Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By wlado78 -  29 paź 2013, 12:56
 dolnośląskie
#109743
witam

mam taki problem ze nie działa mi lewy spryskiwacz lamp-wychodzi ze zderzaka i czasem coś tam wypluje ale nie ma ciśnienia wody
prawy działa normalnie i nihgdzie nie ma nieszczelności

myslałęm ze to wina sprysku, ale zmieniałem zderzak na gt i tak samo jest z drugim kompletem sprysków

czy np pompka moze byc walnieta ze daje mniejsze ciścienie?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By glodek -  29 paź 2013, 13:09
 wielkopolskie
#109745
Oba spryskiwacze jadą na jednym układzie i dziwne że jeden działa a drugi nie - węże przekładałeś swoje czy z nowego zderzaka :?: może jest przytkany :?:

Ps jeśli węże też nowe to sprawdził bym kodowanie w bordnetzie opóźnienia bo może są za duże i płyn jeszcze nie leci a komp odcina zasilanie !! jeśli to też nie to, to POMPKA ..
By wlado78 -  29 paź 2013, 13:11
 dolnośląskie
#109747
no własnie jaja jakies:)

waz dawałęm i jeden i drugi i nic-dziad sie wysuwa i nic nie robi a weze przedmuchane, nic tam nie ma

dziwne ze w obu zderzakach było to samo

wiem ze oba sa w jednym ukłdzie ale pomyslałem, ze jak pompka daje mniejsze cisnienie to ten pierwszy w kolejnosci działą a na drugi brakuje cisnienia-mozliwe to jest
Awatar użytkownika
By glodek -  29 paź 2013, 13:14
 wielkopolskie
#109748
wlado78 pisze:wiem ze oba są w jednym układzie ale pomyślałem, ze jak pompka daje mniejsze ciśnienie to ten pierwszy w kolejności działa a na drugi brakuje ciśnienia-możliwe to jest
Też o tym pomyślałem ale zobacz jeszcze opóźnienia w bordnetzie
Awatar użytkownika
By glodek -  29 paź 2013, 13:25
 wielkopolskie
#109752
wlado78 pisze:ale co ma opóxnienie do braku ciśnienia bo nierozumiem?

nic w kompie nie grzebałem i wszystko dzała jak z fabryki
Pompka powinna trzymać płyn w wężach ale jeśli schodzi i opóźnienie (może źle się wyraziłem miałem na myśli czas pryskania) jest za małe to płyn nie zdąży dolecieć do pompki a już się zamyka - jak się tym bawiłem to nie raz miałem taki przypadek - ale skoro masz ustawienia fabryczne to faktycznie sprawdź pompkę bo to raczej będzie to - nic innego nie pozostało ..
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  31 sie 2014, 11:40
 dolnośląskie
#141694
To ja mam tak że działa lewy- ten na dłuższym przewodzie (ciśnienie ma takie że qrde pół szyby i maski mam zalane) a prawy ledwo co siknie...
Sprawdzałem na innym sprysku i dalej to samo...czyli spryski i dysze sprawne.
Wg mnie pompka bo co jeszcze może tam być. Przewód??.. błędów pod VCDSem brak...
Jakieś sugestie bo głupieję...???
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  03 wrz 2014, 21:02
 dolnośląskie
#142073
Dziś ściągnąłem przewód z lewego sprysku, spuściłem "trochę" płynu przez przewód. Nic nie było zastane. 0 syfu. Doszedłem do trójnika i też czysto. Założyłem przewód na sprysk i dalej to samo. Prawy ma ciśnienie jak cholera a lewy owszem polewa reflektor ale wg mojego odczucia ciśnienie jest o 30% niższe niż z prawego...

Jakieś inne pomysły??