Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Tomecki1 -  23 sie 2012, 12:54
 śląskie
#80080
Witam kolegów.
Mam problem z moim Golfikiem a mianowicie na środku dachu zrobił mi się samoczynny odrysk wgłębienie pokryte rdzą udałem się do lakiernika ale powiedział mi , że trzeba malować cały dach. Mam pytanie do kolegów czy da się to w jakis sposób zabezpieczyć aby dalej nie rdzewiało? Proszę o porady.
By kuba94 -  23 sie 2012, 13:13
 pomorskie
#80081
Musisz oczyścić dokładnie miejsce gdzie rdzewieje z ryżego do gołej blachy , papier ścierny najlepszy a klocku. Następnie odtłuszczasz (benzyna lakierniczą bądź spirytusem) ,kładziesz podkład czekasz aż wyschnie później bazę ( jak robisz 2 składnikowym lakierem ) czekasz aż wyschnie w tedy grubo klaru ( dobry do tej zabawy zestaw 2 składnikowy VW ) a jak jedno składnikowy lakier to kładziesz dosyć grubo ( tak żeby była lekka górka) czekasz aż zaschnie i z twardnieje ( tyczy sie obu lakierów 1-2 składnikowych). Potem papier wodny z 2500- 3000 na klocku delikatnie wyrównujesz. Później polerka mechaniczna na gąbce wykańczającej. Jak wszystko dobrze zrobisz jest szansa że będzie ślad minimalny. Wszystko w twoich rękach. Możesz tylko zrobić zaprawki i nie polerować.
By kuba94 -  23 sie 2012, 22:13
 pomorskie
#80104
Znać zawsze bedzie chyba że wymalujesz całe auto, ale chyba lepiej jak lekko znać niż rudy na dachu. Twój dach, twój wybór .Jak jesteś pedantem to maluj całe auto to mu nie zaszkodzi tyle że ze 3 tys z kieszeni ci ubedzie
By mwsoft -  23 sie 2012, 22:17
 dolnośląskie
#80105
kuba94 pisze:Znać zawsze bedzie chyba że wymalujesz całe auto, ale chyba lepiej jak lekko znać niż rudy na dachu. Twój dach, twój wybór .Jak jesteś pedantem to maluj całe auto to mu nie zaszkodzi tyle że ze 3 tys z kieszeni ci ubedzie
Gdzie za 3 tyś malują całe auto? :> Pomijając lakierników-stodolników 8)
By kuba94 -  23 sie 2012, 23:38
 pomorskie
#80112
Maluja za 3 tys, ci co nie chca strzalu życia mieć na jednym wymalowanym aucie, materialy na golfa w granicach 1200zł to 1800 za robote to nie jest zla stawka jak auto przygotowane . Sa ludzie co wymienniaja opony zimowe na leteni na felgach za 250zł i mówia że dobra cena, ja na swoich za taką operacje płacę 60zł z wyważeniem. A do lexusa jest jakas inna technika przekładania kół ? Po za tym zrobienie dachu pod warunkiem że nie ma na nim fal bałtyku i renowacja lakieru w przypadku kolegi, do okoła auta to ile powino kosztować ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 sie 2012, 0:15
 śląskie
#80114
to zależy czy w odprysku to ruda czy nalot rdzy.

ja miałem na masce na przodzie w poprzednim aucie 3-4 odpryski ok 2-3mm lakieru od kamieni i w poprzednie lato postanowiłem sie tym zająć. były pokryte jakby nalotem rdzy i w dwóch zdarłem tam do gołej blachy małym drymerem i maznołem kolorem w pędzelku i na to klar, a w pozostałym odprysku tylko przetarłem ten kolor co się zrobił rozpuszczalnikiem i pomalowałem tak samo.

i co ... po zimie, teraz po roku jak oglądałem u znajomego co mu auto sprzedałem, zaprawki jakby popękały na pól i znów trzeba wydrapac i na nowo pomalować a w tym miejscu co praktycznie tylko pomalowałem nic się nie dziej i nawet mało co widać.

myślę że zdarłem poprostu ocynk czy jakąś warstewkę antykorozyjną jak robiłem to drymerem i dlatego rdzewieje bardziej niż przez długi czas jak nic nie było przy tym robione.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 sie 2012, 0:24
 małopolskie
#80117
a w którym miejscu jest ten rudy? może można by było szyberdach założyć?? :mrgreen:
a tak poważnie to przecież jak ktos pomaluje cały dach to nie bedzie praktycznie widać różnicy w odcieniu lakieru, dach jest ladnie "odcięty"....
By kuba94 -  24 sie 2012, 7:59
 pomorskie
#80122
dexter23pl pisze:to zależy czy w odprysku to ruda czy nalot rdzy.

ja miałem na masce na przodzie w poprzednim aucie 3-4 odpryski ok 2-3mm lakieru od kamieni i w poprzednie lato postanowiłem sie tym zająć. były pokryte jakby nalotem rdzy i w dwóch zdarłem tam do gołej blachy małym drymerem i maznołem kolorem w pędzelku i na to klar, a w pozostałym odprysku tylko przetarłem ten kolor co się zrobił rozpuszczalnikiem i pomalowałem tak samo.

i co ... po zimie, teraz po roku jak oglądałem u znajomego co mu auto sprzedałem, zaprawki jakby popękały na pól i znów trzeba wydrapac i na nowo pomalować a w tym miejscu co praktycznie tylko pomalowałem nic się nie dziej i nawet mało co widać.

myślę że zdarłem poprostu ocynk czy jakąś warstewkę antykorozyjną jak robiłem to drymerem i dlatego rdzewieje bardziej niż przez długi czas jak nic nie było przy tym robione.
Ocynk zawsze zerwiesz to są mikrony dla tego też trzeba położyć podkład,wtedy nic nie po pęka i się będzie trzymało, bazę kładzie się sama i klar w przypadku jak nie naruszona jest struktura pod łoża.Nie którzy kładą przed podkładem ocynk ale to nie najlepszy pomysł .
By Tomecki1 -  08 wrz 2012, 11:28
 śląskie
#81610
Mam jeszcze pytanie czy można w jakiś sposób oczyścić tą rdzę ale nie mechaniczne przez drapanie ale jakimś środkiemaby potem na to pomalować podkładem?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  12 wrz 2012, 15:38
 śląskie
#81941
niewiem czy to będzie miało zastosowanie ale jest cortanin i lepszy drożysz brunox.
w kontakcie z rdza ale chyab musi byc jej dużo twozy się warstwa jakby metalowa, rdza się w coś zmienia.
na brunox mozna kłaśc lakier, na cortaninie ja też malowałem i też się trzymało.
By Tomecki1 -  16 wrz 2012, 18:33
 śląskie
#82232
Koledzy jeszcze jedno pytanie. Zakupiłem oryginalny lakier VW w dwóch pojemniczkach jeden jest ten kolor docelowy a drugi lakier bezbarwny, i tu mam pytanie jak odrapie rdzę to dać jakis podkład na te odrapane miejsce w postaci np. minji czy od razu pokryc docelowym lakierem? Proszę o podpowiedzi.
By kuba94 -  16 wrz 2012, 22:14
 pomorskie
#82250
Tomecki1 pisze:Koledzy jeszcze jedno pytanie. Zakupiłem oryginalny lakier VW w dwóch pojemniczkach jeden jest ten kolor docelowy a drugi lakier bezbarwny, i tu mam pytanie jak odrapie rdzę to dać jakis podkład na te odrapane miejsce w postaci np. minji czy od razu pokryc docelowym lakierem? Proszę o podpowiedzi.
Przeczytaj 2 post,podkłady na dachu z mini to raczej słaby pomysł
Awatar użytkownika
By PLecy -  24 sie 2015, 15:24
 zachodniopomorskie
#190012
Witam


Gdy zakupiłem Golfa był porysowany i taki zmatowiały nie wyglądał fajnie nawet po polerce . :(


Postanowiłem tego lata go pomalować lecz , że lubię robić wszytko samemu więc auto też postanowiłem pomalować sam :D
(czy mi to wyszło na dobre to się okaże :P )

auto pozbawiłem zbędnych elementów tych , których nie miały być malowane i zacząłem prace najpierw próg zrobiła się taka kaszka rdzawa szlifierka i po zeszlifowaniu zrobiła się dziura na około 15cm <---->
wstawka spawanie szlifierka i włókno szklane ze szpachlem i baranek pozniej drobne dziurki na masce poszpachlowane i przecierka calego auta papierem wodnym najpierw 600 pozniej 1200 i na koniec 2 razy 2000 gładki jak pupa niemowlaka mycie i odtłuszczanie . Następnie oklejanie auta powoli bez nerwów :D i po 2 tygodzniach auto było gotowe do malowania .

Kupiłem farbe lakier itp koszt około 900 zł (kolor farby czarna perła co sie pozniej okazało to z palety opla nie vw ) :censored:

po oklejeniu auta i zorganizowania miejsca gdzie moglem pomalowac auto ( blaszany garaz dosc duzy na tira ) okleiłem sciany folią zlałem obficie woda podloge i zakrylem folia , pistolet pozyczylem od kolegi po przestudiowaniu co z czym mieszac zaczelem malowac baza starczyla na pomalowanie 2x auta a lakier na 3 razy i gdy gdy polozylem lakier zrobil sie taki dziwny tak jakby skórka od pomarańcza :cray2: i teraz troche to :censored: wygląda może ktoś zna sposób aby pozbyc sie tej skórki ?

z góry dziekuję za porady :)

zdjecia z porcesu malowania :

szpachlowanie maski
Obrazek
dziurka w progu :P
Obrazek
po przeszlifowaniu calego auta i obmyciu go duza iloscia wody jak lustro :D
Obrazek
auto oklejone do malowania .
Obrazek

tydzien po malowaniu
Obrazek

Pozdrawiam :hi:
By Bartas -  24 sie 2015, 15:39
 kujawsko-pomorskie
#190015
SIemano, to jest "morka lakiernicza" usuniesz to papierem wodnym 2k i pozniej polerka ale roboty od groma z taka morka bedziesz mial :/
O ile w ogole cos sie da z tym zrobic :ireful: