Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Domelek -  19 gru 2014, 15:09
 mazowieckie
#155069
Witam wszystkich,
Mam mały problem z siłownikiem klapy bagażnika,a mianowicie zauważyłem,że jeden z siłowników lata sobie luźno przy słupku karoserii. Z tego co zauważyłem to siłownik powinien być wkręcany w karoserie,lecz u mnie nie ma gwintu w karoserii,aby wkręcić tą śrubę.Miał ktoś taki problem,da się to jakoś naprawić?
Pozdrawiam.
By hubson77 -  04 lis 2015, 11:33
 mazowieckie
#199062
podłączę się pod temat,

ostatnio wymieniłem siłowniki tylnej klapy na jakieś niefirmowe zamienniki (ori strasznie skorodowały) i teraz klapa podczas pierwszego otwarcia wystrzela jak z katapulty :) gdy za chwile otworze ponownie już nie jest tak drastycznie. Jak myślicie jest szansa, że sią jakoś się "wyrobią" i nie będa tak szaleć? :)
Awatar użytkownika
By cynik606 -  05 lis 2015, 17:06
 wielkopolskie
#199231
hubson77 pisze:podłączę się pod temat,

ostatnio wymieniłem siłowniki tylnej klapy na jakieś niefirmowe zamienniki (ori strasznie skorodowały) i teraz klapa podczas pierwszego otwarcia wystrzela jak z katapulty :) gdy za chwile otworze ponownie już nie jest tak drastycznie. Jak myślicie jest szansa, że sią jakoś się "wyrobią" i nie będa tak szaleć? :)
Jakby co to dysponuję oryginalnymi amortyzatorami VW bo wymieniałem na te od Skody :roll:

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
By hubson77 -  06 lis 2015, 13:46
 mazowieckie
#199340
cynik606 pisze:Jakby co to dysponuję oryginalnymi amortyzatorami VW bo wymieniałem na te od Skody
dzięki za info, ale w ostateczności pomaluję stare i zamontuję ponownie, były sprawne, tylko z zewnątrz zardzewiały.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 lis 2015, 14:45
 pomorskie
#199343
hubson77 pisze:podłączę się pod temat,

ostatnio wymieniłem siłowniki tylnej klapy na jakieś niefirmowe zamienniki (ori strasznie skorodowały) i teraz klapa podczas pierwszego otwarcia wystrzela jak z katapulty :) gdy za chwile otworze ponownie już nie jest tak drastycznie. Jak myślicie jest szansa, że sią jakoś się "wyrobią" i nie będa tak szaleć? :)
bo trzeba sprawdzać ile mają niutonów
By Pablo -  06 lis 2015, 22:02
 małopolskie
#199370
Mnie się tak działo na nowych amortyzatorkach dedykowanych do MK5.
Trudno mówić o jakiejkolwiek ich "firmowości", bo był to HART.
Po kilku dniach takiego odskakiwania jeden z nich wystrzelił podczas otwierania klapy prawie w twarz :eek:

To był jeden z pierwszych i ostatni mój eksperyment z częściami tego typu producentów :)