Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Bruce -  11 kwie 2009, 12:19
 mazowieckie
#16110
team-am pisze:u mnie tez wystêpuj± przetarcia lakieru od uszczelki w tylnych drzwiach, chyba nie ma na to rady :cry: tak zaprojektowane musi obcieraæ :?
Tez zwrocilem uwage na te porysowania, w innych Golfach V tez sa.
Taka konstrukcja drzwi, ze uszczelka ta koncowa rysyuje lakier.
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 kwie 2009, 15:34
 mazowieckie
#16114
dzisiaj po umyciu furki stwierdzilem ze mam otarcia lakieru na progu od strony kierowcy, zapewne to przez uszczelke. Doznalem lekkiego szoku, bo samochod ma 4 miesiace i 3,5tkm przejechane... myslalem ze zdecydowanie pozniej pojawia sie takie rzeczy, a tu taki prezent na swieta :/
By AdamekS -  11 kwie 2009, 16:02
 -------
#16118
Tysonq pisze:dzisiaj po umyciu furki stwierdzilem ze mam otarcia lakieru na progu od strony kierowcy, zapewne to przez uszczelke. Doznalem lekkiego szoku, bo samochod ma 4 miesiace i 3,5tkm przejechane... myslalem ze zdecydowanie pozniej pojawia sie takie rzeczy, a tu taki prezent na swieta :/
Tam otarcia lakieru to bêd± ale raczej od buta;) Ja u siebie zauwa¿y³em rysy ewidentnie zrobione butem, ale siê tym nie przejmujê, w koñcu to normalne.
Pomijam kwestiê, ¿e lakiery w naszych Golfach s± strasznie delikatne. No i dzi¶ podczas mycia zauwa¿y³em, ¿e strasznie ciê¿ko jest utrzymaæ czerwony kolor bez zacieków.
Praktycznie od razu po sp³ukaniu nale¿a³oby ca³± karoseriê przetrzeæ irch±.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  11 kwie 2009, 16:54
 pomorskie
#16121
to nie jest kwestia koloru , jakbysmy mieli demineralizowan± wode do mycia auta to nic by nie zostawalo ale ta zakamieniona i zachlorowana lura jaka leci zostawia niestety cia³a sta³e na lakierze :)
Awatar użytkownika
By liroyek -  11 kwie 2009, 18:52
 -------
#16125
niestety taka mamy wode :)

mam red spicy ;) - co moge polecic, nawoskowane autko lepiej sie myje, pozatym myj zimne :) np prosto z garazu i wieczorem :) acha i najlpeiej jak nie ma wiatru :) a ircha i tak trzba przeleciec :)
By martinez -  11 kwie 2009, 19:44
 -------
#16128
a w ktorym mijscu dokladnie macie te otarcia tylnich drzwi?? bo ja szukam u siebie i nic nie widze :?
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 kwie 2009, 22:39
 mazowieckie
#16134
AdamekS pisze: Tam otarcia lakieru to bêd± ale raczej od buta;) Ja u siebie zauwa¿y³em rysy ewidentnie zrobione butem, ale siê tym nie przejmujê, w koñcu to normalne.
To chyba raczej nie jest od buta... Jezdzilem seatem 9 lat, przebieg prawie 270tkm i bylo tylko lekko wytarte na samej krawedzi proga. obstawiam ze to jest wina uszczelki, ktora jest na dole drzwi.

Obrazek
Obrazek
By martinez -  11 kwie 2009, 22:47
 -------
#16135
wow, fatalnie to wyglada, ja nie mam czegos takiego
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  12 kwie 2009, 2:06
 pomorskie
#16138
ja tez nie , tragicznie wyglada naprawde , powinienes cos z tym zrobic ! reklamowac - to jest chore !
Awatar użytkownika
By team-am -  12 kwie 2009, 10:05
 łódzkie
#16139
Tysonq pisze:
AdamekS pisze: Tam otarcia lakieru to bêd± ale raczej od buta;) Ja u siebie zauwa¿y³em rysy ewidentnie zrobione butem, ale siê tym nie przejmujê, w koñcu to normalne.
To chyba raczej nie jest od buta... Jezdzilem seatem 9 lat, przebieg prawie 270tkm i bylo tylko lekko wytarte na samej krawedzi proga. obstawiam ze to jest wina uszczelki, ktora jest na dole drzwi.
Wygl±da jak mia³by¶ drzwi opuszczone, ewidentnie co¶ nie tak :!:
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  12 kwie 2009, 11:39
 pomorskie
#16140
kolega dobrze mowi , cos musi byc nie tak z ustawieniem drzwi, fabryka skuche z³apa³a a wiadomo ¿e przegl±dy zerowe w ASO to smiech na sali
Awatar użytkownika
By liroyek -  12 kwie 2009, 13:42
 -------
#16141
o fuck

tez tak nie mam :) po prawej tez tak masz ?? moze serio drzwi sa za nisko, jak zamykasz lub oteirasz nie czujesz ze opaduja ??
Awatar użytkownika
By Tyson -  12 kwie 2009, 13:51
 mazowieckie
#16144
zero jakiegos opuszczania drzwi podczas otwierania, wszystko ladnie chodzi. Dzisiaj rano wyjechalem z garazu i sprawdzilem po stronie pasazera... tez jest, ale w mniejszym stopniu, bo wiadomo ze strona kierowcy jest bardziej uzywana. ehhh! :/ musze to zglosic bo to juz 3 usterka jaka zauzwazylem w moim golfie.
Awatar użytkownika
By liroyek -  12 kwie 2009, 23:00
 -------
#16148
ile orzejezdziles autkiem ?? ja jakies 8 miesiecy - 17 tys km i nie mam tak :) mam na tylnych ;) jak sie uda to jutro dam fote :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 kwie 2009, 23:29
 mazowieckie
#16154
tak na dobra sprawe to golfem jezdze od miesiaca, mam go od stycznia i przez 2 miechy jezdzilem turystycznie w niedziele. mam przejechane 3,5tkm. Najgorsze jest to ze jak zglosze to do ASO to beda na pewno malowac :/