Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By szakir997 -  26 wrz 2013, 18:33
 małopolskie
#106737
Panowie mam mały problem . Niestety padł mi przełącznik otwarcia klapki wlewu paliwa w baku pusto i nie wiem za bardzo jak teraz to otworzyć . niestety włącznik będzie dopiero na środę , a pasuje coś do baku wlać tylko jak to otworzyć ....?
By jootix -  26 wrz 2013, 20:09
 podlaskie
#106746
Kiedyś gdzieś czytałem, ze można otworzyć awaryjnie zdejmując boczek w bagażniku. Jesteś pewien, że to wina włącznika? Prawdopodobnie pękają kable w gumowej osłonie pomiędzy dzwiami a słupkiem.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 wrz 2013, 20:44
 śląskie
#106754
przełamane przewody w przelocie gumowym raczej odpadają bo podłączenie guzika jest bezpośrednio pod sterownik w drzwiach.

Ale jesli faktycznie włącznik jest uszkodzony to wystarczy go wyjąc jakoś i odpiąc od wtyczki i zewrzeć np spinaczem do papieru lub kawałkiem przewodu piny nr 1 i 4 , lub 4 i do masy wtedy powinien wlew się otworzyć.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  26 wrz 2013, 21:19
 warmińsko-mazurskie
#106771
dexter23pl pisze:przełamane przewody w przelocie gumowym raczej odpadają bo podłączenie guzika jest bezpośrednio pod sterownik w drzwiach.
Może tak być, że przewody albo jakiś przewód w harmonijce drzwi kierowcy jest walnięty, :shock: a nawet może pęknięty-przełamany i tak się robi z tym wlewem. :( Oby nie :wink: Miałem coś podobnego u mnie, tyle że ja mam zmieniony kodowanie w liczniku na Kanadę albo Amerykę ( nie pamiętam ) I u mnie jak mam drzwi otwarte to mi gong pika że drzwi nie zamknięte. I tak było jakiegoś dnia jak coś tam w aucie robiłem drzwi zamknąłem i mi pikało że otwarte, szyby się nie opuszczały, wlew się nie otwierał :shock: :shock: Co do cholery myślę :evil: I jakoś tak wyszło że drzwi otwierałem i naciskałem jakiś przycisk w tym że panelu i raz coś tam załączyło a raz nie. I Tak mnie tknęło zajrzeć w tę harmonijkę w drzwiach kierowcy. A tak jeden kabel ułamany, ze trzy nadpęknięte, Masakra :cry: :shock: I trzeba było robić rad nie rad :? rozbierać drzwi i jakoś to łączyć. Także jest sporo roboty jeżeli coś w harmonijce popękane-nadłamane :mrgreen: Oby to był włącznik albo coś innego. :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  28 wrz 2013, 14:26
 małopolskie
#106911
Wystarczu odciagnac prawy materialowy boczek tapicerki tak jak by sie chcialo wymienic zarowki w lampie i wsadzic reke w strone wlewu paliwa, bedzie tam silownik do otwierania klapki i tam znajdziecie element ruchomy ktoru trza przesunac i klapka sie otwazy
Awatar użytkownika
By Bruce -  29 wrz 2013, 15:15
 mazowieckie
#106972
Krzycho pisze:Wystarczu odciagnac prawy materialowy boczek tapicerki tak jak by sie chcialo wymienic zarowki w lampie i wsadzic reke w strone wlewu paliwa, bedzie tam silownik do otwierania klapki i tam znajdziecie element ruchomy ktoru trza przesunac i klapka sie otwazy
Dzieki za info :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By $iemi -  23 lip 2015, 20:48
 mazowieckie
#186081
Z ciekawostek dodam do tematu ze ostatnio jadąc po trasie zaswiecila mi się kontrolka której nigdy wcześniej nie widziałem " samochodzik z jakby śruba " trochę spanikowalem ale nie miałem wyjścia i pojechałem dalej. Po poszperaniu w necie okazało się ze to kontrolka nie zamkniętego wlewu. Nic nie pikalo a po domknieciu klapki wszytko wróciło do normy. Pierwszy raz spotkałem się z taką kontrolą :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Sajmon -  23 lip 2015, 21:07
 śląskie
#186083
Krzycho wysprzedał pstryczki do wlewu paliwa a instrukcji montażu nie dołączył :tooth: co zwykle robi. Jak wyjąć ten plastik z drzwi? Wychodzi prawie cały ale z jednej strony (od strony wewnętrznej drzwi) nie puszcza, trzeba to po prostu wyszarpać? :hmmm:
By wojniz -  23 lip 2015, 21:10
 podkarpackie
#186084
$iemi , a jak ten symbol wygląda, bo powiem szczerze, że mnie zaciekawiłeś, tym bardziej, że w instrukcji nie ma takiej kontrolki. (ja przynajmniej nie widzę)
Awatar użytkownika
By adam8tg -  23 wrz 2015, 23:34
 śląskie
#193690
Czytałem ostatnio, że to stały problem w naszych Golfinach
ja już jestem po wymianie mechanizmu ( kupiłem używany za 50 zł ) mam nadzieje że posłuży troche , bo przy otwieraniu od środka jest troche zabawy.