Volkswagen Golf MK5

By Robertadam -  29 kwie 2021, 18:54
 świętokrzyskie
#286008
Witam mam problem z kopceniem na czarno, najbardziej przy pełnym gazie i w chwili załączenia turbiny, w okolicy 1600obr.
Jakie logi mam zrobić, bo się na tym akurat nie znam.
Nie posiadam też vcds, mam launch tam też da się zrobić logi. Może ktoś powiedzieć które logi?
Autem strach jechać bo bardzo kopci.
1.9tdi bkc .
Wydaje mi się że chwilami jest słabszy i wtedy bardziej kopci. Co zrobione , układ szczelny, sprawdziłem na ciśnieniu 2 atmosfery, i tu Nie wiem czy te dwie atmosfery powinny się utrzymywać czy ma spadać, u mnie powiedzmy po 30 sekundach jest zero. Nie słychać żeby gdzieś syczało powietrze. Geometria pracuje idealnie, turbo ma jakieś 15tys po regeneracji.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  29 kwie 2021, 20:13
 śląskie
#286010
Mało powietrza czyli szczelność doładowania, że spada po chwili to by oznaczało że ciśnienie akurat rozszczelnia układ dolotowy przy największym ciśnieniu, chyba że coś rozłącza turbine. Ale tu nic nie można powiedzieć bo nie piszesz czy wyskakuje jakiś błąd a musiałby wystąpić bo piszesz "że chwilami jest słabszy".
By Robertadam -  29 kwie 2021, 21:20
 świętokrzyskie
#286013
Błędu brak. Egr mam wywalony w sofcie.
Piszesz że jak ciśnienie spada to źle? Jak nabije 2 atmosfery to ma spadać czy stać to ciśnienie. Ono spada powoli cały czas, nawet jak jest jedna atmosfera to reż powoli spada. Bez i ma stać to ciśnienie i nie spadać to znaczy że gdzieś jest dziura, ale to tak mała że nie potrafię jej wychwycić. Intercoler wymieniłem , ale to już kawał czasu . Chciałbym zrobić logi ale tak jak pisałem mam tylko lancha. Przeplywomierz podmienialem , w sumie kilka sztuk i bez zmian. W sumie to auto to kopci już tak z 5 lat, ale teraz zaczęło mocno. Po drodze był wymieniony silnik, 2x wtryski, turbina po regeneracji, i do tej turbiny wydaje mi się że powinienem się czepiać. Boję sie że jest źle ustawiona, ale to moje domysły. Patrząc na komputer i wskazania, to turbo nawet nadąża za wartościami które oczekuje sterownik, ale ma tak jakby z sekundę zwłoki . Auto po programie, ale przed programem było to samo. Chyba że wtryski leją.