Volkswagen Golf MK5

By wision211 -  18 mar 2019, 12:43
 kujawsko-pomorskie
#272670
Prośba o analizę logów:
na silniku rozgrzanym

Obrazek

Silnik na zimnym raczej ok zarówno jazda jak i na luzie, nowy nabytek więc ciężko ocenić. Na ciepłym natomiast na luzie wpada w chwilowe wibracje - trzęsie całą budą, fakt, że ma zerwany łącznik elastyczny tłumika i chyba poduszkę od strony skrzyni (już zamówione). W normalnej jeździe ma moc i nic się nie dzieje.

grupa 23 - 3 cylinder na zimnym około 40
grupa 18:
powyżej około 2900 obrotów na luzie 4x 4 może tak być?
puszczenie gazu zazwyczaj 4 x 128 dopuszczalne?


świeżo wymieniony olej, przed wymianą rozrządu 87 tys., przed wymianą filtra powietrza i paliwa
Od czasu do czasu wyrzuca również błąd na vag-u przerwa 4 świecy żarowej - można tak jeździć czy wymieniać natychmiast?

Jeśli chodzi o pompowtryskiwacze czy odrazu zaglądać do środka czy może dolać do baku albo zrobić bezpośrednią płukankę liqui moly? Można tak jeździć czy trzeba szybko coś z tym robić?

Dzięki za wszelkie wskazówki i prośba o wybaczenie dla laika.
By wision211 -  18 mar 2019, 13:37
 kujawsko-pomorskie
#272674
Ale ogólnie warto próbować płukania? Wymieniać tylko ten 3 czy 2 też do wymiany?
Czy można tak jeździć czy ma to niekorzystny wpływ na jakieś podzespoły?
A korekcje wtrysku coś mówią?
Nie bardzo wiem jak to rozszyfrować i od czego zacząć, dlatego proszę o wszelkie wskazówki?
Mam brata mechanika który pomógłby przy ewentualnej wymianie tylko mam jeszcze zagwozdkę.. śruby do mocowanie PD jak rozumiem nowe ale czy śruby mocujące oś dźwigienek też nowe czy to raczej bujda i nikt ich nie wymienia na nowe przy wymianie?
Awatar użytkownika
By jendrek1975 -  18 mar 2019, 15:35
 podkarpackie
#272677
Złe korekcje nie świadczą tylko o popsutym wtryskiwaczu ale na jego złe działanie mają też inne czynniki,w twoim przypadku trzeci pokazuje złe wskazania,ale również bipy na 3 cylindrze są złe,dopuszczalne wartości to tak do 50,jeżeli chodzi o śruby mocujące oś dźwigienek to jak wymieniałem u siebie wałek to zostawiłem stare,płukanka nic tu nie pomoże,jak wyciągniesz pompki to wyślij je do https://www.facebook.com/profile.php?id=100000451792684 marewel poleca tego gościa.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 mar 2019, 22:24
 pomorskie
#272696
jendrek1975 pisze:
18 mar 2019, 15:35
bipy na 3 cylindrze są złe,dopuszczalne wartości to tak do 50,
BLS dopuszczalne wartości ma większe

korekcje 3 wtrysku słabo wyglądają, reszta musi nadrabiać, dlatego nim telepie, wałek rozrządu był sprawdzany? Przy okazji sprawdzenia wałka zamienić pompki miekscami
puszczenie gazu zazwyczaj 4 x 128 dopuszczalne?
tak
By wision211 -  19 mar 2019, 8:51
 kujawsko-pomorskie
#272705
nie, jeszcze w ogóle nie było zaglądane do środka...
A dlaczego pytanie o wałek rozrządu?
Rozrząd jest do wymiany za jakieś 3 tys.
Chciałem zrobić jak narazie płukankę i ewentualnie podmienić ten jeden (3) pompowtrysk bo mam do takiego dostęp. Jak rozumiem 2 nie trzeba narazie ruszać?
Dla Bls są wieksze dopuszczalne wartości tzn?
A z tą korekcją to oprócz PD co ma jeszcze na to wpływ?
Naczytałem się, że śruby koniecznie trzeba wymieniać bo pękają i troszkę się przeraziłem.