Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 lut 2015, 21:58
 pomorskie
#164997
Pacjent VW Lupo 2003 1.4 AUD 60KM, rozpoznanie jest takie że po otwarciu drzwi kierowcy przy pozostawieniu włącznika świateł na ON nie działa brzęczek/buzer a także nie działa lampka oświetlenia wnętrza, diagnoza - uszkodzony mikrostyk zamka drzwi, dlaczego taka diagnoza - ponieważ po dociśnięciu palcem zapadki zamka/języka (jak zwał tak zwał):

Obrazek

wszystko zaczyna działać. Tutaj nasuwa się pytanie - czy ktoś reaktywował ten element u siebie? Jeżeli tak to jak, ewentualnie czy jest sens bawić się w reaktywację czy lepiej kupić nowy vel używany sprawny
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  08 lut 2015, 8:34
 warmińsko-mazurskie
#165073
Ja miałem coś podobnego u siebie w drzwiach przednich pasażera, brzęczał-buczał przy zamykaniu centralnego, walił błedem w VCDS i wymieniłem na używany, znalazłem za 35zł z przesyłką i już działa jakiś czas i jest OK.
Można również sie pobawić z nim w elektronice czy mechanice,( może coś tam ze ślimakiem, wytarł się, może coś innego :unsure: ) zajrzeć do środka i sprawdzić co go boli, ale czy to pomoże :unsure: Jak silnik walnął to chyba lipa z tego :(
Lepiej chyba kupić jakiś używany i będzie GIT :)
Awatar użytkownika
By pstrzoda -  08 lut 2015, 12:36
 śląskie
#165098
W IVce miałem podobny problem w 3 na 4 zamki i kupiłem chińskie zamienniki po 60zł sztuka. Przez 1.5 roku był spokój, jak było dalej nie wiem, bo sprzedałem samochód :cray2: .
W Vce borykam sie z podobnym problem w drzwiach kierowcy, ale tymczasem pomaga raz na miesiąc psiknąć kontakt-sprayem :cool:
By jurgeen -  08 lut 2015, 18:59
 pomorskie
#165160
Ja mam u siebie w Passacie B5 podobny problem, co prawda z centralnym, otwiera i zamyka normalnie, za to brak informacji o otwartych drzwiach, czyli: brak informacji o zapalonych światłach po otwarciu drzwi, brak podświetlenia w kabinie i auto się samo zamyka jeśli szybko nie włożę kluczyka do stacyjki po otwarciu z pilota... Planuję wymienić cały zamek, widziałem że za ok. 50-60zł można już kupić
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 lut 2015, 9:45
 pomorskie
#165315
pstrzoda pisze:
W Vce borykam sie z podobnym problem w drzwiach kierowcy, ale tymczasem pomaga raz na miesiąc psiknąć kontakt-sprayem :cool:
u mnie niestety nie pomaga choćbym psikał przez rok, pozostaje na początek wyjąć zamek i go obejrzeć co go boli, tylko jak już sie to wszystko wyjmie to w razie W dobrze mieć zapasowy element więc raczej wpierw poszukam jakieś używki chyba