Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By maxoff77 -  26 sty 2008, 22:14
 -------
#7857
witam. podjecha³em dzisiaj na myjnie umyæ gablote, oczywi¶cie myjnia bezdotykowa, i po umyciu przyluka³em ¿e srebrny znaczek ten od otwierania klapy tylnej jest dosyæ konkretnie z³uszczony, normalnie schodzi to sreberko czy co to tam jest. furka na gwarancji to sie nie przejmujê, ale po 4 miesi±cach to chiba nie jest normalne. mia³ kto¶ co¶ podobnego?. pozdro.
Awatar użytkownika
By team-am -  26 sty 2008, 23:03
 łódzkie
#7859
Jezeli auto nowe to dziwna sprawa. Problem ten wystepowal w pierwszych modelach i znaczek ten zmienili. Ja mam stary model ale poki co nic sie nie dzieje
By maxoff77 -  28 sty 2008, 21:39
 -------
#7893
o.k by³em w serwisie, znaczek do wymiany, przy okazji zmieni± zamek w tylnych drzwiach bo co¶ nie odmyka³ czasami i poprawi± skrzypi±c± tapicerke w drzwiach kierowcy.
Awatar użytkownika
By npb -  04 lut 2008, 22:58
 -------
#8015
ostatni zauwazylem u mnie maly pecherzyk powietrza na znaczku tak jak by jakas wierzchnia folia odchodzila, i auto w ostatnim okresie mylem na myjkach automatycznych co mnie bardzo denerwowalo gdy slyszalem jak te szczoty zasuwaja po karoserii, ale co zrobic zima, szkoda zdrowia by myc recznie, ale dosc juz tego, dzis zamowilem myjke wysokocisnieniowa karcher-a, dokladnie model k 5.20, dodam opinie o tym sprzecie, ponoc trwa³y i niezawodny
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 lut 2008, 9:05
 wielkopolskie
#8030
npb pisze:ostatni zauwazylem u mnie maly pecherzyk powietrza na znaczku tak jak by jakas wierzchnia folia odchodzila, i auto w ostatnim okresie mylem na myjkach automatycznych co mnie bardzo denerwowalo gdy slyszalem jak te szczoty zasuwaja po karoserii, ale co zrobic zima, szkoda zdrowia by myc recznie, ale dosc juz tego, dzis zamowilem myjke wysokocisnieniowa karcher-a, dokladnie model k 5.20, dodam opinie o tym sprzecie, ponoc trwa³y i niezawodny
mam dok³adnie tak± sam± myjkê i je¿eli liczysz, ¿e usuniesz ca³y brud wod± pod ci¶nieniem, to z do¶wiadczenia powiem ¿e siê nie da, g±bka w rêkê i dopiero schodzi
Awatar użytkownika
By malydaras -  05 lut 2008, 9:31
 mazowieckie
#8033
krz_p pisze:
npb pisze:ostatni zauwazylem u mnie maly pecherzyk powietrza na znaczku tak jak by jakas wierzchnia folia odchodzila, i auto w ostatnim okresie mylem na myjkach automatycznych co mnie bardzo denerwowalo gdy slyszalem jak te szczoty zasuwaja po karoserii, ale co zrobic zima, szkoda zdrowia by myc recznie, ale dosc juz tego, dzis zamowilem myjke wysokocisnieniowa karcher-a, dokladnie model k 5.20, dodam opinie o tym sprzecie, ponoc trwa³y i niezawodny
mam dok³adnie tak± sam± myjkê i je¿eli liczysz, ¿e usuniesz ca³y brud wod± pod ci¶nieniem, to z do¶wiadczenia powiem ¿e siê nie da, g±bka w rêkê i dopiero schodzi
zgadza siê, mam HD6/13, niby profesjonalna a te¿ nie daje rady
By gOOlfer -  05 lut 2008, 9:49
 -------
#8034
A do tych myjek to jaki ¶rodek czyszcz±cy stosujecie ?
Awatar użytkownika
By npb -  05 lut 2008, 20:21
 -------
#8044
w zadnym wpadku nie uwazam ze sama myjka da rade brudowi, sama myjka usuwa ten grubszy brud, zostaje taki nalot siwy, ale juz tym piachem nie jezdzisz po lakierze, co do znaczka to uwazam ze to wlasnie robota tych srodkow typu aktywna piana, zeby ten syf rozpuscic to potrzbna jest niezla chemia ktora nie koniecznie dobrze wplywa na plastikowe elementy, lakier zreszta takze, dlatego nie mam zamiaru uzywac tej chemi, lepiej z gabka sie pogimantykowac, zdrowsze:)
Awatar użytkownika
By tygrysek -  05 lut 2008, 20:29
 -------
#8049
Juz znam takiego który siê za Woskowanie bra³ po myciu tylko myjk± :( - polerowanie potem robi³ ..... Najpierw myjka - g±bka w ³ape (najlepiej samemu bo jak g³osi powiedzenie "chcesz mieæ co¶ zrobione dobrze zrób to sam: tak najdok³adniej potem wosk :) W moim przypadku Carnauba
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 lut 2008, 20:35
 wielkopolskie
#8050
wiele razy czyta³em, ¿e aktywna piana usówa doskonale :mrgreen: wszelkie rodzaje wosków
BTW. ja mam prawie ca³y karton ró¿nych ¶rodków Meguiars, czekam tylko a¿ siê zrobi cieplej
By gOOlfer -  05 lut 2008, 23:14
 -------
#8063
Dobra aktywna piana to podstawa bezdotykowego mycia, tak mówi lokalny w³a¶ciciel myjni, pewnie jest w tym sporo prawdy... dalej mówi³, ¿e rêcznie to sobie mo¿na... wytrzeæ (go¶æ trochê nerwowy jest) :twisted: