Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By TheStroyeRR -  22 lis 2014, 14:07
 -------
#151444
Witam , posiadam golfa V sprowadzonego z Niemczech, ostatnio zauważyłem małe wypryski na masce, z tego co się orientuje gwarancja na blachę wynosi 5 lat a tyle moje auto jeszcze nie ma wiec pojechałem do salonu Volkswagena tam pracownik sprawdził blachę auta i oznajmił mi że mogą to pomalować ale będę musiał mieć swój wkład 25% a że malowanie w salonie kosztuje 1000 zł czyli bd musiał dopłacić 250 zł tylko z jednym haczykiem jeżeli bd zdzierać lakier i zauważą rdze to bd musiał zapłacić za cała nową maskę. Moje pytanie czy to wszystko prawda i czy rzeczywiście muszę mieć wkład własny :) ?
By serj -  23 lis 2014, 7:48
 -------
#151532
TheStroyeRR pisze:Właśnie dlatego się pytam czy mnie w konia nie robią :D
zadzwoń i zapytaj do kilku autoryzowanych lakierni vw i będziesz wiedział. Możesz nawet zadzwonić do tych, którzy zaproponowali 1000zł i w razie rozbieżności zj!@#ać... Zawyżanie ceny napraw lakierniczych to dość częsta praktyka, gdy nie chce się robić konkretnego auta.
Btw odpryski na masce raczej nie powinny być naprawiane w ramach gwarancji, bo najczęściej są uszkodzeniami mechanicznymi.
By TheStroyeRR -  23 lis 2014, 13:47
 -------
#151557
Nie to nie jest mechaniczne uszkodzenie to tylko pęcherze od spodu i jest to wada fabryczna podobno i reklamacje uwzględnili tylko czemu mam mieć własny wkład 25% a i sorry i auto skończyło w marcu 5 lat ale na blache jest 10 lat pod warunkiem serwisowania :)