Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By swiIP -  22 cze 2022, 17:55
 dolnośląskie
#289073
Cześć.
Dzisiaj kopiąc w golfie znalazłem taki oto otwór.
Po deszczu zbiera mi się woda u pasażera pod nogami.
Co to za otwór i do czego to służy?
PS1. Szyba czołowa wymieniona na nową.
PS2. Plastikowe nadkole na ma w tym miejscu otworu na wkręta....A może jest? :hmmm:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By leszek158 -  23 cze 2022, 7:57
 lubelskie
#289076
Wygląda, jak kwadratowy otwór pod kwadratową, plastikową nakrętkę do mocowania wkręta trzymającego plastikowe nadkole we wnęce.
By kuba94 -  23 cze 2022, 9:39
 pomorskie
#289077
Tam wchodzi kwadratowy kołek i do tego przykręca się nadkole i chlapacz orginalny VW .Tak mniej więcej mi się wydaje, że jest ta odległość śrub na chlapaczu. Wczoraj spojrzałem u siebie mniej więcej pasuje to tak. A chlapacze ma, bo moje auto to salon polska i jest od nowości u mnie
Awatar użytkownika
By swiIP -  23 cze 2022, 13:09
 dolnośląskie
#289078
Czyli jest to miejsce nas kołek do montażu chlapacza.
W sumie to może się zgadzać.

Niestety to nie jest kołek do montażu plastikowego nadkola gdyż w nadkolu nie mam otworu na wkręta.
Obrazek
By kuba94 -  23 cze 2022, 23:18
 pomorskie
#289079
Nie ma , bo trzeba samemu sobie zrobić w nadkole wtrętem, chlapacze tylko były montowane na aso Polska a nadkola są uniwersalne . U mnie w nadkole jest wkręt i widać że było to robione przy montażu a nie podczas produkcji nadkola .
Awatar użytkownika
By jarek60 -  02 lip 2022, 13:32
 zachodniopomorskie
#289105
Takie kwadratowe otwory w karoserii to tak jak piszą służą do tego żeby włożyć plastikowy kołek do którego wkręca się wkręty z łbem co mocują osłony nadkola itp. Takie kołki kwadratowe to kupowałem w sklepie motoryzacyjnym ich symbol znajdziesz w Etce i do tego wkręty. https://volkswagen.7zap.com/pl/rdw/golf ... /2006-474/ :yes:
(Ustaw język polski na tej stronie co podałem). Chyba 8mm, Woda ci zacieka ale nie przez ten otwór podejmij wykładzinę i znajdź przyczynę. Woda zazwyczaj dostaje się od góry.