Volkswagen Golf MK5

Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 mar 2011, 8:13
 pomorskie
#39831
przeglądając logi widać że przy logowaniu poszczególnych grup widać różnicę w doładowaniu tj. raz ładnie pompuje a drugim razem znowu przeładowuje, jak isałem może to być przyczyna przycinających się kierownic turbo, więc na moje oko kwalifikuje się ona do czyszczenia, ponadto w dynamicznym 010 do około 2200 rpm widać że przepływomierz delikatnie tnie dawkę, może to jest przyczyną spadku mocy, poza tym BIP-y i dawki paliwa w normie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 mar 2011, 10:53
 pomorskie
#39836
sam surge turbiny nie skutkuje żadnymi objawami poza dźwiękiem, ja na twoim miejscu przeczyściłbym turbinę - bo się kwalifikuje do czyszczenia - a potem jeszcze spróbował podmienić z auta brata przepływomierz, bo napisałeś że brat ma takie samo auto
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 mar 2011, 13:27
 pomorskie
#39848
w grupie 004 synchronizacja jest w normie, natomiast kąt wtryku i kąt początku wtrysku masz poza granicami, obroty silnika biegu jałowego mogłyby być nieco wyższe niż 819 rpm, proponowałbym jeszcze raz zalogować statycznie grupę 004 z temp. silnika co najmniej 80 st. ,
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 mar 2011, 14:06
 pomorskie
#39889
jozin ja nie jestem mechanikiem więc trudno mi tobie cokolwiek doradzać, piszę tylko iż wyniki twoich logów są poza granicami tolerancji wg tabel, ponadto w silnikach PD chyba nie ma możliwości ustawienia kąta wtrysku i kąta początku wtrysku, są to wartości stałe, wydaje mi się że jedyne co można zrobić to ustawić synchronizację wałka w okolice 0 /zero/ bo u ciebie jest prawie 3 choć wg tabel niby jest w normie, moim zdaniem na pewno masz turbinę do czyszczenia bo widać że zawiesza się jej sterowanie, po drugie jak już pisałem po czyszczeniu spróbowałbym podmienić na próbę przepływomierz /nie kupić tylko podmienić na chwilę :wink: /, najlepiej jakbyś udał się do specjalistycznego zakładu :wink: bo ja nim nie jestem, ja jestem amatorem jak większość z nas tutaj :wink: może poza małymi wyjątkami /ukłony do bercik-20 :wink: /