Volkswagen Golf MK5

By 0sterr0 -  11 lip 2022, 16:10
 pomorskie
#289154
Witam, posiadam golfa V 1.9 TDI BLS 2008 variant. Mam problem z podciśnieniem doładowania, ręce mi już opadają, mianowicie auto jakby nie miało mocy, włączają się spiralki i po którymś przekręceniu stacyjki podczas jazdy wskakuje błąd silnika ale moc powraca, czasami trwa to kilka km, a czasem więcej. Zauważyłem że jak były upały to błąd mi nie wyskakuje. Jak już odzyska moc to słyszę wyraźny świst jakby turbiny (od najniższych obrotów). Co było już zrobione
-egr zaślepiony i zrobiony programem
-pompa vacum uszczelniona bo leciało z niej
-wtryski wymienione uszczelki
-nowa uszczelka pod pokrywą
-wymienione turbo na regenerowane
-wszystkie czujniki cisnien wymienione, gruszka sprawna

Dziś znalazłem dziurawy wąż przy czujniku różnicy ciśnień od dpfa ale błąd dalej wyskakuje i brakuje mocy. Węże ogólnie przejrzane. Nie mam pojęcia co to może być a nie mam jak oddać do mechanika auta bo potrzebuje go do pracy. Załączam logi i błędy, może ktoś z was miał coś podobnego. Proszę o pomoc .

ps. pomiar jest tylko do 3tys obrotów, bo po włączeniu się spiralek odcina turbo i nie idzie więcej.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By 0sterr0 -  21 lip 2022, 9:22
 pomorskie
#289192
Problem rozwiązany, ciekawostka:
Ktoś kiedyś grzebał i prawdopodobnie pokrywa silnika komuś spadła i pękł akumulator podciśnienia (puste miejsce w pokrywie silnika, które powinno być jednolite z pokrywa). Został on zasilikowany i silikon puścił. Poniżej zdjęcie. Po wyczyszczeniu i sklejeniu (muszę zamówić drugą pokrywę) wszystko wróciło do normy.
Obrazek