Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By janekdzbanek -  14 cze 2019, 21:52
 warmińsko-mazurskie
#275031
Witam,
Wymieniłem zamek drzwi i mam teraz problem z zamontowaniem wkładki od klamki(patrz poglądowe foto).
Obrazek
Nie mogę jej zablokować śrubą blokującą. Po wkręceniu tej śruby wkładkę dalej mogę wyciągnąć. Zauważyłem, że jest pewien luz między mechanizmem klamki a zewnętrzną blachą drzwi. Popuściłem śruby trzymajace blachę, delikatnie ścisnąłem ściskiem i ponownie skręciłem. Udało mi się zablokować wkładkę, ale teraz klamka przy otwieraniu zacina się. Czy faktycznie sposób przykręcania śrub blachy może mieć wpływ na montaż klamki.
Pozdrawiam.
By janekdzbanek -  16 cze 2019, 13:06
 warmińsko-mazurskie
#275101
Zgadza się. Punkt 2 nie spełniłem na samym początku. Blaszka mi się pogięła i wypadła. Oglądałem manual w wersji angielskiej i tam nie było mowy aby podczas odkręcania śruby przytrzymywać klamkę. Ale wyprostowałem ją i jest OK. Ale rozwiązaniem tematu który założyłem były zatrzaski zaznaczone w żółtych kółkach. Nie były na swoim miejscu. Poprawiłem i teraz jest OK. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
By Mr. D. -  27 lis 2021, 20:18
 podkarpackie
#287689
Odkopię temat, bo mam podobny problem. Nie mogę wyjąć klamki. Robiłem wszystko wg. poradników na YT. Dodam tylko, że tydzień wcześniej też ją demontowałem (musiałem zdjąć poszycie tylnych prawych drzwi, aby dostać do wiązki kabli) i wyszła bez problemu. Montaż, również przebiegł gładko. Dzisiaj chciałem poprawić nierówno spasowane poszycie, i klamka za pierona nie chce wyjść. Śruba poluzowana, zaślepka wyjęta, linka odczepiona a klamka jak siedziała w drzwiach tak siedzi. Ewidentnie coś ją trzyma, bo powinna chodzić luźno a zamiast tego sprężynuje. Ma ktoś jakiś pomysł jak ją wyjąć?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  27 lis 2021, 21:15
 warmińsko-mazurskie
#287695
Wykręć do końca śrubę nr.3 ciągnąć klamkę do siebie, wtedy ta okrągła blaszka nr.4 trzymająca wkładkę blokuje mechanizm nr.1 żeby się nie cofał, bo jak się cofa to napiera na zaczepy w klamce nr.2 i nie możesz przesunąć klamki. Możliwe też że wypadła ta metalowa okrągła blaszka i dlatego cofa się ten mechanizm nie pozwalając na przesunięcie klamki. Wtedy jakiś drut, śrubokręt, długi palec :) i pociągnąć ten mechanizm do siebie żeby nie ciągnął klamki do środka.
Obrazek
Obrazek

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Nic tam więcej nie trzyma
Obrazek