Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Ryugan -  23 sty 2015, 13:08
 śląskie
#162393
Panowie podpowiedzcie proszę. :cry:

Przedwczoraj pewna Pani zarysowała mój samochód stojący na parkingu. Całe szczęście że zostawiła numer telefonu. Zgłosiłem do mbanku czyli ubezpieczyciela tej Pani szkodę i została ona bez problemu przyjęta. Gość rzeczoznawca ma jutro podjechać.
Co zrobić aby nie stracić? Jakieś rady podczas rozmowy bądz przed?
Poniżej zdjęcia, Prawy tył zderzaka zarysowany i lampa również.

Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8f ... df893.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
By Forest -  23 sty 2015, 13:11
 wielkopolskie
#162395
Nie rozumiem. Dostaniesz kasę i malujesz... Lampa jak zarysowania to już powinna być traktowana jako uszkodzona bo już nic z nią nie zrobisz więc dodatkowa kasa się należy.

Wysłane z HTC One [Tapatalk]
By Ryugan -  23 sty 2015, 14:07
 śląskie
#162420
Po przemyśleniu powyższych postów oraz przeczytaniu kliku artykułów jak zaniżają ubezpieczalnie wycenę, zdecyduje się oddać do ASO. W sumie to kiedyś będę musiał to zrobić a nikt mi nie zapłaci za auto zastępcze. Dzięki chłopaki
By yebakazyakuzy -  01 mar 2015, 11:43
 śląskie
#168386
Dorzucam się do tematu. 2 dni temu koleś wypadł z zakrętu i niefartownie uderzył w mój zderzak. Zastanawiam się nad tym jaką wycenę powinienem dostać, żeby nie stracić?

Obrazek
Obrazek

Chyba bez problemu powinno być policzone za nowy zderzak i malowanie?
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 mar 2015, 19:50
 mazowieckie
#168439
czekasz a wycenę. Jeżeli uznajesz, że za mało wyceni (na 99% tak będzie) to wstawiasz do ASO i masz wszystko w nosie. Odbierasz naprawiony samochód i na tym sprawa się kończy.