Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By adek -  26 lip 2015, 14:32
 łódzkie
#186471
Cześć,

Ostatnio chciałem się zająć problemem wiecznie brudnych szyb w moim Golfie. Oczywiście byłem świadomy że to kamień czy tzw. water spoty, dlatego wcześniej poczytałem trochę czym to ruszyć i zacząłem zabawę. Niestety, żaden ze znanych mi sposobów - zarówno domowych (typu cytryna, żel do toalet lub preparat do kamienia w łazienkach) jak i tych bardziej profesjonalnych (pasty polerskie) nie podziałały.

Tutaj pytanie do Was - próbował ktoś walczyć ze śladami po wodzie (kilkuletnimi :wall: ) i jeśli tak, to czym ? Dodam tylko, że problemem są objęte szyby i lusterka (no, może za wyjątkiem tych miejsc na szybach które łatwo się dało pozbawić wody, czyli przód elektryczne, przednia tam gdzie wycieraczki sięgają i tak samo na tyle).
By adek -  26 lip 2015, 16:24
 łódzkie
#186482
Buczek21 pisze:Tlenek celu.. Ale biały nie ten pseudo/tańszy pomaranczowy+pad filcowy twardy i po sprawie
Tlenek ceru to była pierwsza myśl, ale jak zacząłem zgłębiać temat to okazało się, że łatwo można źle wypolerować szybę, na efekt porównywalny z soczewką i tego właśnie się obawiam :-/
By Buczek21 -  26 lip 2015, 16:45
 śląskie
#186483
Tlenek celu.. To nie wunderwafe...nawet przy użyciu tego trzeba się porządnie narobić żeby coś usunąć z szyb.... A żeby soczewke zrobić to by trzeba polerowac jedno miejsc z godzinę non stop...
By adek -  26 lip 2015, 17:14
 łódzkie
#186484
Buczek21 pisze:Tlenek celu.. To nie wunderwafe...nawet przy użyciu tego trzeba się porządnie narobić żeby coś usunąć z szyb.... A żeby soczewke zrobić to by trzeba polerowac jedno miejsc z godzinę non stop...
Okej, dzięki za wyprowadzenie z błędu. Pozostaje mi tylko zakupić tlenek i kombinować :cool:
Awatar użytkownika
By Manios -  26 lip 2015, 18:52
 pomorskie
#186490
Niestety, żaden ze znanych mi sposobów - zarówno domowych (typu cytryna, żel do toalet lub preparat do kamienia w łazienkach) jak i tych bardziej profesjonalnych (pasty polerskie) nie podziałały.
Mógłbyś powiedzieć jakich użyłeś past i w jaki sposób?
By adek -  26 lip 2015, 21:48
 łódzkie
#186509
Manios pisze:
Niestety, żaden ze znanych mi sposobów - zarówno domowych (typu cytryna, żel do toalet lub preparat do kamienia w łazienkach) jak i tych bardziej profesjonalnych (pasty polerskie) nie podziałały.
Mógłbyś powiedzieć jakich użyłeś past i w jaki sposób?
Nie powiem Ci dokładnie bo nie pamiętam (pasty od kolegi), identyczne jak idą do lakieru, do tego pad gąbkowy - nic lepszego nie miałem pod ręką, a chciałem tylko sprawdzic czy w ogóle coś ruszy.
By adek -  29 lip 2015, 21:50
 łódzkie
#186846
sidewinder3 pisze:Zarówno do wewnatrz jak i do zewnatrz polecam AUTOGLYM Car Glass Polish, najlepiej użyć w kombinacji z maszyną polerską i filcowym padem, ale ręcznie też sie da :)
Cena nie jest porażająca bo około 40 zł, no i nie pryska spod maszyny tak jak tlenek ceru.
Zamówione, zobaczymy jak się spisze. Jak to nie da rady, to zostaje tylko tlenek.
Awatar użytkownika
By Kuki -  02 sie 2015, 23:57
 śląskie
#187403
adek pisze:
sidewinder3 pisze:Zarówno do wewnatrz jak i do zewnatrz polecam AUTOGLYM Car Glass Polish, najlepiej użyć w kombinacji z maszyną polerską i filcowym padem, ale ręcznie też sie da :)
Cena nie jest porażająca bo około 40 zł, no i nie pryska spod maszyny tak jak tlenek ceru.
Zamówione, zobaczymy jak się spisze. Jak to nie da rady, to zostaje tylko tlenek.
Porób jakieś zdjęcia tego "nalotu" na szybie. ew jakieś przed i po ;)
By adek -  03 sie 2015, 16:47
 łódzkie
#187487
Kuki pisze:
adek pisze:
sidewinder3 pisze:Zarówno do wewnatrz jak i do zewnatrz polecam AUTOGLYM Car Glass Polish, najlepiej użyć w kombinacji z maszyną polerską i filcowym padem, ale ręcznie też sie da :)
Cena nie jest porażająca bo około 40 zł, no i nie pryska spod maszyny tak jak tlenek ceru.
Zamówione, zobaczymy jak się spisze. Jak to nie da rady, to zostaje tylko tlenek.
Porób jakieś zdjęcia tego "nalotu" na szybie. ew jakieś przed i po ;)
Będą będą, aktualnie czekam na preparat bo jeszcze nie wyszło zamówienie od nich :sad:
Awatar użytkownika
By Rumak -  03 sie 2015, 18:16
 pomorskie
#187494
Autoglym używałem w polo . Spokojnie radzi sobie z sladami po twardej wodzie a szyba robi sie bardzo klarowna ,przejrzysta no i praca zdecydowanie lepsza jak z płynem :ok: . Robiłem ręcznie ale musi być twardy aplikator wówczas ładnie zbiera z szyby.
Awatar użytkownika
By lemonka -  03 sie 2015, 18:47
 warmińsko-mazurskie
#187499
Rumak pisze:Autoglym używałem w polo . Spokojnie radzi sobie z sladami po wardej wodzie a szyba robi sie bardzo klarowna ,przejrzysta no i praca zdecydowanie lepsza jak z płynem :ok: . Robiłem ręcznie ale musi być twardy aplikator wówczas ładnie zbiera z szyby.

potwierdzam Autoglym robi robotę :)