Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By bazylek -  13 mar 2015, 16:51
 mazowieckie
#169858
witajcie,
na forum nie znalazłem nic w tym temacie dlatego postanowilłem założyć nowy temat.
czy mógłby ktoś mi powiedzieć czemu to tylne drzwi za kierowcą ocierają mi o przednie? listwa drzwi przednich sprawdona, siedzi bardzo dobrze na tych zatrzaskach, a lakier się zdziera, mechanik powiedział mi "to wada konstrukcyjna i nic sie nie zrobi" ja w to nie wierze ponieważ pierwszy raz spotyka się z czymś takim...
pomoże ktoś?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ca ... 2c800.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By bazylek -  13 mar 2015, 18:59
 mazowieckie
#169873
z tym że jedyne drzwi jakie kiedy kolwiek były zwalane to przednie po każdej stronie, (i właśnie od tamtej pory zaczeły szorować) spróbuje jutro coś zdziałać, szkoda tylko że pogoda na to nie pozwala
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  14 mar 2015, 6:58
 warmińsko-mazurskie
#169901
U siebie też miałem cos takiego :( a przyczyna tkwiła w tej listwie maskującej na brzegu przednich drzwi. Ona trzyma się na kołkach takich małych i jak robiłem ze 3 lata temu konserwacje nadwozia to Majstry jak składali, to nie wsadzili oryginalnych kołków tylko byle jakieś tam, od bidy, żeby się trzymało :ireful: I ta listwa nie była tak dociśnięta do drzwi i minimalnie odstawała i tylne drzwi przy otwieraniu ocierały o tę listwę maskującą drzwi.
Może powinieneś tę listwę wyjąc i popatrzeć co tam sie dzieje, może coś gdzieś tam nie dolega jak trzeba :unsure:
Awatar użytkownika
By bazylek -  14 mar 2015, 14:27
 mazowieckie
#169945
zbyńkolistwa na 10000% jest wporządku ściągałem ją własnoręcznie i sprawdzałem każdy zatrzask a następnie czy odpowiednio siedzi, i wszystko pięknie się tam układa, chyba trzeba bedzie się zabrać za tylny zawias...
dex bardzo dobry rysunek pomocniczy, postaram się go wykorzystać