gumy ani nie wlozy nowej .Po wlo¿eniu nowej zaginamy blaszke z zêbem zakladamy koncówki plastikowe i po wszystkim. Ja prawid³owo i mocno dogniemy z±b nie ma mo¿liwo¶ci ¿eby guma wypad³a i porysowa³y nam wycieraczka szybê
Awatar użytkownika
By K_R_I_S -  19 lut 2009, 11:55
 śląskie
#14999
OK, jak dla mnie wymiana piór (czyt. gumek) to nie jest rozwi±zanie.
(Nie pytajcie dlaczego, poprostu przykre do¶wiadczenia z poprzedniego samochodu.)
Wiec temat powraca jak bumerang, bo wycieraczka po stronie kierowcy zostawia ju¿ bardzo du¿e smugi i przez oderwany fragment wydaje strasznie denerwuj±cy odg³os podczas pracy.

Zastanawiam siê nad:
VALEO XTRM VM310
oraz
BOSCH AEROTWIN 936S

Cena podobna (ok. 100z³ komplet)

Które by¶cie wybrali?
By kuba94 -  19 lut 2009, 14:13
 pomorskie
#15001
tylko bosch valeo slabe po jakims czasie wydaja dziwne dzwiêki podczas pracy w ka¿dym b±d¼ razie mia³em tak .Teraz stosuje wymianê gum w piórach (gumy bosch) i jest ok .Proponujê ¿eby¶ kupi³ jedna gumê i rozebra³ pióro sam siê przekonasz ¿e jak to zmontujesz poprawnie nie ma si³y ¿eby siê to rozpad³o fabryka sk³ad w ten sam sposób tyle ¿e maszynowo a eksperyment sk³adnia nie jest kosztowny guma kosztuje tylko 17zl