Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Ramzes -  08 kwie 2015, 18:34
 kujawsko-pomorskie
#173077
wojniz pisze:Wy tutaj się zastanawiacie nad klamką, a w ogóle sprawdźcie czy macie w klapie otwór na tę rurkę o którą wojna, u mnie nie ma :silence:
A co to za problem wywiercic i zabezpieczyc jakims epoksydem? I tak nakladasz ta gumowa koncowke i nic nie bedzie widac. Zabezpieczasz tylko po to zeby rdza nie wychodzila :)
Awatar użytkownika
By Ramzes -  08 kwie 2015, 18:42
 kujawsko-pomorskie
#173079
wojniz pisze:No oczywiście, że żaden, ale zawsze to dodatkowa robota. Post informacyjny, żeby nie było po prostu zaskoczenia :)
Niestety nasze auta zostaly pozbawione tego przydatnego dodatku. Jutro wrzuce tu zdjecie jak wyglada moja klapa. Pod znaczkiem jest na calej szerokosci zzarta przez ruda choc pewnie ja jedyny mam ten problem :) :friends:
By gop_8 -  08 kwie 2015, 21:22
 zachodniopomorskie
#173113
Ramzes pisze:
wojniz pisze:No oczywiście, że żaden, ale zawsze to dodatkowa robota. Post informacyjny, żeby nie było po prostu zaskoczenia :)
Niestety nasze auta zostaly pozbawione tego przydatnego dodatku. Jutro wrzuce tu zdjecie jak wyglada moja klapa. Pod znaczkiem jest na calej szerokosci zzarta przez ruda choc pewnie ja jedyny mam ten problem :) :friends:
Mam ten sam problem. Cała klapa już leży i czeka na zamontowanie. Najpierw jednak wolałbym wykonać ten mod.
Co do otworu to jest on z boku klapy jeżeli ktoś nie chciałby wiercić.
Awatar użytkownika
By Ramzes -  08 kwie 2015, 22:01
 kujawsko-pomorskie
#173127
gop_8 pisze:
Ramzes pisze:
wojniz pisze:No oczywiście, że żaden, ale zawsze to dodatkowa robota. Post informacyjny, żeby nie było po prostu zaskoczenia :)
Niestety nasze auta zostaly pozbawione tego przydatnego dodatku. Jutro wrzuce tu zdjecie jak wyglada moja klapa. Pod znaczkiem jest na calej szerokosci zzarta przez ruda choc pewnie ja jedyny mam ten problem :) :friends:
Mam ten sam problem. Cała klapa już leży i czeka na zamontowanie. Najpierw jednak wolałbym wykonać ten mod.
Co do otworu to jest on z boku klapy jeżeli ktoś nie chciałby wiercić.
Ja swoja sam sobie ogarne, jeden dzien i problem z glowy :ok:
Awatar użytkownika
By PLecy -  19 lip 2015, 21:20
 zachodniopomorskie
#185659
Witam

Obserwowałem temat i sam miałem znaczek uszkodzony , który mi się nie podobał od golfa 5 i 6 klamki używane chodzą po 100zł ja znalazłem od golfa 7 za 50zł z odpływem fajna rzecz i postanowiłem zamówić znaczek lecz po zamontowaniu odstawał w chu*
ale po zamontowaniu uwaga uszczelki pasuje od rynny :D idealnie trzeba tylko wyciąć kawałek na odpływ :tooth: i gra jutro wrzucę foto jak wygląda klamka dla mnie w skali od 0 do 5 wypada na 6 :) nic nie przecieka itp i woda odpływa elegancko w klapie była orginalna dziurka .
By gop_8 -  19 lip 2015, 22:42
 zachodniopomorskie
#185677
PLecy pisze:Witam

Obserwowałem temat i sam miałem znaczek uszkodzony , który mi się nie podobał od golfa 5 i 6 klamki używane chodzą po 100zł ja znalazłem od golfa 7 za 50zł z odpływem fajna rzecz i postanowiłem zamówić znaczek lecz po zamontowaniu odstawał w chu*
ale po zamontowaniu uwaga uszczelki pasuje od rynny :D idealnie trzeba tylko wyciąć kawałek na odpływ :tooth: i gra jutro wrzucę foto jak wygląda klamka dla mnie w skali od 0 do 5 wypada na 6 :) nic nie przecieka itp i woda odpływa elegancko w klapie była orginalna dziurka .
Czekam na foty, sam jeszcze nie rozwiązałem problemu - klapa leży i czeka.

Pozdr!
Awatar użytkownika
By PLecy -  20 lip 2015, 16:05
 zachodniopomorskie
#185726
Witam

Obiecałem , ze pokaze foty z zabiegu zmieniania klamki klapy z Golfa mk7 a wiec stary znaczek miałem porysowany kolektorem itp wiec kupilem za 50 zl z odpływem od golfa 7 po zamontowaniu otwory na śruby takie same odstawał dużo lecz nie mam zdjecia jak mocno odstawał ale mozna sie domysleć a ten kto zmieniał to wie :P Postanowiłem coś z tym zrobic i znalazlem w piwnicy kawałki rynny ( 90 ) i spustowa rynna miała uszczelke grubą , po naciągnięciu ją na klamke zakrywa odpływ wiec trzeba delikatnie naciąć ( ja użyłem do tego noża do tapet i nagrzałem go zapalniczką ) po wycięciu kawałka uszczelki ( nie przecinamy uszczelki tylko nacinamy bok ) trzeba też uciąć takie plastikowe haczyki i dopasować srubki bo orgnalne są za krótki !!! i tu szczególna UWAGA !! u mnie na zdjeciu nad znaczkie jest taka wypukła kropka ! tak to jest od sruby która dokreciłem a nie dopasowałem długości !! dobrze , że przed malowaniem i robotami blacharskimi :wall: Po dopasowaniu srubek przykręcasz i montujesz rurke 5mm do odpływu klapy ja miałem orginalne wyjscie :) wszystko przetestowane i nic nie cieknie nie no cieknie ale przez odpływ :)

Nie posiadam zdjęć jak odstaje i jak montowałem ale mam jak juz wygląda po zamontowaniu .
zdjecie 3 przedstawia znaczek zamontowany z taka samą uszczelka tylko dodalem to zdjecie jakby wygladalo bez uszczelki

Mam nadzieje , że pomogłem wam w podjeciu decyzji co do montowaia klamki od Golfa 7 :super:

p.s nie umiem dodawac chyba zdjec :sad:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By gop_8 -  21 lip 2015, 15:50
 zachodniopomorskie
#185847
Gratuluję!
Dla mnie efekt super. Właśnie takie rozwiązanie jest mi potrzebne.
Nr znaczka 5G9827469 - jest prawidłowy, czy masz inny?

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
By PLecy -  27 lip 2015, 9:37
 zachodniopomorskie
#186526
To jest moim zdanie klamka od Golfa V tej drugiej generacji pierwsza generacja klamek była scalona .
(jeśli się mylę proszę mnie poprawić :) )

druga generacja klamek pozwalała na odpięcie logo VW
tu masz aukcje :
http://allegro.pl/klamka-tylnej-klapy-v ... 86568.html

Co do koloru to moim zdaniem był malowany znaczek tak jak tu :

https://www.youtube.com/watch?v=0rkeCscmYok
Lub:
https://www.youtube.com/watch?v=hbGzSnN9YX4

Chyba , że nie chcesz kupić całej klamki to sam emblemat masz tu :
http://allegro.pl/emblemat-logo-tylnej- ... 87254.html

Pozdrawiam .